۱۰ جاذبه توریستی باکو

۱۰ جاذبه توریستی باکو

10 جاذبه توریستی باکو

امروزه، آذربایجان به دلیل طبیعت عالی، تاریخ ، جاذبه های توریستی زیبا و مهمان نوازی در مرکز توجه گردشگران است. باکو که در مرکز راه ابریشم قدیمی قرار دارد، نه تنها با تاریخچه رنگارنگ، بلکه با معماری مدرن نیز گردشگران را به خود جلب می کند. در اینجا ۱۰ جاذبه توریستی برتر باکو را به شما معرفی می کنیم.

۱۰ جاذبه توریستی باکو

۱- خیابان نظامی 

10 جاذبه توریستی باکو

خیابان نظامی، خیابان مرکزی باکو است. این خیابان که با نام “Tarqovaya” نیز شناخته می شود، فقط مخصوص عابران پیاده است. مکانی مناسب برای آرامش و استراحت.

۲- شهر قدیمی 

10 جاذبه توریستی باکو

در انتهای خیابان نظامی می توانید دیوارهای بلند شهر را مشاهده کنید. شهری قدیمی، جدا از دنیای مدرن. Inner City 800 ساله با معماری، جو و فروشگاه های قدیمی شما را متحیر خواهد کرد. با گشت و گذار در خیابان های باریک و توجه به گوشه کنار، این مکان زیبا برای همیشه خاطره شما حک خواهد شد.

۳- کاخ شیروانشاه (۱۰ جاذبه توریستی باکو)

10 جاذبه توریستی باکو

این کاخ در بالاترین مکان شهر قدیمی واقع شده است و مقر اصلی امپراتوری بزرگ بوده. اما امروزه به عنوان موزه باقی مانده است و یکی از جالب ترین جاذبه هایی است که باید ببینید.

۴- برج دوشیزه 

10 جاذبه توریستی باکو

این مکان که در مرز شهر قدیمی و دریای خزر واقع شده است، با معماری منحصر به فرد خود فضای متفاوتی را ایجا کرده است. برج دوشیزه ای ممکن است مانند برج دفاعی باستان به نظر برسد. افسانه های زیادی در مورد تاریخچه این مکان عرفانی وجود دارد. با خرید بلیط ورودی می توانید داخل برج قدم بزنید. از منظره بسیار زیبای شهر و دریا لذت ببرید.

۵- پارک هایلند (۱۰ جاذبه توریستی باکو)

10 جاذبه توریستی باکو

پارک هایند لند، معروف به Marytary Lane ، در بالای تپه واقع شده است که منظره بسیار شگفت انگیزی از شهر باکو را باز می کند.

۶- ونیز کوچک 

10 جاذبه توریستی باکو

درست در پایین پارک High Land ، تفریحات بسیار زیبایی از ونیز، ایتالیا وجود دارد. در اینجا هنگام سوار شدن بر گاندولاها، می توانید از تابش آفتاب لذت ببرید و از این مکان زیبا عکس بگیرید.

۷- بلوار 

10 جاذبه توریستی باکو

بلوار باکو که در ساحل دریای خزر واقع شده است، برای فضای راحت، یکی از محبوب ترین مکانهای شهر برای شهروندان و مهمانان باکو است.  می توانید در اینجا پارک ها، جاذبه ها، فروشگاه ها و سایر سرگرمی های بسیار زیبا را برای کودکان و بزرگسالان پیدا کنید.

۸- مرکز حیدر علی اف 

10 جاذبه توریستی باکو

مرکز حیدر علی اف، در منطقه نریمانوف واقع شده است. این مکان توسط معمار مشهور جهانی زاها حدید طراحی شده است. این مکان به دلیل معماری زیبا و طراحی داخلی در حافظه شما حک خواهد شد. داخل این ساختمان می توانید بیش از ۱۰ نمایشگاه مختلف پیدا کنید. این ساختمان توسط یک پارک بسیار زیبا و بزرگ احاطه شده است.

۹- آتشگاه (۱۰ جاذبه توریستی باکو)

10 جاذبه توریستی باکو

آتشکده باستانی هندوئیسم و ​​آیین زرتشت، برای بیش از هزار سال محاف

ظت شده است. این مکان تاریخی فضای بسیار عرفانی و باستانی دارد. همچنین می توانید در مورد فرهنگ و تاریخ آذربایجان باستان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

۱۰- یانار داگ 

10 جاذبه توریستی باکو

یانار داگ در فاصله کمی از شهر، یکی از عجایب طبیعت است. در این مکان بی نظیر، غلظت بالای گاز طبیعی منجر به تولید شعله های آتش به صورت مستمر و طولانی مدت می شود. در این مکان می توانید کشف کنید که چرا آذربایجان را سرزمین آتش می نامند.

منبع سایت: pinterest

در ادامه بخوانید:

تفریح و لذت در سنگاپور

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.