فعالیت های رایگان در قطر

فعالیت های رایگان در قطر – این مطلب که سفر به قطر  نیازمند بودجه قابل توجهی است، بر کسی پوشیده نیست. به همین دلیل ما در این مطلب چند فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر رو به شما معرفی می کنیم که باعث صرفه جویی در بودجه مد نظرتون خواهد شد.

– دیدن بازار واقف (WAQIF) در دوحه

souq Waqif in Qatar-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
souq Waqif in Qatar

سفر شما به قطر بدون بازدید از بازار واقف کامل نخواهد شد. هیچ چیز مانند قدم زدن در کوچه پس کوچه های این بازار، احساس بودن در خاورمیانه را به شما القا نخواهد کرد. بازدید از این بازار زیبا هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت به شرطی که رزق و برق رستوران ها، غذاهای خوشمزه و مغازه هایی با اجناس وسوسه انگیز، شما را گرفتار نکند.

– سواحل عمومی (فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر)

Public beaches in Qatar-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
Public beaches in Qatar

قطر سواحلی عمومی زیادی دارد که می توان به صورت رایگان از آنها استفاده کرد. البته باید این نکته را در نظر داشت که با توجه به مسلمان بودن این کشور، شما آزادی زیادی نخواهید داشت ولی می توانید از مناظر و امکانات آنجا استفاده کرده و از مناظر و شن بازی لذت ببرید.

– بازدید از روستاهای فرهنگی کاترارا (KATARA CULTURAL VILLAGE)

KATARA CULTURAL VILLAGE-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
KATARA CULTURAL VILLAGE

روستای کاترارا چند دقیقه ای با ساحل غربی فاصله دارد. یک معماری موفق و زیبا، همراه با مجموعه رستوران ها و نمایش تعداد زیادی از هنر این روستا، حتما ارزش بازدید را خواهد داشت. همچنین در این روستا اغلب تعدادی نمایشگاه، برنامه های سرگرم کننده، تئاتر و … برگزار می شود. با هماهنگ کردن این برنامه ها با برنامه سفرتان می توانید از این روستای زیبا بیشتر لذت ببرید.

– تور هنر عمومی

Public-Art-Tour-in-Qatar-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
Public-Art-Tour-in-Qatar

مکان های زیادی برای عرضه و نمایش هنر عمومی در قطر وجود دارد، از جمله در روستای کاترارا و صحراهای اطراف شهر و …

کارهای مختلف و متفاوتی از همه نوع هنرمند از ریچارد سررا (Richard Serra) گرفته تا هنرمندان مبتدی ساکن منطقه را میتوانید در قطر تماشا کنید.

– بازدید از موزه ها (فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر)

free museums in Qatar-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
free museums in Qatar

افرادی که به موزه های علاقه دارند باید بدانند که ورودی موزه های زیادی در دوحه رایگان است، از موزه معروف هنر اسلامی گرفته تا موزه هنر معاصر ماتاف (Mathaf).

ساختمان موزه هنر معاصر اسلامی توسط معمار چینی طراحی شده است Ieoh Ming Pei ، همان کسی که در طراحی موزه لوور پاریس نقش داشته است.  

حتی نمایشگاه ویژه آنها هم رایگان است. در اینجا می توانید از نمایشگاه های توریستی مانند نمایشگاه  Damien Hurst و نمایشگاه مجسمه های سفالی و … به صورت رایگان دیدن کنید.

– در پارک های زیبای دوحه قدم بزنید

Coastal-Walk-in-Qatar-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
Coastal-Walk-in-Qatar

در کمال تعجب، در کشوری کویری مانند قطر، پارک ها و فضای سبزهای زیادی دیده می شود. گردش در پارک های مختلف دوحه، از پارک مدرن و ابتکاری تولید اکسیژن تا پارک هنر اسلامی دیدگاه متفاوتی در مورد این کشور به شما خواهد داد.

– قدم زدن در پیاده روی ساحلی

Walk-in-beautiful-Doha-Parks-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
Walk-in-beautiful-Doha-Parks

قطعا فقط در زمستان می توان به این فعالیت پرداخت. اگر به پیاده روی علاقه داشته باشید قدم زدن در امتداد ساحل، حدودا یک ساعت زمان لازم دارد که در این بین می توانید از مناظر زیبا و ساختمان های عظیم موجود در محدوده ساحل لذت ببرید.

– بازدید از منطقه میراث جهانی یونسکو

UNESCO-World-Heritage-Site-in-Qatar-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
UNESCO-World-Heritage-Site-in-Qatar

قلعه الزباره (Zubarah Fort) یکی از جواهرات پنهان در قطر است. تنها مکانی در کشور که جز میراث جهانی یونسکو قرار گرفته. بازدید از این قلعه اطلاعات زیادی در مورد گذشته قطر و نحوه زندگی مردم در آن زمان به شما خواهد داد.

– بازدید از بازارهای مختلف، متفاوت و فراوان قطر

این تفریح در حالی که رایگان است با در نظر گرفتن میزان علاقه شما به خرید، می تواند برایتان گران تمام شود. از بزرگترین بازار قطر- جشنواره شهر تا مراکز خرید جدید شهر و پاساژ الحزم (al hazm)، قطعا نمی توان از این همه مرکز خرید لوکس با آن همه اجناس زیبا و متنوع گذشت.

Al-Hazm-Passage-in-Qatar-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
Al-Hazm-Passage-in-Qatar

– خلیج گردی

Gulf-in-Qatar-فعالیت و سرگرمی های رایگان قطر
Gulf-in-Qatar

مکانی زیبا برای قدم زدن در زمستان و یا شب های تابستان. در ساحل خلیج می توانید از خرید کردن، رستوران گردی، قایق سواری، تماشای قایق های بادبانی زیبا و لوکس و منظره زیبای خلیج لذت برد.

در ادامه بخوانید:

نکات جالب در مورد قطر

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.