تفریحات در پکن، پایتخت چین، قسمت دوم

تفریحات در پکن، پایتخت چین

تفریحات در پکن، پایتخت چین، قسمت دوم

در این بخش تفریحات در پکن، پایتخت چین رو به شما معرفی می کنیم که جز مناطقی طبقه بندی می شوند که شاید کمتر توریستی باشند و بیشتر اهل هنر به آن علاقه داشته باشند. همچنین محل هایی برای خرید.

اپرا پکن (تفریحات در پکن، پایتخت چین)

تفریحات در پکن، پایتخت چین

اپرای پکن مجموعه از فعالیت های هنری شامل آواز، حرکات موزون و فنون آرکروباتیکی است که داستان شخصیت ها و کاراکترهای مختلف و احساسات آنها را به نمایش می گذارد. در اپرا چهار نقش اصلی وجود دارد: شنگ (مرد)، دان (زن جوان)، جینگ (چهره نقاشی شده، مرد) و چو (دلقک، مرد یا زن). شخصیت ها ممکن است وفادار یا خائن، خوب یا بد باشند.

هوگوانگ (Huiguan ) ساختمان اپرا باستانی

زمان: ۹:۰۰- ۱۹:۰۰ روز دوشنبه تعطیل است.

تلفن: ۶۳۵۲۹۱۳۴

اتوبوس: اتوبوسها .۵،۶،۲۳،۵۰،۵۳،۱۰۲،۱۰۵

بلیط: ۱۵۰ یوان

تئاتر Liyuan

تلفن: ۶۳۵۴۰۸۴۱

اتوبوس: اتوبوس شماره ۱۹،۴۰،۵۹،۶۱،۱۲۲،۸۱۹

بلیط: ۲۰-۱۵۰ یوان

تئاتر بزرگ Chang’an

تلفن: ۶۵۱۰۱۳۰۹

زمان: بعد از ظهر و شب

بلیط: ۲۰-۱۸۰ یوان

تئاتر بزرگ ملی(تفریحات در پکن، پایتخت چین)

تفریحات در پکن، پایتخت چین

تئاتر بزرگ ملی، تئاتری تخم مرغ شکل است که توسط معمار فرانسوی پل آندریو، طراح ترمینال فرودگاه شارل دوگل( Charles de Gaulle) در پاریس طراحی شده است. این تئاتر، واقع در غرب میدان مرکزی تینانمن پکن، دارای یک ساختار بزرگ گنبدی از جنس تیتانیوم و شیشه است که با آب احاطه شده.

برای رفتن به این مکان زیبا می توانید از اتوبوس های شماره ۱، ۲، ۴، ۵، ۱۰ و … استفاده کنید.

خیابان Nanluoguxiang

تفریحات در پکن، پایتخت چین

این خیابان قدمت ۷۰۰ ساله ای دارد که به زمان سلسله یوان در قرن ۱۳ و ۱۴ باز میگردد. در حال حاضر این منطقه به کافه ها، رستوران ها، مغازه های پوشاک و صنایع دستی معروف است و خیابان های آن به روش چین قدیم به هم متصل شده اند. ترکیبی از زمان حال و گذشته را می توانید در این منطقه تجربه کنید. شهرت و محبوبیت این خیابان بیرون از چین، بیشتر از داخل کشور است به دلیل سکوت و قیمت های مناسب.

معبد لاما (تفریحات در پکن، پایتخت چین)

تفریحات در پکن، پایتخت چین

تنها معبد در پکن که ایستگاه مترو مخصوص به خود را دارد و از نظر زیبایی و تاثیرگذاری بالاترین امتیاز را در معابد بودایی به خود اختصاص می دهد.

این محل مکان اقامت امپراتور یونگ ژنگ قبل از به تخت نشستن او بود. در ابتدا در سال ۱۶۹۴ در زمان سلسله چینگ ساخته شد، با این حال، در سال ۱۷۴۴، خانواده سلطنتی به طور رسمی در این محل ساکن شد بنابراین این مکان تبدیل به صومعه لاما و مرکز ملی اداره لاما شد.

زمان بازدید: ۹:۰۰ – ۱۶:۳۰

زمان سفر: ۱.۵ ساعت

هزینه ورودی: RMB 20

برای رفتن به این مکان با خط ۵ مترو بروید و در معبد لاما پیاده شوید.

مسجد نیوجی (مسجد خیابان Ox)

تفریحات در پکن، پایتخت چین

اینجا قدیمی ترین مسجد پکن است که حدود ۱۰۰۰ سال پیش تاسیس شده. چندین بار بازسازی شده و معماری اسلامی موجود در مسجد تحت شعاع معماری چینی قرار گرفته است.

هزینه ورودی: RMB 2

چندین مسیر مختلف برای رسیدن به این مسجد وجود دارد که یکی از آنها خط اتوبوس شماره ۱۰، ۴۸، ۲۱۳، ۶۲۶ و …است.

خانه پاندا

تفریحات در پکن، پایتخت چین

یکی از تفریحات در پکن، پایتخت چین، بازدید از خانه پاندا در باغ وحش است. باغ وحش مساحتی حدود ۵۰ هکتار را پوشش می دهد. خانه حیوانات و محوطه ها با فضایی بالغ بر ۴۰۰۰۰ متر مربع برای پانداها، فیل ها، خرس های قهوه ای و قطبی، ببر، کرگدن ها، بز کوهی، زرافه ها و خزندگان وجود دارد.

هزینه ورود: RMB15

ساعت کار: ۰۷:۳۰ تا ۱۸:۰۰ – ۰۷:۳۰ تا ۱۷:۰۰

برای رفتن به این مکان می توانید از خط مترو ۴ استفاده کنید.

بازار ابریشم (خیابان شویی)

تفریحات در پکن، پایتخت چین

در این منطقه بازار قدیمی وجود داشته که که تخریب شده و در حال حاضر بازار جدید ۸ طبقه ای به مساحتی حدود ۲۸۰۰۰ متر مربع با ۱۶۰۰ غرفه برای بازدید عموم افتتاح شده است که جر تفریحات در پکن، پایتخت چین به حساب می آید. موقعیت آب و هوا خللی در خرید شما ایجاد نمیکند چون بازار سرپوشیده است.

برای بازدید و خرید از این بازار می توانید از خط مترو شماره ۱ استفاده کنید.

Wangfujing Street

تفریحات در پکن، پایتخت چین

اگر چه این خیابان تنها ۱۰۰۰ متر طول دارد، اما به عنوان اولین خیابان چین شناخته شده است. با مجموعه ای از فروشگاه های مختلف که خیابان را در بر می گیرند، این خیابان خواهر خیابان شانزه لیزه در پاریس شده است. شما می توانید تقریبا هر چیزی در این خیابان پیدا کنید از جمله غذا و نوشیدنی. در تابستان جشنواره های نوشیدنی و کافه های هوای آزاد در این خیابان برگزار می شود.

بازار Panjiayuan

تفریحات در پکن، پایتخت چین

این بازار از نوع flea market (مثل چهارشنبه بازار) است که حدوداً ۴۰۰۰ شغل را در مساحتی معادل ۴۸۵۰۰ متر مربع به وجود آورده است که از ۸ استان مختلف در آن حضور دارند. اگرچه کسب کار در این بازار عمدتا مربوط به صنایع دستی، کلکسیون ها و تزئینات می باشد اما ۶ مجموعه دیگر در این بازار وجود دارد شامل: یک بخش برای صرف غذا، وسایل مدرن، مبلمان کلاسیک، فضای باستانی و قدیمی، منطقه سنگ کاری و حکاکی و یک فضای باز.

این بازار بزرگترین بازار دست فروشی در پکن است که در جنوب شرقی سومین جاده کمربندی قرار دارد.

موزه ها(تفریحات در پکن، پایتخت چین)

اکثر موزه ها در پکن رایگان هستند. در صورتی که راهنما لازم نداشته باشید. تعداد زیادی موزه وجود دارد اما چند تا از آنها محبوبتر هستند:

– موزه ملی چین:

تفریحات در پکن، پایتخت چین

در طول سال این موزه دارای نمایشگاه های بزرگی است که شامل مجسمه های باستانی بودایی، وسایل یشمی چین باستان، هنر برنز در چین باستان، هنر چینی در چین باستان و پول های چین باستان.

– موزه تاریخ طبیعی پکن (تفریحات در پکن، پایتخت چین) :

تفریحات در پکن، پایتخت چین

این موزه دارای مجموعه ای غنی از نمایشگاه هایی است که عبارتند از دیرینه شناسی و رمز و راز بشریت و نمایش زنده ای حیوانات برای لذت بردن و سرگرمی کودکان.

– موزه تاتر پکن:

این موزه شامل روند توسعه، پیشرفت و گسترش اپرا در پکن و لباس ها و وسایل بسیار ظریف و زیبای استفاده شده در چین باستان است.

–  موزه پایتخت (تفریحات در پکن، پایتخت چین) :

تفریحات در پکن، پایتخت چین

موزه جدید پایتخت یک ساختمان پنج طبقه است که امکان اجرای ۱۳ نمایش همزمان را داراست که می توان حدود ۵ ساعت با مبلغی حدود ۲۰ یوان، به تماشای این برنامه نشست.

با بازدید از موزه پایتخت پکن،می توانید از تماشای آثار استادان در جهان لذت ببرید، اوقات فراغت هنری را تجربه کنید. در این مکان می توانید با فرهنگ گسترده، عمیق و تاریخ طولانی چین آشنا شوید.

برای رفتن به این مکان می توانید از اتوبوس شماره ۱ استفاده کنید.

منبع پیج : altasbooks.ir@ و Pinterest

در ادامه بخوانید:

پکن، پایتخت چین (قسمت اول)

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.