شرایط اقامت مالزی

شرایط اقامت مالزی
شرایط اقامت مالزی

افراد زیادی علاقمند به اخذ اقامت مالزی از طریق تحصیل و سرمایه گذاری می باشند. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است به توضیح شرایط اقامت مالزی پرداخته می شود. افراد زیادی از طرق مختلف به کشور مالزی سفر می ­نمایند و هدف برخی از آنها کار و سرمایه گذاری در این کشور نیست بلکه جهت تفریح و گردش به این کشور سفر نموده اند.

در باب کشور مالزی:

زبان رسمی زبان مالایی و انگلیسی
موقعیت کشوری آسیایی
دین اسلام
پایتخت کوالالامپور
واحد پول رینگیت مالزی

افراد با اخذ ویزای های مختلف مالزی به این کشور سفر می­کنند. افرادی که قصد مهاجرت کاری به مالزی را دارند باید در ابتدا یک دعوتنامه کاری از سوی کارفرمای مالزیایی اخذ نماید. زیرا شرایط یافتن کار با ویزای توریستی مالزی دشوار است. اگرچه اخذ ویزای توریستی مالزی بسیار راحت است و فرد می­تواند به مدت ۹۰ روز در مالزی اقامت گزیند.

اقامت در کشور مالزی

شرایط اقامت مالزی
شرایط اقامت مالزی

همانطور که گفته شد افراد با اهداف مختلف می­توانند یکی از ویزاهای کشور مالزی را اخذ و در کشور مالزی اقامت گزینند. در صورتیکه افراد تمایل به تمدید اقامت خود در مالزی را داشته باشند باید دلیل تمدید اقامت خود در این کشور را بیان نماید. افراد در صورتی می­توانند اقامت دائم کشور مالزی را اخذ نمایند که دارای یکی از شرایط اقامت مالزی که در اینجا مطرح شده را دارا باشند در غیر اینصورت نهایت دولت مالزی با اقامت ۵ ساله فرد در این کشور موافقت خواهد نمود:

 • ازدواج با تبعه ­ی مالزیایی
 • افرادی که در مالزی متولد شده اند.
 • افرادی که دارای تابعیت مالزیایی بوده اند و ترک تابعیت این کشور را نموده اند و دوباره تصمیم به زندگی در این کشور را دارند.

اخذ اقامت مالزی از طریق کار

شرایط اقامت مالزی از طریق کار
شرایط اقامت مالزی از طریق کار

کشور مالزی از جمله کشورهایی است که نرخ بیکاری در این کشور پایین است و در بازارهای کاری این کشور فرصت های شغلی بسیاری دیده می­شود. افرادی که قصد دریافت ویزای کاری کشور مالزی را دارند باید دارای یکی از شرایط اقامت مالزی زیر باشند:

 • برخورداری از سن مناسب برای انجام کار
 • برخورداری از توانایی های فنی و شخصی
 • برخورداری از تخصص لازم در کار مورد نظر
 • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی
 • دارا بودن از سابقه کاری در حرفه مورد نظر

مهمترین موسسات کاریابی در مالزی:

 • Skoot jobs
 • Wobb Free jobs postings

اقامت مالزی از طریق تحصیل در مالزی

شرایط اقامت مالزی از طریق تحصیل
شرایط اقامت مالزی از طریق تحصیل

در کشور مالزی بطور کلی ۴۵ مرکز تحصیلات عالی وجود دارد. تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان های مالزیایی و زبان انگلیسی صورت می­گیرد. برخی از دانشگاه های این کشور شعبه هایی از دانشگاه های کشورهای سوئیس، کانادا، آمریکا می­ باشد و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشورهای فوق را دارند می­ توانند به مالزی سفر نموده و در این دانشگاه ها به ادامه تحصیل بپردازند. دانشجویان جهت ادامه تحصیل با آگاهی لازم از دانشگاه های کشور مالزی باید مدارک خود را به دانشگاههای این کشور ارسال و پس از موافقت دانشگاه مورد نظر با درخواست وی نسبت به اخذ ویزای تحصیلی مالزی اقدام نمایند.

سرمایه گذاری در مالزی

شرایط اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری
شرایط اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

از جمله روش هایی که افراد برای مهاجرت به مالزی استفاده می­ کنند، سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاران با روشهای مختلفی می­ توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند. افراد از طریق سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و تمکن مالی می­توانند اقامت دائم مالزی را اخذ نمایند. ناگفته نماند سایر روشهای سرمایه گذاری در مالزی منتج به اقامت دائم این کشور نخواهد شد.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در مالزی

شرایط اقامت مالزی از طریق ازدواج
شرایط اقامت مالزی از طریق ازدواج

یکی از راه های که افراد می­توانند اقامت دائم کشور مالزی را اخذ نمایند ازدواج با اتباع مالزیایی می­ باشد. بدین منظور فرد باید با ارائه مدارکی که ازدواج فرد با تبعه­ی مالزیایی را ثابت می ­نماید نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نماید. افرادی که ازدواج قبل از اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج منجر به جدایی گردد، نمی ­توانند اقامت دائم خود را دیگر دریافت نمایند و پس از آن باید این کشور را ترک بنمایند.

پناهندگی در مالزی

بسیاری از افراد از طریق راههای بسیار خطرناک خود را به کشور مالزی رسانده و درخواست پناهندگی به این کشور را می­نمایند. اما شرایط پناهندگی در کشور مالزی مناسب نیست و پناهندگان در این کشور با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

افرادی بعنوان پناهنده به کشور مالزی مهاجرت نموده اند دارای شرایط زیر می ­باشند:

 • پناهندگان در کشور ژنو از قوانین کنوانسیون ژنو برخوردار نمی­باشند.
 • پناهندگان از امکاناتی که دیگر افراد در این کشور برخوردار هستند بهره­مند نمی ­باشند.
 • در صورت قبول پناهندگی افراد از سوی دولت مالزی پناهندگان دیگر حق برگشت به کشور خود را نخواهند داشت.
 • وضعیت پناهندگان در کشور مالزی بسیار بد گزارش گردیده است.

اقامت توریستی مالزی

افرادی که دلایل مختلف قصد سفر بصورت کوتاه مدت به کشور مالزی را دارند می­ باید اقامت توریستی مالزی را اخذ نمایند. مدت اعتبار این نوع اقامت ۹۰ روز می­باشد و اکثر افرادی که به دلایل درمانی، دوره های کاری، بازدید از سرمایه گذاری ها و انجام کارهای تحقیقاتی کوتاه مدت این ویزا را دریافت می­نمایند.

منبع : emigrationplus

در ادامه بخوانید:

مراکز دیدنی و مذهبی در مالزی

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.