۱۰نکته برای گذراندن پرواز طولانی

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

۱۰نکته برای گذراندن پرواز طولانی

مهمترین چیز هنگام پرواز طولانی مدت راحتی است. اگرنمی توانید بلیط فرست کلاس تهیه کنید، قطعاً این راهنما برای شما مناسب است. بنابراین امروز بهترین نکات مربوط به پروازهای طولانی را با شما در میان می گذاریم که به شما کمک کند با حفظ سلامتی خود بتوانید در مقصد، از سفر لذت ببربد.

۱- هواپیمایی و صندلی مناسب را انتخاب کنید

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

۱۰نکته برای گذراندن پرواز طولانی

این مهمترین نکته در این لیست. عدم توجه به این مورد می توانید باعث خستگی بیش از حد شما از پرواز شده و سبب شود که نتوانید از سفر خود لذت کافی را ببرید. خدمات ضعیف مشتری، هواپیماهای قدیمی، صندلی های ناراحت کننده، چمدان گمشده، همگی از عواملی هستند که می تواند خاطره بدی از سفر برای شما باقی بماند.

نحوه برخورد مهمانداران هواپیما، غذای خوب و صندلی های راحت، باعث می شود زمان زیاد پرواز برای شما راحت تر بگذرد. اطمینان حاصل کنید که در مورد تمام ایرلاین های مورد نظر خود تحقیق می کنید. همه شرکت های هواپیمایی برابر نیستند. در واقع، مسافرت های طولانی مدت دقیقا زمانی است که شما مهمترین تفاوت بین خطوط هوایی را پیدا کنید. اگر می توانید، هواپیمای مدل جدیدتری را انتخاب کنید که به تجهیزات و امکانات رفاهی به روز مجهز باشد.

صحبت از صندلی ها، این مورد بعدی است که باید روی آن تمرکز کنید. انتخاب صندلی مناسب نیز بسیار مهم است. ممکن است شما به صندلی کنار پنجره علاقه داشته باشید ولی با وجه به زمان طولانی پرواز، عملا در طول پرواز در صندلی خود گیر خواهید کرد. صندلی راهرو بهترین راه برای گذراندن یک پرواز طولانی است زیرا شما این مزیت را خواهید داشت که بتوانید مرتباً بایستید و پاهای خود را دراز کنید. به راحتی از سرویس بهداشتی استفاده کنید بدون اینکه مزاحمتی برای هم نشینان خود ایجاد کنید.

شما می توانید با مراجعه به سایت SeatGuru ، که دارای نقشه های صندلی خطوط هوایی و یک سیستم امتیازدهی است، بهترین صندلی را برای خود انتخاب کنید. می توانید با استفاده از شماره پرواز خود متوجه ترتیب قرار گیری صندلی ها شوید. همینطور نظرات مسافران قبلی را در مورد آن صندلی بخصوص بخوانید.

صندلی که به سرویس بهداشتی خیلی نزدیک است را انتخاب نکنید که مزاحمت زیادی برایتان ایجاد نشود. همچنین می توانید یک ردیف خروجی در نظر بگیرید که فضای بیشتری برای پاهایتانوجود داشته باشد. خواه صندلی پنجره ای یا راهرویی را دوست داشته باشید، به خودتان لطف کنید و از قبل برای این قسمت برنامه ریزی کنید. 

۲- تنقلات خود را بیاورید

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی
New Club Kitchen Food on Long-Haul Flights Taken: 23rd May 2016 Picture by: Stuart Bailey / British Airways

تنقلات-۱۰نکته برای گذراندن پرواز طولانی

همه ما می دانیم که غذای هواپیما یک مساله مهم است که بسیار غیرقابل پیش بینی است. به همین دلیل تهیه میان وعده های مورد نیازتان یک امر ضروری است. بدترین اتفاقی که می تواند بیفتد گرسنگی در یک پرواز طولانی است. که با توجه به این مورد می توانید از به وجود آمدن این مشکل پیشگیری کنید. احتمالاً مقالاتی را خوانده اید که به شما می گویند هیچ غذایی شور یا سرشار از کربوهیدرات مصرف نکنید. بهتره آنها را فراموش کنید و همه تنقلات مورد علاقه خود را بیاورید. فقط مطمئن شوید که تنوع دارید.

حتماً مواد غذایی را درست بسته بندی کنید. ترجیحا هیچگونه مایعاتی به همراه نداشته باشید زیرا ممکن است نتوانید آن را از Security رد کنید.

اگر به ایده هایی درباره اینکه چه چیزی باید با خود بیاورید، نیاز دارید، این ۶ میان وعده خوشمزه را که برای پرواز طولانی مدت شما مناسب هستند را مطالعه کنید. 

۳- لباس راحتی بپوشید

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

لباس راحت-۱۰نکته برای گذراندن پرواز طولانی

آنچه در پرواز می پوشید بسیار حیاتی است. لباس پوشیدن به صورت لایه ای کلیدی است زیرا شما می توانید به سرعت با دمای هواپیما سازگار شوید و شما هرگز نمی دانید دما چگونه خواهد بود. بعلاوه ، شما ساعتها در حال مسافرت هستید، بنابراین احتمالا آب و هوا در مقصد شما متفاوت است.

همچنین کفشی بپوشید که بتوانید بی صدا و راحت حرکت کنید. برای راحتی طولانی پرواز و راحتی در خط امنیت. همچنین، هنگام اسفتفاده از دستشویی یا قدم زدن، مزاحم کسی نباشد. 

۴- هیدرات، هیدرات، هیدرات

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

هیدرات- نکاتی برای وقت گذراندن در پرواز

پروازهای طولانی باعث کمبود آب بدن شما می شوند. اگر از هواپیما خارج شده و احساس داغون بودن می کنید، به این دلیل نیست که بیمارید، بلکه احتمالاً به دلیل کمبود آب بدن است. عدم نوشیدن آب کافی باعث خستگی، حالت تهوع و سردرد می شود. هواپیماها محیط مناسبی برای تبخیر آب بدن شماست. یک بطری آب بزرگهمراه خود داشته باشید. پس از عبور از Security ، آن را پر کنید و در هنگام پرواز از مهمانداران بخواهید که آن را دوباره پر کنند. آوردن یک مرطوب کننده خوب نیز بسیار مهم است. پوست شما نیز به عشق احتیاج خواهد داشت. آبرسانی همه چیز است.

۵- وسایل ضروری سفر طولانی را حتماً در کیف دستی خود حمل کنید.

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

نکاتی در مورد چگونه گذراندن پرواز طولانی

تصور کنید که فراموش کرده اید هدفون خود را در کیف دستی خود قرار دهید و اکنون مجبور هستید ۸ ساعت به گریه کودکان گوش دهید؟ داشتن آمادگی کامل و داشتن تمام موارد ضروریبرای یک  پرواز طولانی مدت بسیار مهم است.   

در اینجا برخی از مواردی که پیشنهاد می کنیم همراه خود داشته باشید را بیان کرده ایم.

 • – چشم بند
 • – بالش گردن
 • – بطری آب
 • – پاور بانک
 • – دستمال مرطوب پاک کننده آرایش
 • – کیف کوچک لوازم آرایشی
 • – دستمال مرطوب ضد عفونی کننده
 • – هدفون
 • – تنقلات، خوراکی
 • – قرص های لازم
 • – مجله یا کتاب
 • – مسواک و خمیردندان
 • – اسپری بدن
 • – مرطوب کننده

این لیست می تواند بر اساس سلیقه افراد مختلف، متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به موارد ضروری برای پروازهای طولانی مدت مراجعه کنید.

۶- ساعت خود را در اسرع وقت روی زمان مقصد تنظیم کنید.

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

همگام سازی خود را با منطقه زمانی مقصد، در آماده سازی بدن برای سازگاری با منطقه زمانی هر کجا که می خواهید بروید، بسیار کمک می کند. سعی کنید در طول پرواز با توجه به ساعت منطقه مقصد کارهای خود را انجام دهید، بخوابید یا بیدار شوید.

۷- سعی کنید کمی بخوابید

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی
Pacific Islander businesswoman sleeping on private jet

بیایید صادق باشیم، تلاش برای خوابیدن در صندلی های عادی هواپیما، می تواند کاملاً دشوار باشد. اما با برخی کمک ها هنوز هم ممکن است. ترفند این است که سعی کنید تا حد ممکن راحت باشید. یعنی داشتن لباس راحت، پتو، چشم بند و بالش گردن. از بالش ارائه شده توسط شرکت هواپیمایی به عنوان تکیه گاه کمر و از بالش گردن خود برای نگه داشتن سر استفاده کنید. چای بابونه می تواند برای خوابیدن شما در پرواز طولانی مدت بسیار مفید باشد.

اگر همه این ترفندها شکست خوردند، خودتان دکتر خودتان شوید و از قرص های خواب آور استفاده کنید. اگر قصد استفاده از داروهای خواب آور را دارید، حتماً آنها را قبل از پرواز امتحان کنید. این داروها می توانند به میزان قابل توجهی در افراد مختلف تأثیرات متفاوتی بگذارند.

۸- سرگرمی پشتیبان بیاورید

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

قبل از اینکه بی قراری کنید، مطمئن شوید که چیزهایی برای سرگرم کردنتان دارید. تبلت ها یا کتابخوان های خود را بیاورید و فیلم های مورد علاقه خود، نمایش های تلویزیونی، پادکست ها یا هر چیز دیگری را که باعث می شود سرگرم بمانید. اگر می خواهید کمی از خیره شدن به یک صفحه استراحت کنید، مجله نیز چیز خوبی است.

۹- با فرودگاه های ترانزیت خود آشنا شوید

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

اگر مدت طولانی استراحت دارید، بهتر است با فرودگاهی که به صورت موقف در آن توقف دارید آشنا شوید. چه نوع غذایی دارند؟ چه مغازه هایی دارند؟ چه ساعاتی باز هستند؟ آیا سالن هایی دارند که مسافران عادی یا فرست کلاس را پذیرند؟ آیا مکانی برای خوابیدن به شما ارائه می دهند؟ اینها چیزهای خوبی است که باید بدانید. ممکن است فکر کنید “خوب من می توانم وقتی به آنجا رسیدم این چیزها را کشف کنم” ، اما همیشه بهتر است قبل از ورود تحقیقات خود را انجام دهید و بدانید که آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. سالن ها، فودکورت ها، امکانات نگه داری چمدان، محیط های سرگرمی در صورت وجود. می توانید تمام این اطلاعات را در وب سایت فرودگاه پیدا کنید.

شاید فکر کنید برای استفاده از امکانات رفاهی سالن های فرودگاه باید عضو VIP، فرست کلاس یا خاص باشید. اما بعضی از فرودگاه ها، امکانات جالب و ضروری را برای مسافران عادی هم ارائه می دهند. یکی دیگر از مواردی که باید بررسی کنید این است که ببینید آیا فرودگاه ها تورهای رایگان هم دارند یا خیر.

برخی از شرکت های هواپیمایی حتی به شما پیشنهاد گرفتن ویزا هم می دهند تا بتوانید در شهر گشت بزنید. تعدادی از فرودگاه هایی که تورهای مسافرتی را برای مسافرت انجام می دهند عبارتند از: سنگاپور، تایوان، کره سئول و دوحه. از دربان بخواهید، آنها باید بدانند که برای گذراندن وقت خود در آنجا می توانید چه کاری انجام دهید.

۱۰- در مورد ارتقا صندلی با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید

10نکته برای گذراندن پرواز طولانی

همه ما توانایی پرداخت چند میلیون برای ارتقا به فرست کلاس یا VIP نداریم. اما اگر از پس هزینه های بروزرسانی برآیید، تجربه پرواز شما یک دنیا تفاوت ایجاد می کند. اگر نمی توانید، چیزهای دیگری وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

در حالی که به روزرسانی رایگان به یک کابین دیگر یک پروسه طولانی است، ممکن است بتوانید یک صندلی با فضای بیشتر داشته باشید. وقتی در فرودگاه هستید می توانید امتحان کنید. اگر پرواز پر نباشد، مامور گیت می تواند شما را به یک صندلی با فضای بیشتر مانند ردیف خروجی منتقل کند. این واقعا بهترین چیزی است که می تواند برای گذراندن یک پرواز طولانی مدت اتفاق بیفتد.

منبع سایت : Pinterest

در ادامه بخوانید:

۴۲ واقعیت جالب در مورد آلمان که باید بدانید