۱۵ تفریح رایگان در بمبئی

۱۵ تفریح رایگان در بمبئی

۱۵ تفریح رایگان در بمبئی که باید قبل از رفتن بدانید:

۱- قلب خود را بخورید 

نقطه مشترک تمامی کلان شهرهای توریستی که مسافران عاشق آن می شوند، غذاست. تنوع غذایی بالا و تفاوت باعث جذب توریست های فراوانی می شود و صد در صد روی دیدگاهشان نسبت به آن منطقه، تاثیر می گذارد. بمبئی هم از این مقوله مستثنی نیست.

ترکیب فرهنگ های مختلف و دستور پخت های متفاوتی که غذای خوبی ایجاد می کنند، همیشه در یک کلان شهر در بهترین حالت است. در بمبئی، سبک های سنتی شمالی و جنوبی با هم ترکیب می شوند و چیزی مخصوص شهر را به وجود می آوردند. غذاهای ایرانی و پاکستانی در بمبئی طرفداران زیادی دارند. شما تقریباً می توانید هر نوع آشپزیی را به صورت حرفه ای در بمبئی پیدا کنید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

پس بخورید. بمبئی از ساندویچ های خیابانی ۰.۲۵ دلاری تا مکانهای محلی برای ناهار گرفته تا وعده های غذایی با ستاره میشلن را در بر می گیرد. بمبئی بهترین نمونه های غذایی را در هند دارد و شما باید همه آنها امتحان کنید.

* به خاطر داشته باشید هند بهشت گیاهخواران است. رستوران هایی که گوشت سرو می کنند، اعلام می کنند که غذاهای “غیر گیاهخوار” را ارائه می دهند. به صورت کلی پایه و اساس غذاهای هندی، گیاهی است. با تنوع غذایی و طعم های فوق العاده ای که وجود دارد، مطمین باشید دلتنگ گوشت نخواهید شد.

۲- منطقه Dharavi (15 تفریح رایگان در بمبئی)

بزرگترین محله فقیرنشین آسیا. در داراوی بیش از ۱ میلیون نفر زندگی می کند، در منطقه ای کوچکتر از پارک مرکزی (central park). خانه های خودساخته با پیچ و ورقه های فلزی و راهروهایی به عرض ۲ فوت. هیچ کدام از اینها به طور رسمی ساخته یا بازرسی نشده اند. یک شهر غیرقابل مشاهده در یک شهر. اما بر خلاف همه احتمالات، رونق می گیرد. هر خیابان مملو از غذا، بازار، چرم سازی در فضای باز و مغازه های سفالگری است. علاوه بر اینکه یکی از جالب ترین محله های بمبئی برای گشت و گذار است. یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده هنرهای خیابانی.

15 تفریح رایگان در بمبئی

نحوه بازدید با یک گروه : یکی از محبوب ترین (و جنجالی ترین) جاذبه های گردشگری در بمبئی “تور زاغه نشینی” است. بازدید از منطقه تبلیغ و گسترش دهنده فقر نیست. برخی از سازمانها با اصول محترمانه و آموزنده، ۹۵٪ از سود خود را به توسعه جامعه و مدارس درهاروی اختصاص می دهند. مساله خوب دیگر در مورد این سازمان ها این است که اجازه بردن دوربین به این منطقه را به شما نمیدهد. فقط قبل از ثبت نام حتماً درباره این گروه تحقیق کنید.

می خواهید خودتان بازدید کنید؟ بازدید از Dharavi به طور مستقل، بهترین راه برای تعامل با مردم محلی، بازدید از جامعه و دیدن چگونگی زندگی در Dharavi است. بدون فیلتر از طرف یک تور سازمان یافته.

نکاتی برای بازدید مستقل از داراوی :
15 تفریح رایگان در بمبئی

* با قطار به ایستگاه ماهیم بروید و سپس تور خود را با پای پیاده آغاز کنید. بازدید از طریق rickshaw کافی نیست.

* گم شوید و در هر کوچه باریک سرگردان شوید. هنر خیابانی بیشتر در محدوده شهر است اما همه زیبایی ها در اعماق شهر اتفاق می افتد.

* با مردم محلی صحبت کنید و کالاهای محلی بخرید. این یک روش عالی برای حمایت از اقتصاد است.

* اگر تنهایی به بازدید می روید، دوربین بزرگ همراه خود نبرید و به طور کلی بدون اجازه از مردم عکس نگیرید. اگر محترمانه و دوستانه رفتار کنید، با چهره های خندان مواجه خواهید شد.

۳ – بازار Chor و Thieves

15 تفریح رایگان در بمبئی

همانطور که مشخص است اگر چیزی در بمبئی گم کنید، احتمالاً آن را در Thieves Market پیدا خواهید کرد. مرکز عتیقه جات و کالاهای خانگی دزدی. به راحتی می توانید یک بعد از ظهر خود را فقط با ویترین گردی، به گشت و گذار در خیابان های پیچ در پیچ بپردازید.

در حالی که در این بازار هستید از دیگر بازارهای چشمگیر بمبئی هم دیدن کنید:

*  Bhuleshwar Bazaar: یک بازار عمده فروشی که به دلیل جواهرات ارزان قیمت در جنوب بمبئی شناخته می شود.

15 تفریح رایگان در بمبئی

* مسیرهایی که به بازار ها ختم می شوند : نگاهی به کوچه های مسکونی بندرا بیندازید. جایی که مغازه های لباس به آرامی به جایگاه های میوه و سبزیجات تبدیل می شوند.

* ماتونگا شرقی : از ساری گرفته تا میان وعده ی این بازار محلی است که بیشتر مردم جنوب هند در بمبئی خرید می کنند.

۴ – زیباترین ایستگاه قطار

پایانه Chhatrapati Shivaji. شما باید به آن طرف خیابان بروید تا آن را با شکوه تمام ببینید. این یک طرح ویکتوریایی گوتیک است که همه مارپیچ ها و قوس های آن دراماتیک است. یک ایستگاه راه آهن کاملاً کاربردی.

15 تفریح رایگان در بمبئی

۵- Oval Maiden

در اینجا می توانید دو محدوده زمانی گذشته ملی را در عمل مشاهده کنید. کریکت و فوتبال. کریکت و فوتبال دو ورزش جهانی و مذهبی هستند. همانقدر که گانش و نان بخشی از فرهنگ بمبئی هستند.

15 تفریح رایگان در بمبئی

۶- دروازه هند (۱۵ تفریح رایگان در بمبئی)

جواهر جنوبی بمبئی. طاقنمای طراحی شده دقیق که در دریای عرب نشسته است. قطعا برای گرفتن چند عکس ارزش دیدن را دارد. از آنجا که این بهترین مقصد گردشگری در بمبئی برای اتباع هند و همچنین مسافران است، یک مکان فوق العاده شلوغ و پر سر و صداست. به طرز عجیبی توجه زیادی به شما معطوف خواهد شد. مردم محلی دوست دارند با خارجی ها عکس بگیرند و اگر شما موهای قرمز یا ویژگی های جسمی متفاوت دیگری داشته باشید، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

15 تفریح رایگان در بمبئی

۷- معابد جزیره Elephanta

از لحظه ورود به دروازه هند، صدای فریاد افراد محلی را می شنوید که بلیط معابد غار را می فروشند. معابدی که فقط ۱۰ کیلومتر از ساحل فاصله دارند. همانطور که دعوت فروشنده ها می تواند بسیار ترغیب کننده باشد، سایت میراث جهانی یونسکو نیز که در ۵-۸ م ساخته شده و به خدای شیوا اختصاص یافته است، یک مجموعه معبد غاری واقعاً چشمگیر است.

15 تفریح رایگان در بمبئی

۸- به نماز عصر در درگاه حاجی علی بپیوندید

تعداد زیادی مکان مقدس در بمبئی وجود دارد که ارزش وقت گذاشتن دارند. اما هیچ کدام به اندازه درگاه حاجی علی جالب نیستند. در ساحل غربی بمبئی قرار دارد. مانند یک شناور، شناور در دریا. مسجد فقط در مواقع جزر و مد کم در معرض دید قرار می گیرد. روزهای پنجشنبه و جمعه که مردم برای ادای احترام به مسجد جمع می شوند، به انبوه زائران بپیوندید. فقط اگر زن هستید حتما روسری بیاورید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

معابد دیگر بمبئی  که ارزش بازدید دارند:

* معبد  ISKCON: بهترین معبد برای بازدید برای علاقه مندان به مراقبه.

15 تفریح رایگان در بمبئی

* معبد  Siddhivinayak: برای دیدن فعالیت های مختلف معبد، روز سه شنبه به بازدید بروید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

کنیسه Keneseth Eliyahoo : از شیشه های رنگی دقیق و نمای بیرونی آبی پرنشاط آن لذت ببرید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

* معبد بابولنات : یک معبد باستانی. می توانید از پله ها تا قله آن در ارتفاع ۱۰۰۰ فوت از سطح دریا حرکت کنید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

۹- فیلم های بالیوود (۱۵ تفریح رایگان در بمبئی)

بمبئی پایتخت سرگرمی هند است. بالیوود برای هند مانند هالیوود برای ایالات متحده آمریکاست و به همان اندازه جذاب و مورد ستایش. بمبئی تعداد زیادی سینما برای نمایش فیلم های بالیوودی دارد.

* سینماهای Regal: یکی از قدیمی ترین تئاترهای بمبئی.

15 تفریح رایگان در بمبئی

* ماراتا ماندیرDilwale Dulhaniya Le Jayenge : از زمان ساخت در سال ۱۹۹۵، هر روز اکران دارد.

15 تفریح رایگان در بمبئی

۱۰- قدم زدن در امتداد ساحل

بیشتر ساحل Juhu توصیه می شود اما این ساحل نسبتاً کثیف و مملو از متکدیان و فروشندگان آزار دهنده است. هنگامی که نوبت گردش شبانه می رسد، ساحل بندرا در امتداد دریای عرب، بهترین انتخاب است. با این حال، اگر بندرا مطابق سلیقه شما نیست، به خارج شهر بروید و به جای آن یکی از این سواحل دیگر را امتحان کنید:

* ساحل اوران : ساحلی آرام و با مناظر چشم نواز و چشمگیر

15 تفریح رایگان در بمبئی

* ساحل گورای : آرام و کم بازدید. در ضلع شمال غربی بمبئی. یک جایگزین عالی

15 تفریح رایگان در بمبئی

۱۱- منتظر دو نوع هنر مختلف بمبئی باشید

بندرا به عنوان یکی از محله های مورد علاقه توریست ها در بمبئی در راس لیست است. جایی که خیابان های مسکونی باریک و پر پیچ و خم، با نقاشی های دیواری، هنر خیابانی خود را نمایش می دهند. به طور خاص، جاده نمازخانه. نیازی نیست که به یک تور پیاده روی بپیوندید. فقط یک بعد از ظهر به خود فرصت دهید تا کمی گم شوید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

از طرف دیگر Kala Ghoda برای علاقه مندان به هنر واقعی. مملو از گالری های هنری و همچنان آراسته با هنرهای خیابانی زیبا. می توانید در اینجا طعم خلاقیت بمبئی را بچشید. بهترین نقطه این محله موزه هنر مدرن، معماری خیره کننده گوتیک یا کتاب های کمیاب در کتابخانه دیوید ساسون نیست، بلکه گالری سنگفرش Kala Ghoda است. نمایش خلاقیت های هنرمندان مشتاق MG Road.

۱۲- شاهد پیوند جادویی Bandra-Worli باشید

Bandra-Worli Sea Link یک شگفتی معماری مدرن است. عصر هنگام در نقطه ای از ساحل، به تماشای این پل ۶ کیلومتری و منظره زیبای چراغ های ماشین های در حال گذر، بنشینید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

۱۳- پلنگ های خالدار در پارک ملی سانجی گاندی

بمبئی آنقدر عظیم است که یک پارک ملی ۳۴ مایل مربعی، در شهر واقع شده. در این فضای سبز ۳۵ پلنگ و غارهای کانهری که مربوط به ۱ سال قبل از میلاد است، قرار دارند. معمولا خوش شانس ترین مسافران، این شکارچیان غول پیکر را مشاهده می کنند. اما همه می توانند از پیاده روی و دیدن مناظر داخل پارک لذت ببرند.

15 تفریح رایگان در بمبئی

* نکته مسافرتی : غارها دوشنبه تعطیل هستند و پارک برای هر نفر ۵۸ روپیه هزینه ورودی می گیرد.

۱۴- بازار ماهیگیری محلی

ساکنان اصلی بمبئی ماهیگیر بودند. ریشه های این شهر در دریا است. بازارهای ماهی فروشی محلی زیادی در این منطقه وجود دارد که به این تاریخ ادای احترام می کنند. اگر از سواحل سریلانکا دیدن کرده باشید، احتمالاً این بازارهای ماهی فروشی در فضای باز را دیده اید:

* دهکده ماهیگیری  Worli: قدم زدن در این شهر کوچک ماهیگیری رنگارنگ مانند قدم برداشتن در تاریخ است.

15 تفریح رایگان در بمبئی

* بازار ماهی ساسون اسکله : یکی از قدیمی ترین و شلوغ ترین بازارهای ماهی فروشی در بمبئی. قبل از ساعت ۶:۳۰ صبح برای دیدن ماهیگیر و خانم های کولی بروید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

* بازار کرافورد : پرنده اولیه بهترین ماهی را می گیرد. حتماً ساعت ۶-۷ صبح به اینجا بروید و حراج ماهی ها را ببینید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

هولی (Holi) را در ماه مارس جشن بگیرید (۱۵ تفریح رایگان در بمبئی)

اگر سفر شما به هند همزمان با جشن بهاری هندو باشد، از دین جنگ آب و رنگ در سراسر کشور که بسیار سرگرم کننده است، لذت خواهید برد. می توانید به خیابان ها بروید و غریبه ها را با پودر رنگی آغشته کنید. یا می توانید در یک رویداد سازمان یافته کوچک که اغلب در هتل ها و بارها برگزار می شود، شرکت کنید. یا یکی از مهمانی های جشنواره Holi که با DJ های مشهور جهان و Bhang Lassi نامحدود برگزار می شود، را ببینید. تاریخ هر سال تغییر می کند، بنابراین قبل از رزرو سفر خود زمان برگذاری جشنواره را بررسی کنید.

15 تفریح رایگان در بمبئی

بمبئی به هیچ شهر دیگر این کشور شباهت ندارد.  با استفاده از این برنامه سفر، می توانید شهر را با شکوه و جلال و کاملا متنوع بررسی کنید. از ریشه های دریانوردی آن گرفته تا نفوذ سنگین استعمار که هنوز هم به وضوح قابل مشاهده است، کمی از همه چیز را خواهید دید. شما می توانید روزانه کمتر از ۲۰ دلار شهر هزینه کنید. بنابراین اگر به دنبال غذایی شگفت انگیز، شگفتی های معماری و شهری به اندازه واقعی هند می گردید، جای مناسبی را انتخاب کردید.

منبع : سایت pinterest

در ادامه بخوانید:

۱۵ تفریح در هند مرکزی

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.