۳۴ واقعیت جالب در مورد انگلستان

England

۳۴ واقعیت در مورد انگلیس

انگلیس – زادگاه شکسپیر و بیتلز – کشوری در جزایر انگلیس است که در همسایگی اسکاتلند و ولز قرار دارد. سیستم حکومتی پارلمانی انگلیس به طور گسترده ای توسط سایر کشورها پذیرفته شده است.

۱- پادشاه هنری هشتم در تابوت خود منفجر شد و بقایای او توسط سگی لیس شد. او تنها پادشاه منفجر شده انگلیس نبود. ویلیام فاتح دیگری بود. 

۲- فوتبال قرون وسطایی اغلب منجر به آسیب دیدگی و مرگ می شد. در حین بازی حداقل ۴۰ مرد در حالی که توپ را به دریا می زدند غرق شدند.

۳- پادشاه هنری سوم یک خرس قطبی به عنوان حیوان خانگی داشت که از پادشاه نروژ دریافت کرده بود. این خرس در برج لندن نگهداریمی شد و در رودخانه  تیمز شنا کرده و ماهی صید می کرد.  

۴- وینستون چرچیل در مدرسه وحشتناک بود. به جز در درس انگلیسی و تاریخ.  او دو بار در امتحانات ورودی کالج نظامی سلطنتی رد شد.

۵- در جریان بوی بد سال ۱۸۵۸، رودخانه تیمز به علت ورود فاضلاب آنقدر بد بود شد که مجلس مجبور به اعلام تعطیلی همگانی شد. حتی برنامه هایی برای انتقال دفاتر به آکسفورد یا سنت آلبانس وجود داشت. 

River Thames

ادامه ۳۴ واقعیت در مورد انگلیس

۶- ویلیام گلدستون، نخست وزیر، در خانه خود شلاق هایی را نگه می داشت که با آنها خود را به دلیل مجازات شلاق می زد.

۷- خوکها محصولات شما را خوردند؟ حیوان را در دادگاه امتحان کنید و در صورت گناهکار بودن، مالک را جریمه کنید.

۸- صبحانه انگلیسی ها در قرون وسطی، غالباً آبجو با نان بوده یا شراب و نان.

۹- انگلیسی ها بیشتر از سایر فرهنگ های جهان چای می نوشند، حتی بیشتر از ژاپنی ها. ایرلندی ها بیشتر از انگلیسی ها چای می نوشند. 

۱۰- ملکه اجازه قدم گذاشتن در مجلس را ندارد.

queen-elizabeth-ii

۱۱- می توانید در میخانه ها و بارهای انگلیسی نوشیدنی بخورید اما نمی توانید مست شوید. 

۱۲- در اسکاتلند، اگر مست شوید و یک گاو داشته باشید، به دلایلی ممکن است زندانی شوید یا تا ۲۰۰ پوند جریمه شوید. 

۱۳- از ترس حملات بمبی توسط IRA ، بیست سال در لندن سطل آشغال وجود نداشت.

۱۴- گرچه زبان فرانسوی و انگلیسی از دیرباز رقابت داشته اند، اما زبان انگلیسی بسیاری از اصطلاحات حقوقی، سیاسی و نظامی خود را از فرانسه گرفته است. 

۱۵- بسیاری از اصطلاحات پزشکی و علمی از واژه های یونانی گرفته شده اند.

ancient greek letters font

ادامه ۳۴ واقعیت در مورد انگلیس

۱۶- بسیاری از کلمات مرتبط با تجارت، حمل و نقل و نقاشی از زبان هلندی آمده است.

۱۷- کلمه “آدمخوار” از کارائیب اسپانیا آمده است.

۱۸- لباس خواب در واقع یک کلمه بنگالی هندی مشتق شده از فارسی بود که به زبان انگلیسی وارد شد.

۱۹-  “گوشت گوساله” فرانسوی است، زیرا در انگلستان قرون وسطا فقط ثروتمندان توانایی تهیه گوشت گوساله را داشتند، در حالی که مردم عادی فقیر فقط قادر به تهیه “مرغ” بودند که از زبان های هلندی و آلمانی گرفته شده است. 

۲۰- خانواده سلطنتی انگلیس فقط نمادی از سنت (و مد) نیست. فقط زمانی که ملکه “رضایت سلطنتی” خود را اعلام کرده و آن را امضا کند، می تواند به یک عمل تبدیل شود.

royal_family

خانواده سلطنتی

۲۱- حیوان ملی اسکاتلندی تک شاخ است. چرا موجودی که حتی وجود ندارد؟ به نظر می رسد که طبق افسانه های اسکاتلندی، اسب شاخدار دشمن طبیعی شیر است، نمادی که خانواده سلطنتی انگلیس برای خود برگزیدند.

۲۲- امروزه قدیمی ترین ساختمان در بریتانیا در اسکارا بره، در جزایر اورکنی اسکاتلند است.  

۲۳- کوتاهترین پرواز جهان فقط ۴۷ ثانیه (در هوای ایده آل) تا ۲ دقیقه بین جزایر Orkney Papa Westray و Westray است.

۲۴- متأسفانه تنها ۲۱ درصد مردم ولز می توانند به زبان مادری خود صحبت کنند. این مسخره است، زیرا ۹۸ درصد از جمعیت انگلیس، انگلیسی صحبت می کنند.

۲۵-  Llanfairpwllgwyngyll شهری در ولز است که دارای دومین نام طولانی مکان در جهان است. شما نمی خواهید بدانید که طولانی ترین چیست.  

British roads with cherry trees

۲۶- طبق قانون رعایت یکشنبه در سال ۱۷۸۰، یکشنبه ها رفتن به سینما در ایرلند شمالی از نظر فنی غیرقانونی است. شما می توانید تا ۵۰ پوند جریمه شوید.

۲۷- بسیاری از جاده های انگلیس دارای درختان گیلاس هستند. ماجرا از این قرار است که آنها از هسته گیلاس که توسط سربازان تف شده اند جوانه زدند.

۲۸- لندن از سال ۱۹۰۰ تاکنون فقط ۱۰ کریسمس سفید دیده است  (برف).

۲۹- پیام ملکه در روز کریسمس یک سنت قدیمی نیست. پادشاه جورج پنجم این کار را در سال ۱۹۳۲ آغاز کرد.

۳۰- Boxing Day فقط یک تعطیلات بانکی در انگلیس نیست. این روزی است که باقیمانده کریسمس را با دوستان و همسایگان خود می گذرانید. در گذشته، اربابان باقیمانده جشن ها را به صورت جعبه درآورده و با خادمان تقسیم می کردند.

Christmas in England

کریسمس در انگلستان

۳۱- جشن های هاگمانای (یا شب سال نو) در اسکاتلند بزرگتر از جشن های کریسمس است و اگر غریبه ای در آن روز وارد خانه شود، فرخنده محسوب می شود. 

۳۲- در دهه ۱۶۰۰، لندن از وست مینستر جدا بود اما افراد ثروتمند بین دو شهر خانه هایی را در تیمز بنا کردند.

۳۳- در سال ۱۶۶۶ آتش سوزی بزرگ لندن قسمت عمده ای از شهر را به دلیل آتش سوزی که ممکن است در یک نانوایی آغاز شده ویران کرد.

۳۴- بانک انگلیس در سال 1694 تاسیس شد.

منبع: سایت فکت

در ادامه بخوانید:

نکاتی برای بازدید اول از لندن