سایتی برای محاسبه زمان پرواز

سایتی برای محاسبه زمان پرواز

ما در این سایت مطالبی راجع به فراهم کردن شرایط ایده آل برای پرواز های طولانی داریم. در نتیجه لازم دیدیم که به معرفی سایتی بپردازیم که زمان تقریبی پروازها را محاسبه می کند. شما می توانید با مراجعه به این سایت و ثبت مسیر پروازی مد نظر خود، بدانید که پرواز شما جز پروازهای طولانی است یا خیر. و در صورت طولانی بودن پرواز خود، با مطالعه ۱۰نکته برای گذراندن پرواز طولانی، پرواز راحتی داشته باشید.

این سایت اطلاعات زیر را در اختیار شما قرار میدهد:

۱- مسیری که هواپیما طی می کند. این سایت مسیر هواپیما را از فرودگاه مبدا تا فرودگاه مقصد، روی گوگل مپ به شما نشان می دهد.

۲- تفاوت زمانی فرودگاه مبدا با مقصد. در این سایت می توانید از اختلاف زمانی منقطه خود با منطقه مقصدی که دارید، بر اساس گرینویچ مطلع شوید.

۳- محاسبه زمان تقریبی پرواز. این سایت با احتساب یک سری فاکتورها، شما را از زمان تقریبی پروازتان مطلع می کند. نوع هواپیما و میزان وزش باد جز این فاکتورها هستند. در صورت اطلاع می توانید این فاکتورها را تغییر دهید.

۴- فاصله شما تا مقصد بر اساس nm (مایل دریایی). در سایت فاصله فرودگاه مبدا تا فرودگاه مقصد بر اساس مایل دریایی محاسبه شده و نمایش داده می شود.

توضیحات: (سایتی برای محاسبه زمان پرواز)

* مایل دریایی یک واحد اندازه گیری است که در ناوبری هوا ، دریایی و فضایی مورد استفاده قرار می گیرد. امروز مایل دریایی بین المللی دقیقاً ۱۸۵۲ متر (۶۰۷۶ فیت؛ ۱.۱۵۱ مایل) تعریف شده است.

۵- فاصله از سطح دریا. این سایت با محاسبه تقریبی مسیر پرواز شما، محاسبه می کند که هواپیمای شما در چه ارتفاعی از سطح دریاهای آزاد پرواز خواهد کرد. این عدد بر اساس ft یا فیت محاسبه می شود. هر فیت تقریبا معادل ۳۰.۵ سانتی متر است.

۶- یکی از مولفه های پرواز برای خلبانان جهت مسیر پروازی است که به زاویه میان شمال مغناطیسی و دماغه هواپیما گفته می شود. که اصطلاح پروازی آن HEADING می باشد.

۷- سرعت. یکی دیگر از اطلاعاتی که در این سایت می توانید ببینید، سرعت هواپیماست. این عدد بر اساس kts یا گره محاسبه می شود. گره ها همان سرعتی است که خلبان هنگام پرواز از آن استفاده می کند. نشانگر سرعت هوا درون یک کابین خلبان گره ها را اندازه گیری می کند. هر گره برابر یک مایل در ساعت و هر مایل تقریبا برابر ۱.۶ کیلومتر در ساعت است.

۸- آشنایی با کدهای ایکائو (ICAO) فرودگاه ها. فرودگاه ها دونوع کد برای معرفی خود دارند. کدهای ۳ حرفی که متعلق به یاتا (IATA) هستند. کدهای ۴ حرفی که برای ایکائو (ICAO) هستند. این سایت فرودگاه های را بر اساس کدهای ایکائو (ICAO) دسته بندی می کند.

توضیحات:

  • * ایکائو: سازمان ناظر بر صنعت هواپیمایی تجاری در دنیاست. شرکت های هواپیمایی و کسانی که هواپیماهای شخصی دارند باید بر اساس قوانین ایکائو مجوزهای لازم برای پرواز را دریافت کنند.
  • * یاتا: اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی ست. تمام قوانین و مقررات مربوط به حمل و نقل بار و مسافران هوایی در یاتا تصویب می شود. در واقع اگر شخص و یا مجموعه ای قصد اخذ مجوز از ایکائو را در راستای حمل و نقل تجاری بار و مسافر داشته باشد باید در ابتدا مجوز یاتا را دریافت کند.

۹- در صورت تمایل برای داشتن اطلاعات مسیر برگشت و یا در صورتی که مبدا و مقصد را جابجا زده باشید، می توانید مسیر انتخابی خود را برعکس کنید و جای فرودگاه مبدا و مقصد را تغییر دهید.

سایتی برای محاسبه زمان پرواز

آدرس سایتی که این اطلاعات مفید را در اختیار شما می گذارد:

airplanemanager

استفاده از این سایت برای همگان رایگان است – سایتی برای محاسبه زمان پرواز

در ادامه بخوانید:

میان وعده هایی برای هواپیما