مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

استرالیا برای شگفتی های طبیعی و فضاهای باز گسترده در جهان معروف است. همچنین دارای سواحل، بیابان و جای های دور افتاده متعددی است. استرالیا یکی از کشورهای شهرنشین جهان است. استرالیا به خوبی برای جاذبه های شهرستانهای بزرگ خود از جمله سیدنی، ملبورن، بریزبن و پرت شناخته شده است.

در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت و مهاجرت به استرالیا می پردازیم:

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی

صدور ویزا این کشور به دولت استرالیا وابسته نیست. اما مستقلا توسط شرکت های بریتانیایی صورت میگیرد. ویزای استرالیا با هزینه کمتر و یا به صورت رایگان توسط دولت استرالیا در دسترس است. شما به طور مستقیم میتوانید برای آن اقدام کنید.
ویزای دانشجویی یا ویزای مشتق بر اساس دوره اصلی مطالعه در استرالیا تقسیم شده است.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

شرایط سختی برای دارندگان ویزای دانشجویی تحمیل شده است. هرگونه تخلف از این شرایط ممکن است به لغو ویزا منجر شود.

برخی از نمونه های شرایط ویزای دانشجویی در زیر مشخص شده:

دانش آموز باید به صورت دوره ای حضور و غیاب را انجام دهد. یا موارد مورد نیاز را برآورده سازد. حفظ ثبت نام معتبر برای دوره انتخاب مطالعه ضروری است.

همچنین:

کار برای دانش آموزان (و وابستگان آنها) امکان پذیر نیست. پس از اینکه آنها مطالعات خود را آغاز کرده اند، می توانند برای حقوق کار (محدود به ۲۰ ساعت در هفته) اقدام کنند.

دانش آموز باید باید در آموزش و پرورش برای ۱۲ ماه اول این دوره ثبت نام کند. یا برای مدت زمان دوره ای در صورتی که برای کمتر از ۱۲ ماه طول می کشد، در شرایط استثنایی نیاز به ثبت نام نیست.

آدرس مسکونی دانش آموز (و هر گونه تغییر) باید به ارائه دهنده های آموزشی ظرف مدت ۷ روز از ورود در استرالیا اطلاع داده شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

ارزیابی آنلاین برای افراد واجد شرایط بر روی سیستم امتیاز مهاجرت توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها (DIBP) تعیین شده است. محاسبه ارزیابی نشان می دهد که آیا شما به اندازه کافی امتیاز جهت واجد شرایط بودن برای مهاجرت به استرالیا تحت یکی از کلاس های نیروی کار ماهر برای گرفتن ویزا را دارید. 

نتیجه مثبت موفقیت ویزا را تضمین نمی کند. به سادگی به معنی این است که شما تعداد لازم و یا حداقل نقاط مثبت و لازم را توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها استرالیا(DIBP)  لازم است را دارا هستید یا خیر.

مهاجرت به استرالیا

الزامات مورد نیاز برای ویزای نیروی کار ماهر استرالیا به شرح زیر است:

سن:

سن شما باید زیر ۵۰ سال باشد زمانی که شما درخواست را ارسال میکنید.

زبان انگلیسی:

شما باید توانایی کافی در زبان انگلیسی برای کار در استرالیا (حداقل در سطح مناسب) را داشته باشید.

اشتغال:

زمانی که شما درخواست معرفی به عنوان یک شاغل ماهر را می دهید. که متناسب با مهارت ها و صلاحیت خود را اعلام کنید. اشغال خود را باید در فهرست مشاغل ماهر ثبت کنید.

ارزیابی مهارت:

قبل از آن از شما خواسته می شود که مهارت های خود را ارزیابی کنید. مواردی ارزیابی توسط دولت استرالیا تعیین شده است. برای ارزیابی اشتغال معمولا شرایط خاصی مورد نیاز خواهد بود.

ارزیابی سلامت:

 شما باید از لحاظ سلامت خوب و معقول باشید. تمامی متقاضیان باید سلامت خود را توسط یک دکتر پانل و تحت معاینه پزشکی ارزیابی کنند.

ارزیابی شخصیت:

شما باید شخصیت خوبی داشته باشید و این مورد به سرعت ارزیابی می شود.

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

معیارها جهت اخذ این ویزا موارد زیر است، شما باید:

زیر ۵۵ سال سن داشته باشید. هر چند ایالت یا منطقه می تواند از این نیاز صرف نظر کند اگر سرمایه گذاری پیشنهاد خود را با سود اقتصادی استثنایی برای این کشور یا منطقه پیشنهاد دهد.

نمره حداقل ۶۵ در آزمون

دارای سطح بالایی از مهارت مدیریت در رابطه با سرمایه گذاری واجد شرایط و یا واجد شرایط فعالیت کسب و کار باشید.

حداقل سه سال تجربه در دخالت مستقیم در مدیریت یک یا چند کسب و کار مقدماتی و یا سرمایه گذاری واجد شرایط را داشته باشید.

یک رکورد کلی موفق سرمایه گذاری واجد شرایط و یا فعالیت کسب و کار مقدماتی را داشته باشید.

همچنین:

یک تعهد واقعی و واقع بینانه برای ادامه کسب و کار و فعالیت های سرمایه گذاری در استرالیا پس از سرمایه گذاری اصلی داشته باشید.

قصد واقعی برای اقامت به مدت حداقل دو سال در ایالت یا منطقه ای که در آن سرمایه گذاری شده است داشته باشید. شما یا شریک زندگی شما بایستی:

برای حداقل یک سال از پنج سال مالی بلافاصله قبل از درخواست، به طور مستقیم یکی از موارد زیر را داشته باشد:

شما یا شریک شما و شریک زندگی شما یک کسب و کار مقدماتی را که در آن را حداقل ۱۰ درصد مالکیت داشته باشد.

سرمایه گذاری واجد شرایط متعلق به شما، شریک زندگی و یا شما ترکیبی از حداقل AUD1.5million باشد.

مهاجرت به استرالیا

در طول دو سال مالی بلافاصله قبل از اینکه دعوت اعمال شود، سرمایه گذاری و دارایی های شخصی حداقل AUD2.25 میلیون که در عرض دو سال از صدور ویزا برای انتقال قانونی به استرالیا در دسترس هستند اعطا میگردد.

ایجاد یک سرمایه گذاری تعیین شده با حداقل AUD1.5 میلیون. برای امنیت کشور یا دولت استفاده از منابع مالی بدون مانع و کسب و کارهای مقدماتی و یا سرمایه گذاری واجد شرایط و سرمایه گذاری برای حداقل چهار سال از تاریخ صدور در کشور یا منطقه خودتان.

هیچگونه مشارکت در فعالیت های قابل قبول نیست. درآمد شما از سرمایه گذاری تعیین شده در استرالیا مشمول مالیات بر اساس قانون مالیات استرالیا است.

توجه داشته باشید که:

این ویزا باید همان ویزای اقامت، برای هر دوره ۱۲ ماهه هر دو درخواست حدود ۸ – ۱۲ ماه و در مجموع به طول می انجامد، متقاضی پس از آن باید برای مصاحبه حضور پیدا کند.

گردش مالی از  ، AUD 300000 ( راه اندازی کسب و کار و محل اقامت شما در یک منطقه وجود دارد).

کسب و کار شخصی و کل دارایی بایستی ۸۰۰۰۰۰AUD یا دارایی های کسب و کار باشد،۷۵۰۰۰ AUD در صورت استخدام یک استرالیایی می باشد.

برای هر دوره ۱۲ ماه لازم است به محض این که شما مصاحبه را انجام دادید، پس از آن شما PR کامل را به دست آورید. شما باید حداقل ۳۰٪ از کسب و کار خود را، تا زمانی که شما در حال کار هستید به انجام رسانید.

نکته کلیدی این است که در زمان مصاحبه معیارهای لازم را داشته باشید، شما نیاز است در استرالیا به مدت ۲۴ ماه زندگی کنید. منطقی است که شما بتوانید معیارهای لازم را پس از سال اول، برای بیشتر ۱۲ ماه پس از آن داشته باشید (سفرهای تفریحی و کسب و کار در خارج از استرالیا در طول این زمان مجاز است.

مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای بازنشستگی

ویزای استرالیا با هزینه کمتر و یا به صورت رایگان توسط دولت استرالیا زمانی که شما به طور مستقیم اقدام کنید در دسترس است. ویزای مهاجرت به استرالیا خدمات جامع شامل مشاوره مهاجرت، میزان موفقیت استثنایی، چک کردن سند و پردازش ویزا می توانید با ما تماس حاصل فرمائید.

ویزای بازنشستگی سرمایه گذار تنها یک ویزای ورود موقت است. این کار به اقامت دائم در استرالیا و یا تابعیت استرالیا به منجر نمی شود.

اگر شما با توجه به تقاضا برای یک ویزای سرمایه گذاری بازنشستگی قصد دارید اقدام کنید، متقاضی باید:

۵۵ سال یا بیشتر سن داشته باشد.

هیچ وابستگی (به غیر از همسر) نداشته باشد.

قادر به حمایت از خود در استرالیا بدون کمک هزینه خدمات اجتماعی و رفاه استرالیا باشد.

ویزای سرمایه گذار بازنشستگی هیچ حق پوشش (پوشش بیمه بهداشتی ملی استرالیا) و یا مزایای تامین اجتماعی استرالیا ارائه نمی دهد. متقاضی نیاز است برای گرفتن پوشش درمانی خصوصی برای مدت زمان ویزای خود اقدام کند.

یک سازمان دولتی / قلمرو باید یک فرد برای بازنشستگی ویزای سرمایه گذاری خود برای حمایت و سرمایه گذاری با حمایت دولت در منطقه ای خزانه دولت داشته باشد.

در ضمن:

اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی در مورد محل اقامت خود در استرالیا با زمان مورد نیاز در نظر گرفته می شود. درآمد سالانه و سرمایه گذاری تعیین شده برای پاسخگویی به نیاز های مالی برای اعطای بازنشستگی ویزای سرمایه گذار تعیین می گردد.

اگر درخواست شما مورد تایید باشد، به شما ویزا داده خواهد شد. این ویزا اجازه خواهد داد که به سفرهای متعدد در داخل و خارج از استرالیا به مدت ۴ سال بپردازید. قبل از اینکه ویزای شما منقضی شود برای ویزای جدید اقدام کنید ، برای شما ممکن است اقامت بیشتر از ۴ سال در نظر گرفته شود. با این حال، شما نیاز به برآورده سازی معیارهای خاص برای این نوع ویزا هستید. هیچ دوره حداکثر برای شما در استرالیا به عنوان دارنده متوالی سرمایه گذار ویزای بازنشستگی باقی مانده وجود ندارد.

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت از طریق فرزند به استرالیا

فرزندان وابسته – فرزندانی که از لحاظ مالی به شما وابسته می باشند. کودکان بیش از ۱۸ سال نیز شامل این قانون میگردند. اگر هنوز به طور کامل وابسته به والدین خود در استرالیا باشند.

وابستگان کودکان یتیم والدین.

درخواست مهاجرت پدر و مادر اولویت پایینتری داده می شود. مکان های محدودی جهت این مورد در دسترس هستند.

ویزای پدر و مادر کمک

برای اینکه واجد شرایط بودن جهت درخواست ویزای شریک شما باید به ازدواج قانونی با شما داشته باشد. یا در یک بالفعل (حقوق عرفی) رابطه با یک شهروند یا مقیم دائم استرالیا داشته باشید. شخص وابسته، و یا همان شریک جنسی نیز واجد شرایط هستند.

تحت ویزای شریک، شریک زندگی شما باید به مدت ۲ سال، از شما حمایت کند. بعد از این، اگر رابطه هنوز هم واقعی و مداوم باشد این رابطه، شما ممکن است واجد شرایط برای اقامت دائم گردید.

همچنین:

اگر همسر شما واجد شرایط برای ویزا استرالیا باشد، پیدا کردن اگر شریک ویزا برای استرالیا به وی کمک میکند.

برای درخواست ویزا شریک بر اساس ازدواج، شما باید از نظر قانونی به شریک خود در استرالیا و حامی خود رسما ازدواج کرده باشید. برای اعمال ازدواج در خارج از استرالیا، شما باید از نظر قانونی به شریک زندگی خود ازدواج کرده باشید. یا قصد ازدواج از نظر قانونی با شریک زندگی خود را داشته باشید. قبل از تصمیم گیری برای ویزای موقت شریک بایستی مشخص شده باشد.

علاوه بر این:

شما باید مدرک ازدواج قانونی و شواهدی از یک تعهد متقابل و زندگی مشترک ارائه دهید.

فراهم کردن بیمه الزامی بهداشت و و موارد شخصی که توسط وزارت استرالیا مهاجرت و حفاظت از مرزها تعیین شده است ضروری می باشد (DIBP).

شرکا باید عملا نشان دهد که رابطه آنها عملا به مدت ۱۲ ماه بلافاصله قبل از ارسال درخواست وجود داشته است. آنها همچنین باید در برنامه خود نشان دهند و رابطه واقعی خود و تداوم آن را اثبات کنند. این که ثابت کنند آنها قرار است با هم زندگی کنند و به طور جداگانه و جدا را به صورت دائمی زندگی نمی کنند.

فرآیند درخواست ویزای الحاق و پیوستن به همسر در استرالیا

درخواست ویزای شریک یک فرایند ۲ مرحله ای است. شما برای هر دو نوع ویزای موقت و دائم در یک درخواست باید در همان زمان اقدام کنید.

ویزا موقت ازدواج

اگر شما درخواست خود را در خارج از استرالیا ارائه دهید، شما باید در خارج از استرالیا ویزای موقت را اخذ کنید. اگر شما درخواست خود را در استرالیا ارسال کنید، شما باید در استرالیا ویزای موقت خود را دریافت کنید.

اگر به شما یک ویزای موقت داده شد، شما بایستی:

اجازه سفر به استرالیا تا زمانی که تصمیمی در ویزای دائم خود اخذ کنید، قادر به کار در استرالیا هستید.

مهاجرت به استرالیا

منبع سایت: اصطهباناتی

در ادامه بخوانید:

بهترین پیتزافروشی های ونیز، ایتالیا

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.