راهنمای مهاجرت به گرجستان

راهنمای مهاجرت به گرجستان

راهنمای مهاجرت به گرجستان

بیشترین مدتی که برای اخذ گذرنامه و مهاجرت به گرجستان نیاز است، سه ماه است. در این مرحله مدارک باید سازمان اطلاعات گرجستان بگذرد، که در ۹۰ درصد موارد با آن ها موافقت می شود بجز در مواردی که شخص سوءسابقه خاص و قانونی داشته باشد. در این مقاله به مختصری از شرایط مهاجرت به گرجستان پرداخته شده است.

هرکسی که با گذرنامه ایرانی برای مهاجرت به گرجستان می رود، می تواند بدون ویزا برای مدت ۴۵ روز در این کشور بماند.

اگر می خواهید بیش از ۴۵ روز در گرجستان بمانید، می توانید برای ویزا اقدام نمایید. ویزای ۹۰ روزه گرجستان بدون هیچ سندی صادر می شود.

راهنمای مهاجرت به گرجستان

مانند سایر کشورهای دنیا، اگر فامیل درجه یک شما، مانند همسر، والدین و یا فرزندان زیر ۱۸ ساله تان مقیم گرجستان باشند، می توانید برای مهاجرت به گرجستان و سکونت در این کشور اقدام نمایید. اگر در یکی از موسسات آموزشی این کشور ثبت نام کردید، می توانید برای ویزا به مقدار میزان تحصیل خود اقدام نمایید.

اگر در یک شرکت گرجی کار می کنید، می توانید از کشور حق اقامت گرجستان بگیرید، اگر با شرکت قرارداد همکاری دارید و درآمدتان روشن است. اگر شرکتی را در گرجستان ثبت کرده باشید، ممکن است به شما اجازه دهند تا در این کشور بمانید. مجوز اقامت در این مورد از یک تا ۵ سال بطول می انجامد.

اگر شرکت جدیدی در گرجستان تاسیس کنید، به شما این اجازه داده می شود تا در این کشور ساکن شوید. شما باید حساب بانکی در گرجستان باز کنید و باید سالیانه حداقل ۳۰۰۰ لاریس داشته باشید تا بتوانید با توجه به حساب بانکی تان برای اقامت درخواست دهید.

توجه داشته باشید که مدارک اولیه شما ممکن است با صدور کارت اقامت در یک ساله اول تایید نشود و نیاز داشته باشید تا بعد از یکسال خود را نشان دهید.

اقامت دائم گرجستان

مجوز سکونت دائم در گرجستان صادر می شود اگر برای مدت حداقل ۵ سال در این کشور سکونت داشته باشید. وقتی برای تحصیل به گرجستان می روید، روی پنج سال حساب باز نکنید. اگر برای سفر درمانی به این کشور می روید، اقامت شما برای این مدت پنج ساله محاسبه نمی شود.

توجه داشته باشید که قانون مهاجرتی گرجستان مانند سایر کشورها، استثناهای زیادی دارد.

اخذ اقامت گرجستان

هر کس که برای مدت ۵ سال در گرجستان می ماند، ممکن است برای اخذ ملیت گرجی درخواست دهد. از متقاضی خواسته می شود که در آزمون مهارت زبانی و نیز آزمون های تاریخی مربوط به کشور گرجستان شرکت کند.

ملیت گرجی ممکن است بعد از سالگرد دوم ازدواج بدست آید. زوج باید هنوز با هم باشند و داشتن بچه این شرایط را محکم تر می کند.

مجوز اقامت موقت (راهنمای مهاجرت به گرجستان)

کسی که به کشور گرجستان با گذرنامه معتبر (کارت ملی اروپایی و یا ترکیه ای) و ویزا (در صورت لزوم) می رود، ممکن است برای اقامت موقت درخواست دهد که ممکن است این مدت به ۶ سال تمدید شود. تصمیم اعطای حق سکونت به آن منطقه بستگی دارد. عموما مردمی که برای درمان های پزشکی و یا کار به گرجستان می آیند، به خوبی مورد استقبال قرار می گیرند.

مجوز سکونت دائم گرجستان

هر کس که برای مدت ۶ سال در گرجستان به صورت موقت سکونت داشته باشد ممکن است برای اخذ مجوز اقامت دائم اقدام نماید.

ملیت خاص

مدارک و فرم ها باید توسط ریاست جمهوری گرجستان نوشته شود. ایشان این حق را دارد که تابعیت گرجستان را به هرکس که می خواهد اعطا نماید. رئیس جمهور گرجستان می تواند ملیت را به افراد خارجی، ملیت های دو گانه اعطا کند، اگر فرد متقاضی را برای کشور خود مفید و سودمند می انگارد. بنابراین، با مجوز ریاست جمهوری گرجستان، ملیت خارجی با اعطای ملیت گرجی توسط ریاست جمهوری، ملیت خارجی و یا ملیت دو گانه خود را حفظ کرده و این برای گرجی ها تنها در موارد خاص امکان پذیر است.

این راه اعطای ملیت گرجی همچنین راهی است برای ریاست جمهوری تا گرجی ها را که در گذشته در طول دوران شوروی بوده اند. گذشتگان را نیز که خارج از گرجستان به دنیا آمده اند، به سرزمین مادری خود بکشانند که این خود هدف ملی و جذب سرمایه ملی گرجستان است.

در نظر داشته باشید که اعطای ملیت به شخص خاص برای گرجی ها سودمند است. چنین ملیت خاصی بدون نیاز به پُر کردن احتیاجات و شرایط اقامت و زبان اعطا نمی شود. اما شما باید هزینه زندگی در گرجستان را در نظر داشته باشید .

georgia country-راهنمای مهاجرت به گرجستان

هزینه زندگی در گرجستان

اطلاع از هزینه زندگی در گرجستان و هزینه اقامت از مواردی است که مورد سوال افرادی متقاضی مهاجرت به گرجستان یا هزینه تحصیل در این کشور می باشد. آب و هوای معتدل این کشور یکی از موضوعاتی است که سبب جذب بسیاری مهاجرین به این کشور می شود. هزینه های قید شده مربوط به سال ۲۰۱۶ می باشد.

جغرافیای گرجستان

گرجستان مساحتی حدود ۶۹.۹۰۰ کیلومتر مربع دارد و جمعتی بالغ بر ۴.۶۶۱.۴۰۱ نفر. این کشور در بین دریای خزر و دریای سیاه واقع شده و پایتختش تفلیس است. به دلیل زیبایی و هزینه پایین زندگی هر ساله متقاضیان زیادی برای سفر و زندگی دارد.

اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه کشاورزی است و این به دلیل داشتن آب و هوای مساعد و معتدل است. علاوه بر کشاورزی این کشور معادن بسیار و صنعت گردشگری نیز دارد.

هزینه تحصیل و هزینه زندگی در گرجستان امری است که برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل آن هم این است که اگر فرد با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کند. به همین دلیل موسسه حقوقی توسعه گران مهر با ارائه جدول هزینه زندگی در گرجستان متقاضیان عزیز را در این تصمیم گیری کمک می کند.

جزییات و ریز هزینه زندگی در گرجستان

در این قسمت به بررسی ریز هزینه ها و قیمت ها در کشور گرجستان می پردازیم. البته سوالاتی پیرامون قیمت و هزینه بلیط تا گرجستان ، هزینه بهداشت و درمان در گرجستان و هزینه ویزا گرجستان مرتبط با این مقاله نمی شود.شما می توانید از آژانس های مسافرتی و همچنین سفارت گرجستان سوال فرمایید. امید است که مقاله هزینه زندگی در گرجستان بتواند پاسخگوی سوالات شما باشد.

هزینه زندگی در گرجستان (راهنمای مهاجرت به گرجستان)

هزینه خوراک و غذا در گرجستان

هزینه یک وعده خو راک در رستوران ارزان قیمت ۱۲ GEL

هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر) ۴۰ GEL

هزینه یک عدد مک دونالد ۱۳.۵۰ GEL

هزینه یک فنجان کاپوچینو ۳.۶۱ GEL

هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه ۱.۰۱ GEL

هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی ۰.۴۵ GEL

سوپر مارکت (راهنمای مهاجرت به گرجستان)

هزینه یک لیتر شیر  ۲.۴۳ GEL

هزینه یک قرص نان فرانسوی ۰.۷۹ GEL

هزینه یک کیلو برنج  ۲.۰۵ GEL

هزینه یک شانه تخم مرغ  ۳.۵۹ GEL

هزینه یک کیلو پنیر محلی ۷.۹۷ GEL

هزینه یکی کیلو گوشت سینه ۸.۶۴ GEL

هزینه یک کیلو گوشت ران ۱۳.۲۷ GEL

هزینه یک بسته سیگار ۳.۰۰ GEL

میوه و سبزیجات

هزینه یک کیلو سیب ۱.۸۸ GEL

هزینه یک کیلو موز ۳.۷۳ GEL

هزینه یک کیلو پرتقال ۲.۹۵ GEL

هزینه یک کیلو گوجه ۱.۹۳ GEL

هزینه یک کیلو سیب زمینی ۱.۱۶ GEL

هزینه یک کیلو پیاز  ۱.۱۸ GEL

ایاب و ذهاب

بلیط مترو ۰.۵۰ GEL

تاکسی ۳ GEL

تاکسی تا یک کیلومتر  ۰.۵۰ GEL

تاکسی تا یک ساعت انتظار ۹ GEL

ورزش و تفریح

هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی ۱۰۲.۱۷ GEL

بلیط سینما ۱۱.۵۰ GEL

پوشاک

یک شلوار جین ۱۱۱.۹۳ GEL

یک دست لباس ورزشی ۹۳.۱۴ GEL

یک جفت کفش نایک ۱۶۱.۵۵ GEL

یک جفت کفش چرم مردانه ۱۷۱.۳۳ GEL

قیمت یا هزینه اجاره خانه در گرجستان

اجاره منزل

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۷۲۵.۰۰ GEL

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر ۴۳۵.۰۰ GEL

اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۱،۶۴۲.۸۶ GEL

اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر ۸۳۹.۲۹ GEL

قیمت یا هزینه خرید ملک ، خانه در گرجستان

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر ۲،۲۹۵.۳۱ GEL

قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر ۱،۱۵۷.۱۴ GEL

georgia country-راهنمای مهاجرت به گرجستان

در انتها به با توجه به وجود سوالات پیرامون شرایط تحصیل و همچنین هزینه تحصیل در گرجستان به بررسی این مسئله می پردازیم؛

شرایط تحصیل در گرجستان (راهنمای مهاجرت به گرجستان)

دانشگاه TSV )Tblisi State University)

تحصیل در اروپا آرزوی بسیاری از افراد جویای علم است اما گاهی به دلیل نبود رشته مورد علاقه آنها از این امر باز می مانند. در این مواقع فرد یا در ایران می ماند یا رشته دیگری را بر می گزینند. یکی از این رشته ها ادبیات فارسی است. دانشگاه دولتی تفلیس یکی از برترین دانشکده های کشور گرجستان، با برگزاری دوره های ادبیات فارسی آرزوی ادامه تحصیل در این رشته را برای بسیاری بر آورده کرده است.

شایان ذکر است که اهمیت به زبان فارسی و تدریس آن در این کشور قدمت دیرینه دارد. حتی مدارسی هستند که به زبان فارسی تدریس می کنند. به غیر از این دانشگاه ها در سایر دانشگاه ها زبان آموزش انگلیسی و گرجی است. البته زبان اصلی در این کشور روسی و گرجی است و متقاضی در صورت ادامه زندگی در این کشور باید با این زبان ها آشنایی محدودی داشته باشد. باید خاطر نشان کرد که در صورت تحصیل در دانشگاهی به زبان گرجی، فرد باید هفته ای ۱۸ ساعت زبان گرجی را در دانشگاه مورد نظر بگذراند. هزینه این دوره ماهیانه ۳۰۰ لاری است.

هزینه دانشگاه

دانشگاه ها در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی سالانه ۴۵۰۰ لاری و دانشگاه خصوصی ۱۰،۰۰۰ لاری است.

باید خاطر نشان کرد که در صورت تحصیل در دانشگاهی به زبان گرجی، فرد باید هفته ای ۱۸ ساعت زبان گرجی را در دانشگاه مورد نظر بگذراند. هزینه این دوره ماهیانه ۳۰۰ لاری است.

لیست دانشگاه های گرجستان

دانشگاه دولتی تفلیس (جدیدا به جواخشویلی تغیر نام داده)

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس

دانشگاه صنعتی گرجستان

دانشگاه خصوصی قفقاز

دانشگاه آزاد تفلیس

دانشگاه های دارای زبان فارسی

دانشگاه دولتی تفلیس

انستیتو آسیا و افریقا

دانشگاه تربیت مدرس تفلیس

دانشگاه ادبیات (دانشگاه دولتی کوتاییشی)

انستیتو نسخ خطی

Georgia-راهنمای مهاجرت به گرجستان
Georgia

منبع سایت: اصطهباناتی

در ادامه بخوانید:

مراکز دیدنی و مذهبی مالزی

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.