۱۷ واقعیت در مورد کانادا

۱۷ واقعیت در مورد کانادا

17 واقعیت در مورد کانادا

۱۷ واقعیت در مورد کانادا

کانادا کشوری در قسمت شمالی آمریکای شمالی است. این کشور با مساحت 9،۹۸۴،۶۷۰ کیلومتر مربع از نظر مساحت دومین کشور بزرگ جهان است. اتاوا پایتخت آن و تورنتو بزرگترین شهر آن است. انگلیسی و فرانسوی زبانهای رسمی آن هستند . دلار کانادا ($) (CAD) واحد پول رسمی آن است . ایالات متحده تنها کشوری است که با کانادا مرز زمینی دارد. بزرگترین مرز زمینی جهان. این کشور کم جمعیت است. این کشور از بسیاری از کشورها مهاجر دارد و این مساله کانادا را به یکی از ملتهای چند فرهنگی و متنوع قومی در جهان تبدیل می کند.

اگر تا حالا به کانادا سفر نکرده اید، پس احتمالاً چیز زیادی در مورد این کشور نمی دانید، جز این که در بالای ایالات متحده واقع شده است و احتمالاً هاکی.

17 واقعیت در مورد کانادا

هاکی- ۱۷ واقعیت در مورد کانادا

۱- آیا می دانید کانادایی ها بیش از هر کشور دیگر ماکارونی و پنیر می خورند؟ این یک واقعیت عجیب است و هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد. این کشور از قبل از سال ۱۸۴۵ عاشق این غذا بوده است!

۲- صحبت از غذاهای مورد علاقه، این کشور که با تیم هورتون شناخته می شود، همچنین دارای بیشترین سرانه فروشگاه پیراشکی بیش از هرجای دیگر است. در کل دنیا هیچ کشوری وجود ندارد که از آنها پیشی بگیرد. بنابراین قطعاً مکان خوبی برای تهیه صبحانه خواهد بود.

۳- آنها حتی با قدیمی ترین کارخانه آبجوسازی در آمریکای شمالی شناخته می شوند. نه تنها آن را راه اندازی کردند بلکه کارخانه آبجوسازی آنها همچنان شهرت دارد. شرکت Molson Coors Canada آبجو کانادایی  Molsonرا تولید کرد و آنها همچنان در حال ساخت آن هستند همان جایی که از سال ۱۷۸۶ شروع به کار کردند.

۴- گرچه تعجب آور نیست، اما هنوز هم یک واقعیت جالب است که تقریباً ۷۷٪ شربت افرا تولید شده در کل جهان درست در کبک ساخته می شود. آنها واقعاً شربت افرا خود را دوست دارند.

۵- اگر می خواهید کمی آبجو برای دوست خود در یکی از استان های دیگر ببرید، بهتر است مراقب باشید، زیرا شما مجاز نیستید آبجو را به استان دیگری منتقل کنند. حداقل، بدون مجوز نمی توانید این کار را انجام دهید.

۶- هیچ هورمونی در محصولات لبنی کانادا وجود ندارد. به این دلیل که آنها اجازه نمی دهند هیچ نوع هورمونی به گاو داده شود. بنابراین اگر به دنبال یک نوشیدنی سالم و طبیعی هستید، شیر تولید شده در کانادا را امتحان کنید.

17 واقعیت در مورد کانادا

سالمترین نوشیدنی جهان در کانادا

۷- به دنبال آب خوب هستید؟ شاید تعجب کنید اگر بدانید که آب شیر در کانادا در واقع برای شما بهتر از آب بطری است! طعم آن نیز بهتر خواهد.

۸- در نواحی شمال غربی کانادا، معمولاً دیدن پلاک هایی که شکل آنها به شکل خرس قطبی است، غیرمعمول نیست.

۹- صحبت از خرس ها شد. در بعضی از مناطق کانادا رانندگان در اتومبیل خود را قفل نمی کنند، نه فقط به این دلیل که احساس امنیت می کنند که کسی آن را نخواهد برد، بلکه به این دلیل که آنها می خواهند اطمینان داشته باشند که مردم می توانند از دست خرس ها فرار کنند. خرس های زیادی در کانادا وجود دارد که درست در فضای عمومی وشهری بیرون می آیند و مردم باید سریع فرار کنند و پریدن به ماشین شخص دیگر، بهترین راه برای انجام این کار است!

17 واقعیت در مورد کانادا

خرس کانادایی- ۱۷ واقعیت در مورد کانادا

۱۰- مرکز خرید آمریکا بزرگترین مرکز خرید در ایالات متحده است، اما آیا می دانید که این مرکز متعلق به یک آمریکایی نیست؟ این مرکز خرید غول پیکر متعلق به کانادایی ها است!

۱۱- ایالات متحده در واقع طی دو جنگ مختلف سعی در حمله به کانادا داشته و هر دو بار شکست خورده. به نظر می رسد که خوشروترین افراد اطراف نیز در دفاع از خود و کشورشان بسیار خوب عمل می کنند. آنها اجازه تجاوز به حریمشان را به هیچ کس نمی دهند.

۱۲- یک سکه با یک نروچال (narwhale) روی آن، در کانادا وجود دارد. این سکه بسیار جالب است و با طلا ساخته شده. اما قبل از اینکه بخواهید یکی  از آنها را بخرید باید بدانید که ارزش آن ۳۰۰ دلار است. بنابراین برای تهیه یک پنی زیبا، تعداد زیادی از آنها را نیاز خواهید داشت.

17 واقعیت در مورد کانادا

سکه با ارزش کانادایی

۱۳- اگر پول زیادی دارید، می توانید از سکه نروچال (narwhale) صرف نظر کرده و سکه ای را بخرید که در واقع $ ۱،۰۰۰،۰۰۰ ارزش دارد. این ارزش واقعی این سکه است و شما می توانید با داشتن آن، وارد یک فروشگاه شوید و از آن استفاده کنید (به شرطی که آنها پول داشته باشند تا بتوانید مقداری پول شما را پس دهند)

۱۴- در کانادا چندین مکان تاریخی و دیدنی وجود دارد اما به طور قطع هیچ چیز جالب توجه تر از منطقه، پرش بوفالو Head-Smashed-In نیست. این یک مکان واقعی است و در نزدیکی کوههای راکی ​​و دشتهای بزرگ واقع شده است.

۱۵- داشتن کمیک بوک هایی که هر نوع جنایاتی را نشان دهد، غیرقانونی است. مطمئناً این مورد برای اکثر طرفداران کتاب های طنز خوب نیست. زیرا به نظر می رسد که تقریباً همه این کتاب ها یک سری جرایم را دارا هستند.

17 واقعیت در مورد کانادا

کمیک بوک- ۱۷ واقعیت در مورد کانادا

۱۶- خرس های قطبی مجاز به ورود به خانه و دزدیدن غذای شما نیستند. بنابراین اگر دیدید که یک خرس قطبی در یخچال شماست، می توانید با پلیس تماس گرفته و او را دستگیر کنید!  ممکن است که عجیب باشد اما در واقع یک زندان برای خرس های قطبی وجود دارد که غذا را می دزدند.

۱۷- شما می توانید در دادگاه عذرخواهی کنید. منظور فقط این نیست که بگوییم از انجام کاری متاسفید. بلکه شما می توانید سندی را امضا کنید که به جای اعلام گناه، اعلام می کند که به دلیل این اشتباه و جرم، به طور قانونی و رسمی عذرخواهی می کنم و فقط همین کار به عنوان مجازات شما در نظر گرفته می شود.

منبع: سایت فکت

در ادامه بخوانید:

۹ تا از کوچکترین کشورهای جهان

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.