نکاتی برای بازدید اول از لندن

نکاتی برای بازدید اول از لندن

نکاتی برای بازدید اول از لندن

چند نکته مهم برای کسانی که برای اولین بار به لندن سفر میکنند(نکاتی برای بازدید اول از لندن):

بسیاری از مردم در اولین دیدار خود از لندن، خود را می بازند. همه چیز در هواپیما جا می ماند و حتی اگر هم زبان آنها باشید، احساس میکنید کلمات و عبارات انها بیگانه است.

بنابراین ما تصمیم گرفتیم با راهنمایی  شما ، به شما کمک کنیم با اعتماد بنفس بیشتر و ذهن آزادتری در این شهر شگفت انگیز، از زمان خودتون، مناظر و امکانات موجود لذت ببرید.

نکاتی برای بازدید اول از لندن

قبل از قدم زدن، نگاه کنید:

نکاتی برای بازدید اول از لندن

اولین نکته در مورد ایمنی شماست. توجه داشته باشید که ترافیک از طرف دیگر جاده می آید. خوشبختانه در لندن علامت های زیادی در پیاده رو و خطوط عابر پیاده نصب کرده که به شما یادآوری می کند که چگونه نگاه کنید.

استفاده از جاذبه های رایگان برای پس انداز کردن:

نکاتی برای بازدید اول از لندن

لندن یکی از شهرهای پر هزینه برای بازدید می باشد. اما کارها و مکان های رایگان زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از free tours موجود در لندن از آنها استفاده کرده و در مصرف بودجه صرفه جویی کنید. بسیاری از موزه ها و گالری های بزرگ لندن مانند: موزه بریتانیا، موزه تاریخ ملی و گالری ملی رایگان هستند. پارک ها و فضاهای سبززیادی وجود دارد که نیازی به هزینه کردن ندارند. محوطه های سرگرم کننده لندن مانند:

Camden Town،Notting Hill، Westminster مناظر، مغازه ها و معماری جالبی دارند.

نحوه صحبت کردن انگلیسی ها:

نکاتی برای بازدید اول از لندن

اصول زبان انگلیسی را زمانی که دو انگلیسی زبان مشغول صحبت هستند، متوجه می شود. آنها برای غذا و حتی اشیاء از واژه های مختلف و متفاوتی استفاده می کنند.

بهترین زمان برای استفاده از وسایل نقلیه:

نکاتی برای بازدید اول از لندن

در زمان های غیرپیک و خلوت تر از اتوبوس و یا متروها استفاده کنید. بنابراین زمان خود را بین ساعت های ۹:۳۰ صبح یا قبل از ۴ بعد از ظهر و یا بعد از ۷ شب تنظیم کنید.

به این ترتیب در زمان شلوغی بین مسافران گیر نمیکنید و چند پوند هم پس انداز خواهید کرد.

۱۲ در مقابل ۲۴(نکاتی برای بازدید اول از لندن)

نکاتی برای بازدید اول از لندن

ممکن است شما به زمان ۱۲ ساعتی عادت داشته باشید، یعنی ساعت ۷ هم می تواند ۷ صبح باشد هم ۷ شب. در حالی که زمان برای همه وسایل نقلیه ۲۴ ساعتی است. سعی کنید برای اینکه مشکلی در رفت و آمد و یا ترانسفر شما پیش نیاید به زمان ۲۴ ساعتی عادت کنید چون مطمئنا نمیخواهید از اتوبوسف مترو و هواپیمای خود جا بمانید.

از خیابان های دورتر از مرکز خرید کنید:

نکاتی برای بازدید اول از لندن

این پیشنهاد یک قانون است که در همه جا صدق می کند. انتظار می رود هزینه ای که برای خورد و خوراک و سوغاتی و … میپردازید، در مکان های نزدیک به جاذبه های گردشگری هستید، بیشتر از سایر مناطق باشد. اما اگر زمان بیشتری برای این خریدها اختصاص بدهید (نه خیلی زیاد) و از خیابان ها و بازارهای دورتر از این مراکز خرید کنید، حجم قابل توجهی از پول خود را پس انداز خواهید کرد.

به عنوان مثال در خیابان Covent Garden یک کارت پوستال به مبلغ ۱ پوند فروش می رود در حالی که اگر شما کمی وقت بذارید و کمی پایین تر از خیابان Bloomsbury خرید کنید می توانید آن را به مبلغ ۳۰ پنی تهیه کنید.

برای نگه داشتن اتوبوس دست تکان دهید:

نکاتی برای بازدید اول از لندن

در لندن تعداد زیادی اتوبوس وجود دارد و بعضی از ایستگاه ها مقصد تعداد زیادی اتوبوس است. اما همه اتوبوس ها در همه ایستگاه ها توقف ندارند مگر اینکه یکی از مسافرها برای پیاده شدن، دکمه قرمز را فشار دهد و یا فردی برای سوار شدن دست تکان بدهد. پس برای اینکه سوار اتوبس بشوید، برای راننده دست تکان بدهید.

گرفتن نقشه مترو:

نکاتی برای بازدید اول از لندن

لندن یک شهر بزرگ است که می توان پیاده همه آن را گشت اما کمبود زمان اجازه نخواهد داد. بنابراین نترسید و سوار مترو بشوید. استفاده از متروها بسیار آسان است. تابلوهای راهنمایی زیادی در ایستگاه های آن وجود دارد که مکان های توقف را نشان میدهد.

اما توجه داشته باشید که به نقشه های داخل مترو نمی توان زیاد اعتماد کرد. یک نقشه مناسب که ایستگاه های مترو و همچنین طرح شهر را با توجه به مکان های توقف مد نظر شما نشان بدهد، بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

انعام دادن (نکاتی برای بازدید اول از لندن):

نکاتی برای بازدید اول از لندن

در رستوران ها میانگین انعام ۱۰-۱۵% اگرچه به خودکار به صورت حساب شما اضافه نمی شود. می تونید با کارت اعتباری (credit card) پرداخت کنید اما نقد ارجحیت دارد.

این درصد انعام برای تاکسی ها هم صدق می کند اما بیشتر مردم حدود ۱ پوند انعام می دهند. اگر مسیر طولانی باشد و یا راننده برای حمل چمدان کمک کندف انعام بیشتری باید بدهید.

تهیه غذا (نکاتی برای بازدید اول از لندن) :

نکاتی برای بازدید اول از لندن

نهار ارزان قیمت را می توان از فروشگاه های Sainsbury، Boots، Co-op و Tesco خریداری کرد که هزینه ای حدود ۳ پوند دارد و شامل یک ساندویچ، یک میان وعده ( چیپس، میوه، شکلات و …) و یک نوشیدنی می باشد.

یکی دیگر از مکان ها برای تهیه غذای ارزان Camden Market است. در اینجا غذاهایی از سراسر جهان با قیمت عالی و همچنین کالاهای مختلفی برای فروش ارائه می شود.

منبع پیج : altasbooks.ir@ و Pinterest

در ادامه بخوانید:

تفریحات کاملا رایگان در لندن ۱

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.