شرکت های هواپیمایی ۵ستاره

شرکت های هواپیمایی 5ستاره

شرکت های هواپیمایی ۵ستاره دنیا

Skytrax World Airline Star Rating  بیش از ۲۰ سال پیش معرفی شد و به عنوان معیار جهانی استاندارد هواپیمایی در سراسر جهان شناخته شده است. معیار رتبه بندی ها با ستاره و از ۱ ستاره (کیفیت و امتیاز کم) تا ۵ ستاره (بالاترین امتیاز و کیفیت) نشان داده می شود. رتبه بندی ها بر اساس ارزیابی استاندارد محصولات و خدمات در محیط فرودگاه صورت می گیرد. البته با استفاده از یک سیستم رتبه بندی یکپارچه و سازگار. این سیستم ربطی به نظرات مشتریان ندارد و بلکه براساس معیارهای استاندارد جهانی بررسی می شود.

رتبه بندی شرکتهای هواپیمایی- ۵ ستاره

برای دستیابی به رتبه برتر ۵ ستاره، خدمات پرسنل یا استانداردهای محصول باید بهترین موارد جهانی را برای ارزیابی معرفی کنند. برای تجزیه و تحلیل محصول این مورد واضح و ملموس است ولی برای ارزیابی خدمات ما به بررسی همه جانبه، به دنبال بهترین ها هستیم. یک شرکت هواپیمایی برای قرار گرفتن در رده بندی برتر ملزم به دریافت ۵ ستاره برای همه موارد و معیارهای رتبه بندی نیست.

رتبه بندی شرکتهای هواپیمایی- ۴ ستاره

درجه بندی ۴ ستاره جایی را نشان می دهد که خدمات مربوط به کارکنان فرودگاه / کابین یا استانداردهای محصول از سطح کیفی مطلوبی برخوردار باشد (اما بهترین نیست). در صورت عدم توانایی اثبات برخی موارد، ممکن است رتبه ۵ به ۴ کاهش یابد.

رتبه بندی شرکتهای هواپیمایی- ۳ ستاره

رتبه ۳ ستاره در مواردی اعمال می شود که استانداردهای خدمات کارکنان یا محصولات عادلانه یا متوسط ​​باشد. در این حالت ممکن است موارد نامطلوب یا ضعف هایی در خدمات کارکنان، استانداردهای ضعیف محصولات در مواردی مانند صندلی، پذیرایی ضعیف و غیره را نشان دهد.

رتبه بندی شرکتهای هواپیمایی- ۲ ستاره

درجه بندی ۲ ستاره در مواردی استفاده می شود که استاندارد خدمات و یا محصولات از سطح کیفی نورمال خطوط هوایی برخوردار نباشند. برای خدمات کارکنان شرکت هواپیمایی، درجه بندی ۲ ستاره در مواردی که خدمات ضعیف، نامطلوب و یا غیر دوستانه ارائه شده باشد، اعمال می شود.

رتبه بندی شرکتهای هواپیمایی- ۱ ستاره

درجه بندی ۱ ستاره به ندرت اعمال می شود. اما نشان می دهد که استانداردهای محصول یا خدمات کاملاً غیرقابل قبول هستند، یعنی بسیار ضعیف. در مواردی که کالای خاص یا خدمات مورد نیاز، مطابق انتظارات بین المللی ارائه نشده باشد، ممکن است رتبه ۱ ستاره را اعمال کنیم.

در این مطلب به معرفی ۱۱ شرکت هواپیمایی ۵ستاره دنیا می پردازیم. با ما باشید:

ANA All Nippon Airways (شرکت های هواپیمایی ۵ستاره)

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

ANA All Nippon Airways 

بزرگترین شرکت هواپیمایی ژاپنی، که به ‌اختصار آنا نامیده می‌شود و دفتر مرکزی آن در توکیو، قرار دارد. شرکت آل نیپون ایرویز در سال ۱۹۵۲ راه‌اندازی شد و در حال حاضر به بیش از ۴۹ مقصد داخلی ژاپن و ۳۲ مقصد بین‌المللی به صورت روزانه پروازهای مستقیم دارد. این شرکت هم‌ اکنون مالک ۲۱۰ فروند هواپیمای مسافربری در ناوگان هوایی خود می‌باشد.

این شرکت اولین خط هوایی جهان بود که پیشرفته‌ترین هواپیمای شرکت بوئینگ یعنی مدل ۷۸۷ را به کار گرفت. در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر worldairlineawards  که رده‌بندی‌های شرکت‌های هوایی در جهان را انجام می‌دهد، شرکت هوایی آنا را به عنوان پنجمین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد.

خطوط هوایی آسیانا (شرکت های هواپیمایی ۵ستاره)

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

خطوط هوایی آسیانا

شرکت هواپیمایی کره‌ای است، که به همراه شرکت هواپیمایی کره، به‌عنوان دو شرکت بزرگ هواپیمایی کره جنوبی شناخته می‌شوند.

شرکت آسیانا ایرلاینز در سال ۱۹۸۸ تحت نام سئول ایرلاینز، راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۰۸ فرودگاه به صورت مستقیم خدمات انتقال مسافر را ارائه می‌نماید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول، کره جنوبی قرار دارد. این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۸۳ هواپیمای جت مسافربری می‌باشد.

هواپیمایی  Cathay Pacific Airways

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

Cathay Pacific Airways 

شرکت هواپیمایی حامل پرچم هنگ کنگی است، که از سال ۲۰۱۱ از سوی یاتا به‌عنوان سومین شرکت هواپیمایی جهان بر پایه میزان ارزش بازار سرمایه شناخته می‌شود. همچنین از سال ۲۰۱۰ نیز بزرگترین شرکت حمل‌ونقل هوایی جهان به‌شمار می‌آید.

شرکت کاتای پسیفیک در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۱۹۴۶ توسط روی سی. فارل آمریکایی و سیدنی دی کانتزو استرالیایی راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۶۸ مقصد که در ۴۲ کشور پراکنده می‌باشند، پروازهای مستقیم دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۷ میلیون مسافر و بالغ بر ۱٫۸ میلیون بسته پستی را منتقل نموده‌است.دفتر مرکزی این شرکت در هنگ کنگ قرار دارد و از فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ به‌ عنوان قطب شرکت هواپیمایی خود استفاده می‌نماید.

شرکت کاتای پسیفیک در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۱۳۸ فروند هواپیمای مسافربری و باربری می‌باشد. در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر worldairlineawards که رده‌بندی‌های شرکت‌های هوایی در جهان راانجام می‌دهد،شرکت هوایی کاتای پاسیفیک را به عنوان چهارمین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد.از نظر کیفیت این شرکت در ده سال اخیر همیشه جزو پنج خط هوایی اول دنیا قرار داشته‌است.

EVA Air (شرکت های هواپیمایی ۵ستاره)

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

EVA Air  

شرکت هواپیمایی تایوانی است، که به‌عنوان ششمین خط هواپیمایی امن جهان، شناخته می‌شود. شرکت اوا ایر در سال ۱۹۸۹ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۷۳ مقصد در آسیا، استرالیا، اروپا و آمریکای شمالی، پروازهای مستقیم دارد. دفتر مرکزی این شرکت در تایوان قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی تائویوان تایوان، قطب این شرکت هواپیمایی به ‌شمار می‌آید.

این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۶۱ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد، که هواپیماهای این ناوگان از سه شرکت بوئینگ، ایرباس و مک‌دانل داگلاس تشکیل شده‌اند. در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر worldairlineawards که رده‌بندی‌های شرکت‌های هوایی در جهان راانجام می‌دهد، شرکت هوایی سنگاپور را به عنوان هشتمین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد

گارودا اندونزی

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

گارودا اندونزی 

شرکت هواپیمایی حامل پرچم اندونزی است، که تأسیس آن، به سال ۱۹۲۸ و راه‌اندازی شرکت هواپیمایی هند شرقی هلند بازمی‌گردد. شرکت گارودا ایندونزیا در حال حاضر روزانه به ۵۶ مقصد، در جنوب‌شرقی آسیا، شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا و استرالیا پروازهای مستقیم دارد.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۳۳٫۳ میلیون مسافر را منتقل نموده‌است. دفتر مرکزی این شرکت در اندونزی قرار دارد. این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۱۱۴ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد.

هواپیمایی هاینان (شرکت های هواپیمایی ۵ستاره)

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

خطوط هوایی Hainan

شرکت هواپیمایی هاینان در سالهای اخیر تنها خط هواپیمایی ۵ ستاره در چین بوده است. ارائه خدمات و کارکنان خود را مطابق بهترین شرکتهای حمل و نقل بین المللی تنظیم کرده است. تأکید بر ارائه بالاترین استانداردهای خدمات توسط مهمانداران و رفتار و دوستانه با مهارت های خوب، خدمات و محصول   Business Class درجه یک، بالاترین استانداردهای پذیرایی و امکانات رفاهی، همگی باعث شده که این شرکت هواپیمایی به امتیاز ۵ ستاره دست پیدا کند.

خطوط هوایی ژاپن

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

هواپیمایی ژاپن  

شرکت هواپیمایی حامل پرچم ژاپنی است. که دفتر مرکزی آن، در شهر توکیو، ژاپن قرار دارد. خطوط هوایی ژاپن دارای ۲۲۰ مقصد پروازی در ۳۵ کشور مختلف جهان است. این گروه مجموعاً دارای ۲۷۹ فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود می‌باشد. در ۳۱ مارس ۲۰۰۹، بیش از ۵۲ میلون مسافر و ۱٫۱ میلیون تن کالا، شامل محموله‌های پستی و باری، جابه‌جا نموده‌است.

جال در سال ۱۹۵۱ تأسیس شد و در ۱۹۵۳ هواپیمایی ملی ژاپن گردید و پس از سه دهه خدمات ترابری، در سال ۱۹۸۷ کاملاً خصوصی شد. این شرکت در سال ۲۰۰۲ با «جپان ایر سیستم» که سومین شرکت هوایی بزرگ ژاپن بود، ادغام شد و از آن هنگام، ششمین شرکت بزرگ هوایی جهان، از لحاظ مسافران جابه‌جا شده به شمار می‌رود. خطوط هوایی آل نیپون دومین شرکت بزرگ هوایی در ژاپن و جدی‌ترین رقیب جال است.

هوای کره ای (شرکت های هواپیمایی ۵ستاره)

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

کره ایر

عامل اصلی در اعطای گواهینامه هواپیمایی ۵ ستاره به Korean Air سطح بالای قوام کیفیت ارائه شده به مشتریان است. خدمه کابین هوایی کره ای سخت کوش و حرفه ای هستند و استانداردهای کلاس اقتصادی را به صورت ویژه و قابل ستایشی رعایت می کنند.. یک ترکیب عالی در کلاس First ، Business  و Economy . با خدمات بسیار کارآمد و صادقانه کارکنان.

لوفت هانزا

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

لوفت هانزا 

شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان و بزرگترین شرکت هواپیمایی این کشور است. دفتر مرکزی آن در شهر کلن قرار دارد و پایگاه اصلی پروازهای آن فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت می‌باشد. شرکت هواپیمایی لوفتهانزا به عنوان دومین شرکت هواپیمای بزرگ جهان از لحاظ تعداد مقاصد پروازی، چهارمین هواپیمایی بزرگ جهان بر پایه میزان درآمد، هفتمین شرکت از نظر حمل‌ونقل بار و مجموع مسافت‌های پروازی و دهمین شرکت بزرگ جهان از لحاظ حمل ‌ونقل مسافر شناخته می‌شود.

لوفت‌هانزا در سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را در شهر کلن، آلمان آغاز کرد و هم‌اکنون به صورت روزانه از طریق شهرهای مختلف اروپا به ۲۲۰ مقصد در ۷۸ کشور جهان پروازهای مستقیم دارد. شبکه پروازی گسترده، هواپیماهای مدرن، سرویس اینترنت داخل کابین هواپیما، کابین فرست کلاس، پرسنل باتجربه و متخصص، از شاخصه‌های متمایز شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا است.

هواپیمایی قطر (شرکت های هواپیمایی ۵ستاره)

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

خطوط هوایی قطر

“قطر ایرویز” یکی از اولین شرکت های هواپیمایی است که به رتبه ۵ ستاره دست پیدا کرد و رهبری جهانی خود را برای ارائه بالاترین استانداردهای محصولات و خدمات به مشتریان نشان داد. صندلی و امکانات رفاهی کابین، مواد غذایی و آشامیدنی، اقدامات فوق العاده ای که توسط مهمانداران ارائه می شوند، همگی این شرکت هواپیمایی را به یکی از بهترین شرکت ها تبدیل کرده اند. هواپیمایی قطر در مرکز ۵ ستاره فرودگاه بین المللی حمد در دوحه فعالیت می کند.

خطوط هوایی سنگاپور

شرکت های هواپیمایی 5ستاره دنیا

خطوط هوایی سنگاپور 

شرکت هواپیمایی حامل پرچم سنگاپور است. در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۸ میلیون مسافر و در ۲۰۱۱ بالغ بر ۱۶٫۹ میلیون مسافر را جابجا نموده‌است. از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ بیش از ۸۰ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده‌است. این شرکت هم‌اکنون جزو پنج شرکت بزرگ هوایی جهان محسوب می‌شود. این شرکت در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۰ با درآمدی معادل ۱۴ میلیارد دلار، از سوی یاتا به‌عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان بر پایه میزان درآمد سالیانه، معرفی شد و هم‌اکنون جزو پنج شرکت بزرگ هوایی جهان محسوب می‌شود.

شرکت سنگاپور ایرلاینز در تاریخ ۱ مه ۱۹۴۷ توسط شرکت مالایَن ایرویز تأسیس شد. قطب این شرکت هواپیمایی؛ فرودگاه چانگی سنگاپور است.

منبع سایت skytraxratings.com

در ادامه بخوانید:

۸ فعالیت در آساکوسا ، توکیو