عجیب ترین درختهای زمین

عجیب ترین درختهای زمین

عجیب ترین درختهای زمین

۹ تا از عجیب ترین درختهای زمین

۱- درخت خون اژدها، سقطرا

عجیب ترین درختهای زمین

رسیدن به جزیره خشک سقطرا در سواحل یمن کمی مشکل است، اما اگر جز علاقه مندان به درخت های خاص هستید، ارزش تلاش کردن دارد.

سقطرا خانه درختان خون اژدها و وهم آور و ماقبل تاریخی است. طرح چتر واژگون درختان تضمین می کند که هر قطره آب از شبنم یا باران به پایین تنه و در نهایت به ریشه ها بریزد.

این درخت نام خود را از صمغ سرخ رنگ خود گرفته که در صورت برش یا آسیب دیدن از پوست درخت خارج می شود. این یک دفاع در برابر آفات و بیماری ها است. این صمغ در اروپای قرن هفدهم به عنوان یک داروی جادویی شناخته شده است. اخیراً ، از این صمغ در خوشبو کننده ها و معجون های عشق استفاده می شود.

۲- درخت بائوباب، جنوب آفریقا

عجیب ترین درختهای زمین

تنه آنها مانند اسفنج است که می تواند با گرفتن آب در فصل بارندگی منبسط شود. حیوانات بزرگ برای استفاده از این آب قسمت هایی از درخت را جدا می کنند.

بائوباب ها به طور گسترده در جنوب آفریقا، به ویژه در زیمبابوه و اطراف لیمپوپو در آفریقای جنوبی پخش شده اند. ماداگاسکار یکی دیگر از نقاطی است که بائوباب های زیادی دارد. به ویژه در اطراف مورونداوا در خیابان معروف بائوباب .

اگر فرصتی پیدا کردید، شب ها از یک بائوباب دیدن کنید. گلهای آنها بوی شیر ترش شده را منتشر می کنند که با جذب حیوانات با عث گرده افشانی می شود.

۳- درخت Kauri ، نیوزیلند (عجیب ترین درختهای زمین)

عجیب ترین درختهای زمین

کاوری های عظیم جزیره شمالی نیوزیلند می توانند به ۱۵۰ فوت (۴۵ متر) برسند. آنها مانند ستون های باستانی در جنگل ایستاده اند.

صمغ درختان، که گاهی اوقات به صورت توده هایی می ریزد، طی هزاران سال جمع شده است. یعنی تا اواخر قرن نوزدهم که کشف کردند که این ماده مناسبی برای روغن جلاست.

۴- توس نقره ای ، فنلاند

عجیب ترین درختهای زمین

در برف، پوست سفید و غیر قابل تصور درختان توس اسکاندیناوی و درختان توس شمال شرقی اروپا واقعاً مسحورکننده است. پوست به گونه ای تکامل یافته است که نور را منعکس می کند. به این صورت درختان می توانند نیازهای خود را تامین کنند. مانند دیگر درختان، توس با کمک یک نوع قارچ زندگی می کند.

۵– Traveller’s tree ، ماداگاسکار

عجیب ترین درختهای زمین

ماداگاسکار رویای طبیعت گردان است. زیرا حدود ۹۰ میلیون سال پیش از بقیه آفریقا به وجود آمد. آنقدر طولانی بود که گیاهان و حیوانات آن به شیوه منحصر به فرد خود تکامل یافته اند.

درخت مسافر نام خود را از شکل برگ هایش گرفته. که برای جهت گیری خود به طور مداوم مشهور هستند و می توان از آن به عنوان قطب نما استفاده کرد.

درخت مسافر که یکی از اقوام بزرگ گل Bird of Paradise  ​​است، دانه های آبی فیروزه ای بزرگ و درخشان دارد، یک ویژگی نادر در گیاهان. این ماده با میمون لمور که فقط توانایی دیدن رنگ های آبی و سبز را دارد تکامل یافته است. لمورها دانه ها را می خورند و بهمراه کمی کود در جنگل پخش می کنند.

۶- درخت خرما آرکا ، هند

عجیب ترین درختهای زمین

در هند، نوعی غذا وجود دارد که در برگ درخت خرمای آرکا سرو می شود. این برگ  به طور معمول به عنوان عاملی برای همرنگی با جامعه و همچنین برای تمیز کردن دهان بعد از غذا خوردن استفاده می شود.

۷- گیلاس یوشینو ، ژاپن (عجیب ترین درختهای زمین)

عجیب ترین درختهای زمین

فصل شکوفه های گیلاس ژاپن – یا همان hanami –  یکی از منظره های طبیعی عالی جهان است. تا حدودی به این دلیل که شکوفه ها بسیار زیبا هستند و به این دلیل که گلها قبل از شاخ و برگ ظاهر می شوند. شکوفه ها سفیده مایل به صورتی هستند، بسیار زودگذر.

با درختان بسیار با احترام رفتار می شود و برای بازدیدکننده خارجی، hanami  فرصتی برای دیدن آداب معاشرت مهمانی ها و تفریحاتی ژاپنی هاست که زیر درختان انجام می شود.

اگر خوب دقت کنید نماد شکوفه های گیلاس همه جا وجود دارد. در آرم شرکت ها ، لباس ها، ظروف چینی و به طور حتم، تتو.

۸- Brazil nut  ، بولیوی

عجیب ترین درختهای زمین

بهترین مکان برای دیدن درختان Brazil nut  جنگل های بولیوی است. آنها بسیار بلند و دارای تنه های بسیار مستقیم هستند. برای دیدن گلهای سفید بزرگ آن به دوربین شکاری احتیاج دارید.

آجیل ها زمانی که به اندازه یک توپ کریکت شوند، از درخت می افتند. آنها به اندازه کافی سخت هستند تا در برابر سرعت ۶۰ مایل در ساعت در برابر زمین مقاومت کنند. آگوتیس می تواند بذرها را پراکنده کند.

به طرز عجیبی درختان آجیل برزیل حاوی مواد شیمیایی مختلف خاک، از جمله برخی عناصر رادیواکتیو هستند.

۹- درخت Aspen ، ایالات متحده آمریکا

عجیب ترین درختهای زمین

هنگامی که درختان Aspen کلرادو و یوتا برای پاییز آماده می شوند، برگهای آنها زرد طلایی خیره کننده ای می شود.

آسپنس پس از آتش سوزی راهی جدید برای رقابت با سایر گونه ها پیدا کرد. بذر آنها خراب نمی شود و امیدوارند که چیزی آنها را پراکنده کند.

بزرگترین مرکزشناخته شده، پاندو گراو یوتا – که بیش از صد هکتار زمین را در بر می گیرد – ممکن است بزرگترین موجود زنده موجود در جهان باشد.

منبع سایت : pinterest

در ادامه بخوانید:

۸ فعالیت در آساکوسا ، توکیو

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.