شرکت های هواپیمایی ارزان

شرکت های هواپیمایی ارزان

شرکت های هواپیمایی ارزان

Skytrax رتبه بندی خطوط هوایی ارزان قیمت را از ۱ ستاره به ۵ ستاره تقسیم می کند. ارزیابی فرودگاه، استانداردهای خدمات کارکنان و خدماتی که در فرودگاه توسط شرکت ارائه می شود، با استفاده از یک سیستم یکپارچه و سازگار، بررسی شده و رتبه نهایی به شرکت هواپیمایی داده می شود. در رتبه بندی ها از معیارهای خاصی برای درجه بندی خطوط هوایی ارزان قیمت استفاده شده است. اگر یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت استانداردهای بسیار بالایی از خدمات، محصولات اصلی  و همکاری با مشتریان را ارائه دهد، هیچ مانعی برای دستیابی آن شرکت به رتبه ۵ ستاره وجود ندارد.

معیارهای رتبه بندی برای خطوط هوایی ارزان قیمت شامل تجزیه و تحلیل قیمت های مختلف، آپشن های مختلف، خدمات یا محصولات اضافی و تجزیه و تحلیل ارزش نسبی این موارد به صورت جمعی است.

Airline Star Ratings  به هیچ وجه با بررسی یا بازخورد مشتری ارتباط ندارد و براساس تحقیقات اداره بازرسی Skytrax  انجام می شود.

توضیح مختصری درباره نحوه ستاره دهی شرکت های هواپیمایی ارزان در زیر نشان داده شده است:

رتبه بندی شرکتهای هواپیمایی – ꙳꙳꙳꙳꙳

برای دستیابی به رتبه بندی ۵ ستاره، استانداردهای خدمات فرودگاه و خدمات کارکنان باید مطابق یا بهتراز معیارهای جهانی باشد که برای خطوط هوایی ارزان قیمت تعیین شده است. بررسی محصول، شامل تجزیه و تحلیل قیمت به نسبت ارزش محصول به عنوان گزینه جانبی است ولی در ارزیابی خدمات به تمام جنبه های مورد انتظار به صورت کامل توجه می شود. یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت، برای قرار گرفتن در رده بندی برتر ملزم به دریافت ۵ ستاره برای همه موارد و معیارهای رتبه بندی نیست.

رتبه بندی شرکتهای هواپیمایی – ꙳꙳꙳꙳

درجه بندی ۴ ستاره جایی را نشان می دهد که خدمات مربوط به کارکنان فرودگاه / کابین یا استانداردهای محصول از سطح کیفی مطلوبی برخوردار باشد (اما بهترین نیست). در صورت عدم توانایی اثبات برخی موارد، ممکن است رتبه ۵ به ۴ کاهش یابد.

رتبه بندی شرکت های هواپیمایی ارزان – ꙳꙳꙳

رتبه ۳ ستاره در مواردی اعمال می شود که استانداردهای خدمات کارکنان یا محصولات عادلانه یا متوسط ​​باشد. در این حالت ممکن است موارد نامطلوب یا ضعف هایی در خدمات کارکنان، استانداردهای ضعیف محصولات در مواردی مانند صندلی، تمیزی ضعیف و فروش ضعیف در هواپیما و غیره را نشان دهد.

رتبه بندی شرکتهای هواپیمایی – ꙳꙳

درجه بندی ۲ ستاره در مواردی استفاده می شود که استاندارد خدمات و یا محصولات از سطح کیفی مورد نیاز یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت برخوردار نباشند. برای خدمات کارکنان شرکت هواپیمایی، درجه بندی ۲ ستاره در مواردی که خدمات ضعیف، نامطلوب و یا غیر دوستانه ارائه شده باشد، اعمال می شود.

رتبه بندی شرکت های هواپیمایی ارزان – ꙳

درجه بندی ۱ ستاره به ندرت اعمال می شود. اما نشان می دهد که استانداردهای محصول یا خدمات کاملاً غیرقابل قبول هستند، یعنی بسیار ضعیف. در مواردی که کالای خاص یا خدمات مورد نیاز، مطابق انتظارات بین المللی ارائه نشده باشد، ممکن است رتبه ۱ ستاره را اعمال کنیم.

 در این مطلب به معرفی ۱۱ شرکت هواپیمایی ارزان قیمت جهان می پردازیم. با ما باشید:

این خطوط هوایی به عنوان ایرلاین های ارزان قیمت از نظر کیفیت خدمات فرودگاهی و محصولات داخل هواپیما و خدماتی که هنگام پرواز ارائه می شود، مجاز هستند. رتبه بندی محصولات شامل راحتی کابین، هزینه چمدان و صندلی، خرید مواد غذایی و نوشیدنی های حین پرواز، تمیز بودن کابین و رتبه بندی خدمات برای کارکنان هواپیما و فرودگاه است.

۹ Air – ꙳꙳꙳

شرکت های هواپیمایی ارزان

۹ Air در فرودگاه گوانگژو بایون مستقر است. وعده های غذایی باید به جای خرید با کارت از قبل رزرو شوند. استانداردها منصفانه هستند، اما مناسب پروازهای بین المللی نیستند. مهارت های زبان انگلیسی کارکنان هواپیما به دلیل دشوار بودن ارتباطات به پیشرفت نیاز دارد. شرایط صندلی ها با توجه به ارزان قیمت بودن پرواز عادلانه است و تمیز بودن کابین متوسط ​​است. 

Air Busan – ꙳꙳꙳꙳ (شرکت های هواپیمایی ارزان)

شرکت های هواپیمایی ارزان

یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت و استاندارد از نظر محصول، صندلی های کابین و غیره و هواپیماها به طور کلی تمیز و خوب هستند. خدمات کارکنان کابین کارآمد و مودبانه است. غذا و نوشیدنی های قابل خرید در هواپیما، ارزان قیمت و کره ای نیستند. وعده های غذایی قبل از سفارش آزمایش شده و از استاندارد خوبی برخوردار هستند. خدمات فرودگاه کارآمد است، اما برای جلوگیری از هزینه های اضافی حواستان به هزینه ها باشد. برخی از پروازها پر از گروه های تور هستند و بسیار پر سر و صدا می شوند.

Air India Express – ꙳꙳꙳

شرکت های هواپیمایی ارزان

این شرکت هواپیمایی خدمات ارزان قیمت مناسبی ارائه می دهد، اما صندلی ها تنگ هستند. میان وعده، وعده غذایی و نوشیدنی های غیر الکلی با توجه به مسیر ارائه می شود. وعده های غذایی قبل از سفارش بررسی شده و از استاندارد نسبتاً خوب و قیمت پایین برخوردار هستند. نظافت و نگهداری کابین بسیار ضعیف است. پرسنل کابین خوش برخورد و دوستانه هستند.

AirAsia – ꙳꙳꙳ (شرکت های هواپیمایی ارزان)

شرکت های هواپیمایی ارزان

AirAsia  یک فضای ۲۹ اینچی دارد که برای پروازهای کوتاه مناسب نیست. هواپیماهای جدید دارای شارژ USB و WiFi  هستند. IFE (مانیتور برای سرگرمی حین پرواز)  در برخی هواپیماها در دسترس است اما محتوا آن محدود است. امکان خرید غذا و نوشیدنی در هواپیما و با قیمت مناسب وجود دارد. تنوع خوبی برای کالاهای از پیش سفارش شده، وجود دارد. خدمات کارکنان کابین می تواند خوب باشد، اما همیشگی نیست.

AirAsia India – ꙳꙳꙳

شرکت های هواپیمایی ارزان

استانداردهای خدمات فرودگاه ایرآسیا هند ناسازگار و اغلب بسیار ضعیف هستند. صندلی های هواپیما از سطح استاندارد ۲۹ اینچی استفاده می کنند و برای پروازهای ۲ ساعته مناسب نیست. آیتم های قابل خرید در هواپیما مناسب، با قیمت پایین و کیفیت خوب هستند. خدمات و برخورد مهمانداران سرسری، بی مبالت و فاقد مهمان نوازی مناسب است.

AirAsia X – ꙳꙳꙳

شرکت های هواپیمایی ارزان

AirAsia X  دارای دو هواپیمای A330 در مسیرهای طولانی است. بخش Premium با صندلی های تخت شو، وعده های غذایی رایگان و مواردی مانند لحاف و هدست های کاهش دهنده صدا، به نسبت مناسب است. بخش اکونومی دارای طراحی ۳x3x3 با جمعیت بالا است، اما فضای پا مناسب است. مشتریان می توانند تبلت ها را برای استفاده از IFE (مانیتور برای سرگرمی حین پرواز) اجاره کنند. خدمات مهمانداران می تواند دوستانه باشد اما متناقض، و در بخش پریمیوم نیاز به اصلاح دارند. خدمات فرودگاه در فرودگاه بین المللی کوالالامپور ۲ فاقد استانداردهای مورد انتظار است.

airblue – ꙳꙳ (شرکت های هواپیمایی ارزان)

شرکت های هواپیمایی ارزان

در حالی که این شرکت، هواپیمایی ارزان قیمت است اما مشتریان غذا و نوشیدنی رایگان دریافت می کنند، البته کیفیت آن در سطح قابل تحمل است. نظافت ضعیف است، به خصوص برای سرویس های بهداشتی. پرسنل کاملاً کارآمد هستند اما فاقد هرنوع مهمان نوازی و ارائه خدمات. استانداردهای خدمات در فرودگاه کراچی باید بهبود یابد.

 Cebu Pacific – ꙳꙳꙳

شرکت های هواپیمایی ارزان

استانداردهای این شرکت هواپیمایی با در نظر گرفتن زمان کم پرواز، منطقه و ارزان قیمت بودن شرکت منصفانه است، اما پروازهای طولانی تر A330 دارای خدمات ضعیف است و برخورد مهمانداران نیز فاقد مهمان نوازی لازم است. هیچ IFE یا خدمات مشابهی ارائه نمی شود و امکان شارژ USB در اکثر هواپیماها وجود ندارد. این یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت نیست، بسیاری از رقبا استانداردهای بهتری ارائه می دهند.

China United Airlines – ꙳꙳꙳

شرکت های هواپیمایی ارزان

چین یونایتد اکنون با یک شبکه داخلی گسترده از فرودگاه Daxing  در پکن فعالیت می کند. این شرکت هواپیمایی ارزان قیمت است، اما در برخی پروازها، هنوز یک بسته میان وعده و بطری آب کوچک تحویل می گیرید. استانداردهای خدمات فرودگاه بسیار ضعیف است. مهمانداران خدماتی کارآمد ولی تا حدی غیر دوستانه ارائه می دهند.

Citilink – ꙳꙳꙳꙳

شرکت های هواپیمایی ارزان

سیتیلینک پروازهای داخلی ارزان قیمت در اطراف اندونزی را ارائه می دهد ول بر اساس مسیرهای بین المللی ارزیابی می شود. خدمات پرسنل، هم در هواپیما و هم در فرودگاه خوب و سازگار است. غذا و نوشیدنی ارائه شده برای خرید در هواپیما،از نظر کیفیت رضایت بخش است اما فاقد تنوع سایر رقبای آسیایی است.

Eastar Jet – ꙳꙳꙳

شرکت های هواپیمایی ارزان

راحتی صندلی با توجه به ارزان قیت بودن پرواز، بالاتر از حد متوسط ​​است و تمیز بودن و خدمات کابین در استاندارد خوبی است. میان وعده های و وعده های غذایی که از قبل قابل سفارش هستند، عمدتاً غذای به سبک کره ای – آسیایی هستند و کیفیت آنها راضی کننده است. امکانات WiFi IFE  در برخی هواپیماها موجود است. خدمات مهمانداران کارآمد است، اما تعامل و دوستی با مشتری محدود است. با تغییرات جزئی، این شرکت هواپیمایی توانایی دستیابی به رتبه بندی ۴ ستاره شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت را دارد.

منبع سایت skytraxratings.com

در ادامه بخوانید:

نکاتی برای بازدید اول از لندن