پکن پایتخت چین (قسمت اول)

پکن پایتخت چین

پکن پایتخت چین

پکن پایتخت چین قطعا یکی از پر بازدید ترین شهرهای جهان است. هر سال میلیون ها بازدید کننده به پکن می روند تا پایتخت چین را ببینند، ترکیبی عالی از بافت قدیمی و جدید، یک شهر برای همه فصول. در هر زمانی میتوان تفریح و سرگرمی برای انجام دادن پیدا کرد. در واقع صدها نقطه گردشگری و نقاط تاریخی در پکن وجود دارد که بازدید از آنها، پیاده قابل انجام است و بعضی ها کمی از مرکز شهر دور هستند.

بازدید از همه نقاط گردشگری که شهر ارائه می دهد زمان بر است. اگر زمان کمی برای گردش دارید، می توانید با بازدید از ۱۰ جاذبه های برتر در پکن بهترین استفاده را از سفر خود داشته باشید. کارها و تفریحاتی که به شما پیشنهاد می شود به زمان، بوجه، سلیقه شخصی و میزان تحمل افراد در شلوغی بستگی دارد. ما تعدادی انتخاب بر اساس ۱۰ سال تجربه گردشگری اینترنتی ارائه می دهیم، بقیه مراحل به سلیقه شما بر میگردد.

تفریحات در پکن پایتخت چین

 شهر ممنوعه (نکات سفر در شهر ممنوعه – نکات سفر در موزه کاخ)

پکن پایتخت چین

برای بسیاری از مردم، پکن یک پایتخت باستانی در شرق است. شهر ممنوعه محل مناسب برای شروع تور پکن است.

این مجموعه بزرگ شامل بیش از ۹۰۰۰ اتاق در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار است. این مجموعه پیچیده بین سال های ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شده اما با توجه به حضور این قصر در جنگ ها، ساختمان قصر بارها سوخته، بازسازی شده، غارت شده و دوباره بازسازی شده است. بنابراین بیشتر معماری که امروز می توانید ببینید از قرن ۱۸ میلادی و در بخش های سلسله چینگ است.

کفش های راحت بپوشید چون پیاده روی زیادی در پیش دارید. توصیه می شود با یک راهنما بروید. واقعا مفید است که یک راهنما، داستان پشت پرده این منطقه و بخش های مهم تاریخی در شهر ممنوعه را برایتان توضیح دهد و اگر به صورت انفردی به این سفر رفته اید پیشنهاد می شود یک دستگاه پخش راهنمای چند زبانه را از ورودی دروازه مریدین (Meridian Gate) (دروازه جنوبی ممنوعه شهر) یا دروازه حرمت الهی (Gate of Divine Prowess) (دروازه شمالی شهر ممنوعه) اجاره کنید و زمان خروج از محل آن را پس بدهید.

پکن پایتخت چین

پس از بازدید از قصر امپراتوری و بیرون رفتن از دروازه حرمت الهی، می توانید به پارک Jingshan وارد شوید، کمی کوهنوردی کنید و منظره کاخ سلطنتی را از بالا ببینید. در شب، به ویژه در تابستان، شهر ممنوعه درخشان است. چراغ های رنگی از همه جهات، دروازه مریدین، دروازه حرمت الهی، برجک، دیوار کاخ و دیگر کاخ های اصلی را روشن می کند.

شروع بازدید: ۸:۳۰ – ۱۷:۰۰

زمان اتمام فروش بلیط: ۱۵:۰۰

زمان تقریبی گردش: ۲ ساعت

هزینه ورود: حدود ۶۰ یوان

برای بازدید از این منطقه می توانید با استفاده از اتوبوس شماره یک و یا خط مترو شماره یک به مقصد برسید.

میدان تیانانمن (نکاتی برای بازدید از میدان تیانآنمن)

پکن پایتخت چین

نماد پکن پایتخت چین چیست؟ پاسخ های مختلفی وجود دارد. اما میدان تیانانمن قطعا در فهرست برتر قرار دارد. این میدان واقع در قلب شهر پکن، مکانی برای نمایش ها و گردهمایی های بزرگ است و در واقع بزرگترین میدان در نوع خود، در جهان به شمار می رود. در سال ۱۹۴۹ پیام تاسیس جمهوری خلق چین در این میدان اعلام شد.

میدان تیانآنمن توسط دروازه صلح بهشت (Gate of Peace of Heaven) در شمال آن تالار بزرگ مردم در غرب (محل دیدار کنگره ملی مردم جمهوری خلق چین)، موزه ملی چین در شرق و نمایشگاه هایی مانند مختصر تاریخ چین، بنای یادبود قهرمانان مردم و مأمور ارشد مائو در جنوب احاطه شده است.

در طلوع خورشید و غروب آفتاب، مراسم بالا برده و پایین آوردن پرچم ملی چینی، ارزش تماشا دارد. دیدن نظم و دقت بالای نیروهای جوان، جالب و هیجان انگیز است. ۳۰ دقیقه قبل آنجا باشید تا صندلی خوبی پیدا کنید. تماشای مردم (سربازان، گردشگران و مردم محلی) و این اجرا، برای کسانی که اولین بازدید خود را از این شهر دارند، باعث می شود از بودن در این میدان لذت ببرند.

پکن پایتخت چین

زمان بازدید: ۲۴ ساعته

زمان تقریبی گردش: ۲-۴ ساعت

بازدید از میدان: رایگان

بازدید از دروازه صلح آسمانی: حدود ۱۵ یوان

تالار بزرگ مردم: ۱۵ یوان

موزه ملی چین: ۱۵ یوان

برای بازدید از این منطقه می توانید با استفاده از اتوبوس شماره یک و یا خط مترو شماره یک به مقصد برسید.

معبد بهشت (راهنمایی برای بازدید از معبد بهشت – پکن پایتخت چین)

پکن پایتخت چین

معبد بهشت ​​به عنوان یک مکان واقعا برجسته در پکن پایتخت چین توصیه می شود. این معبد در بخش جنوبی پکن واقع شده است و بیش از پنج قرن یکی از مقدس ترین مکان ها در سراسر کشور بوده است. از این ساختمان به عنوان مجموعه ای از ساختمان های محافظ برای امپراتورهای مینگ و چینگ استفاده شده است و بزرگترین آنها در پکن در بین چندین ساختمان سلطنتی برای نمایش بهشت، زمین، خورشید، ماه و دیگر خدایان یا نیروهای طبیعت است.

اگر صبح زود به معبد بهشت برسید، می توانید گروه هایی از مردم که انواع کونگ فو و تایجی را تمرین می کنند مشاهده کنید. بسیاری از مردم تماشاگران را با موسیقی، آهنگ و یا بازی های دیگرسرگرم می کنند. اگر مایل باشید می توانید با آنها تمرین کنید. آنچه که معبد را منحصر به فرد می کند، درختان کهن سال است.درختان سرو، صنوبر و شاخدار چینی به صورت مرتب کاشته شده اند. برخی از این درختان سرو بیش از ۶۰۰ سال سن دارند.

پکن پایتخت چین

زمان بازدید: ۶:۰۰ – ۲۱:۰۰

هزینه ورود: حدود ۳۵ یوان

زمان تقریبی گردش: ۱.۵ ساعت

می توانید با استفاده از اتوبوس های ۶-۲۰-۳۹ و یا خط مترو ۵ به این معبد بروید.

قصر تابستان (نکاتی برای بازدید از قصر تابستان – پکن پایتخت چین)

پکن پایتخت چین

قصر تابستانی پکن، به عنوان بزرگترین پارک سلطنتی در چین، در واقع پارکی در زمان امپراطوری های گذشته، به مساحتی حدود ۲۶۰ هکتار است که در حومۀ شمال غربی پکن، بزرگترین و کاملترین باغ امپریالیستی موجود در چین است.

یک پارک تابستانی برای امپراتورها، این پارک هنوز مورد توجه گردشگران فرار نگرفته، شما می توانید در این مکان استراحت کنید و یا در اطراف ساختمان کلاه فرهنگی باستانی، ساختمان اصلی این مکان، معابد، پل ها و دریاچه های بزرگ قدم بزنید. کاخ تابستانی با طراحی استادانه و معماری هنری، دارای عنوان “موزه باغ سلطنتی” است.

این باغ یک مکان مملو از زیباترین مناظر و ساختمان هاست. کاخ تابستانی در سال ۱۹۹۸ به فهرست میراث فرهنگی جهان اضافه شد.

پکن پایتخت چین

زمان بازدید: ۶:۳۰ – ۲۰:۳۰

هزینه ورود: ۴۰ یوان در فصل های کم رفت و آمد و ۵۰ یوان در پیک توریستی

برای رفتن به این مکان می توانید از اتوبوس های ۷۲۶-۸۲۶-۷۱۸ و … و یا خط مترو ۴ یا ۱۰ استفاده کنید.

گنجینه های مینگ (نحوه دیدن مراسم مینگ در پکن)

پکن پایتخت چین

به دلایل بسیاری یک مکان شگفت انگیز است. اولا که خارج از پکن است، بنابراین شما می توانید از شهر بیرون رفته و حومه را ببینید. دوما نزدیک به دیوار بزرگ است، بنابراین شما می توانید از هر دو در یک روز بازدید کنید. سوما آرامگاه، یک افق متفاوت را به شما نشان می دهد.

این منطقه در حدود ۵۰ کیلومتری شمال غربی مرکز شهر پکن واقع شده که به عنوان “۱۳ قبر” شناخته می شود. محل دفن ۱۳ نفر از ۱۷ امپراتور سلسله مینگ در این مکان است. فقط دو مقبره حفاری شده و برای بازدید عموم آزاد است: دینگلینگ (Dingling) و چانگلینگ (Changling). اولین آرامگاهی که حفاری شد، مقبره چانگلینگ بود. نوسازی آن ۲ سال طول کشید و در سال ۱۹۵۸ افتتاح شد. دینگلینگ به طور کامل حفاری شده است. این مقبره شیب زیادی دارد، در نتیجه برای کسانی که مشکل قلبی و یا زانو دارند، توصیه نمیشود که از معبد زیرزمینی بازدید کنند.

برای کسانی که از ویلچر استفاده می کنند و یا افرادی که تمایلی به پایین رفتن، به عمق زمین ندارند، مقبره چانگلینگ (Changling) توصیه می شود.

پکن پایتخت چین

زمان بازدید و هزینه ورود:

مقبره چانگلینگ:۸:۳۰ – ۱۷:۳۰  —— هزینه : ۳۰ تا ۴۵ یوان

مقبره دینگلینگ: ۸:۳۰ – ۱۸:۰۰ —— هزینه : ۴۰ تا ۶۰ یوان

این میزان متغیر هزینه مربوط به فصل های پر بازدید یا کم بازدید می شود.

زمان تقریبی گردش: حدود ۲ ساعت

می توانید با استفاده از اتوبوس ۸۷۲ ترمینال Deshengmen به این مکان بروید.

دیوار بزرگ (نکاتی برای بازدید از دیوار بزرگ چین در اطراف پکن)

پکن پایتخت چین

اگر زمان زیادی ندارید، می توانید با پیاده روی روی دیوار بزرگ بیشترین استفاده را از سفر خود ببرید. دیوار بزرگ در سراسر پکن در قسمت شمالی آن حدود ۶۰۰ کیلومتر طول دارد. به طور کلی در طول دیوار بزرگ اطراف پکن، هشت قسمت مهم از جمله Badaling، Juyongguan، Huanghuacheng، Jiankou، Mutianyu، Gubeikou، Jinshanling و Simatai وجود دارد.

اکثر بخش های دیوار بزرگ در پکن به خوبی محافظت می شوند و عمدتا باقی مانده از سلسله مینگ، دوران ساخت و ساز بزرگ هستند. برای صعود از دیوار، کفش قوی نیاز است! در تابستان، به همراه داشتن ضد آفتاب، عینک آفتابی و آب را به خاطر داشته باشید.

پکن پایتخت چین

– زمان ورود به بخش های دیوار بزرگ حدودا از ساعت ۷:۰۰ تا ۱۸:۰۰ است.

– هزینه ورود به کل مجموعه در بخش های مختلف، متفاوت است. به طور کلی هزینه ها بین ۳۰ تا ۴۵ یوان متغیر می باشد.

– زمان تقریبی گردش در هر کدام از بخش ها حدود ۲ ساعت است.

هاتگونس (نحوه بازدید از شیخائی) (Shichahai)

پکن پایتخت چین

آیا تجربه استفاده از سه چرخه را دارید؟ می توانید وسایل حمل و نقل باستانی را ببینید که در حال حاضر برای گردشگران به عنوان وسایل رفت و آمد اصلی برای دیدن hutongs استفاده می شود. این وسایل در مناطق قدیمی هوتونگ (Hutong ) به عنوان خطوط قدیمی و منحصر به فرد شهر پکن پایتخت چین وجود دارند.

خیابان های باریک و پیچ در پیچ این محله ها نمایانگر نحوه زندگی واقعی در پکن قدیم هستند. جایی که گذرگاه ها به حیاط خانه های جمع و جور سنتی وصل می شوند. تورهایی که با سه چرخه در این منطقه برگذار می شود، جاذبه های برج درام (Drum Tower )، حیاط های این محله و عمارت شاهزاده گونگ را پوشش می دهد. در این محیط تعداد زیادی رستوران، کافه ها و بناهای کوچکی وجود دارد.

پکن پایتخت چین

از بالای برج ناقوس (Bell Tower) می توانید منظره کلی منطقه را ببینید. جالب ترین بخش از تورهای هاتونگ، پیاده روی در خیابان (Pipe Tobacco Alley) در نزدیکی برج ناقوس است. در انتهای دیگر این کوچه، تعدادی کافه مد روز پکن وجود دارد.

اردک کباب شده ( لذت بردن از تفریحات شبانه پکن – پکن پایتخت چین)

پکن پایتخت چین

خوراک اردک مخصوص پکن، طعم واقعی حضور در این مکان را برای شما به ارمغان می آورد. بالا رفتن از دیوار بزرگ، لذت بردن از اپرا و چشیدن طعم اردک کباب شده، سه باید است برای کسانی که برای اولین بار به پکن سفر می کنند. روش سنتی تهیه اردک قدمتی ۱۰۰ ساله دارد که به شهرت بالایی رسیده. اینکه کدام رستوران اردک کباب شده بهتری سرو می کند، به ذائقه افراد بستگی دارد. در اینجا نام چند رستوران با شهرت خوب رو معرفی می کنیم:

رستوران Qianmen Quanjude

ساعت کار: ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ بعد از ظهر، ۴:۴۵ بعد از ظهر تا ۸ شب

با اتوبوس: خطوط ۱۱۰، ۱۲۰، ۲۰

تلفن: ۶۷۱۰۱۳۷۹

پکن پایتخت چین

رستوران Hepingmen Quanjude – پکن پایتخت چین

ساعت کار: ساعت ۱۱ صبح تا ۲ بعد از ظهر، ۴:۳۰ تا ۱۰:۳۰ بعد از ظهر

با اتوبوس: خطوط ۱۴، ۷، ۱۵ و یا خط مترو ۲

تلفن: ۶۳۰۱۸۸۳۳

پکن پایتخت چین

رستوران Wangfujing Quanjude

ساعتهای کار: ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ۴:۳۰ بعد از ظهر – ۸:۳۰ بعد از ظهر

با اتوبوس: خطوط ۱، ۴، ۳۷، ۵۲

تلفن: ۶۵۲۵۳۳۱۰

پکن پایتخت چین

منبع پیج : altasbooks.ir@ و Pinterest

در ادامه بخوانید:

تفریحات در پکن، پایتخت چین (قسمت دوم )

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.