مهاجرت به مالزی

راه های اقامت و مهاجرت به مالزی

مهاجرت به مالزی
مهاجرت به مالزی

فهرست ویزاها برای مهاجرت به مالزی که شخص می تواند برای سفر به مالزی، تحصیل در مالزی و یا اخذ اقامت اقدام نماید، بدین صورت می باشد:

ویزای توریستی

مهاجرت به مالزی
مهاجرت به مالزی

برای اخذ ویزای توریستی مالزی نیاز به هیچ اقدامی نمی باشد و بعد از ورود به مالزی و در فرودگاه مالزی به هر فرد با ملیت ایرانی ۱۵ روز ویزای توریستی داده می شود.

ویزای اجتماعی (مهاجرت به مالزی)

مهاجرت به مالزی
مهاجرت به مالزی

ویزای اجتماعی مالزی یا Social به مدت دو تا شش ماه با دعوت رسمی یک شرکت و یا یک فرد مالزیایی و یا اقوام درجه یک هر فردی که خود ویزای اقامتی مالزی را دارند، صادر می گردد و نکات منفی آن کوتاه بودن زمان آن، عدم امکان خروج از کشور، در حقیقت یک ویزای با یک باراجازه ورود است(SingleEntrance ) و هم چنین عدم اجازه کار است.

ویزای تحصیلی مالزی

مهاجرت به مالزی
مهاجرت به مالزی

با اقدام در مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه یا کالج های مالزی؛ اخذ ویزا تحصیلی مالزی امکان پذیر می شود. مدت زمان ویزای تحصیلی مالزی یک سال و قابل تمدید تا انتهای زمان تحصیل است.
دشواری ویزای تحصیلی مالزی آن است که فرد با این ویزا حق کار کردن ندارد و این به آن مفهوم است که در صورت تمایل دانشجوی مهاجر به کار کردن باید از اداره ی مهاجرت مالزی اجازه کار بگیرد و در صورت کسب اجازه از این سازمان، دانشجو می تواند کار پاره وقت داشته باشد و نیز این ویزا امکان خاصی برای شخص در رابطه با خرید و فروش ایجاد نمی کند. برای ویزای دانشجویی ۲۰۰ دلار صرف نظر از دانشگاه، رشته ومیزان شهریه باید پرداخت شود که این رقم در سال های تحصیلی بعد به ۵۰ دلار می رسد.

ویزای کار(مهاجرت به مالزی)

مهاجرت به مالزی
مهاجرت به مالزی

ویزای کار مالزی(work Permit) به دو صورت قابل صدور می باشد اول این که فرد مبادرت به تأسیس یک شرکت در مالزی نماید و دوم هم این که یک شرکت به عنوان کارفرما با حمایت رسمی یک فرد و قبول تمامی مسئولیت های وی، مبادرت به دعوت رسمی از او برای کار نماید. که البته مورد دوم کمی دشوارتر است.
به هر صورت اگر کسی ویزای کار مالزی را دریافت نماید که برای یک یا دو سال صادر می گردد از امکانات بیش تری درمالزی برخوردار خواهد بود، می تواند کار کند ، درس بخواند و در صورت تمایل اقدام به خرید هر چیزی به صورت اقساط نماید. ویزای کار مالزی، یک ویزا با حق ورود و خروج به مالزی می باشد( Multi Entrance Visa).

اقامت به عنوان کشور دوم (Second Home)

مهاجرت به مالزی
مهاجرت به مالزی

در برنامه خانه دوم مالزی اقامت ۱۰ ساله به فرد علاقمند و فرزندان داده می شود و نیز در صورتی که فرد متقاضی یا همسر او پدر و مادری بالای ۶۰ سال داشته باشند آنان نیز می توانند اقامت مالزی را به صورت همراه دریافت نمایند. این طرح این امکان را می دهد که شهروندان سایر کشورها بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اقامت به مالزی سفر کنند. متقاضیان نخست یک دوره ویزای ۱۰ ساله اخذ می کنند که بعد از طی این مدت قابل تمدید می باشد. این اقامت در مالزی مزایایی همچون خرید خودرو، وام بانکی و نیز بیمه های درمانی را دارا است.

مهاجرت به مالزی
مهاجرت به مالزی

در ادامه بخوانید:

مراکز دیدنی و مذهبی در مالزی

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.