۴۲ واقعیت در مورد آلمان

۴۲ واقعیت در مورد آلمان

42 واقعیت در مورد آلمان

۴۲ واقعیت جالب در مورد آلمان که باید بدانید…

آلمان، کشوری در اروپای مرکزی و غربی است و دارای 16 ایالت است. مساحت این ۳۵۷،۰۲۲ کیلومتر مربع است. برلین پایتخت این کشور است. آلمانی زبان رسمی و ملی آن است. یورو واحد پول رسمی آلمان است. این کشور دارای نه کشور همسایه است: هلند، بلژیک، فرانسه، سوئیس، اتریش، جمهوری چک، لهستان، دانمارک و لوکزامبورگ .

این کشور همچنین پرجمعیت ترین کشور عضو اتحادیه اروپا است.  بعد از ایالات متحده، دومین مقصد محبوب مهاجرت در جهان. آلمان کشوری پیشرفته است و تحصیلات دانشگاهی را بدون شهریه ارائه می دهد.

۱- برلین مدرن فقط ۲۶ سال داردشهر حداقل از سال ۱۲۳۷ وجود داشته است. اما برلین مدرن، با سقوط دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ متولد شد.

۲- یکی از شعارهای علیه حکومت کمونیستی در برلین تقسیم شده قبل از فرو ریختن دیوار برلین “تبدیل دولت به سالاد خیار” بود.

۳- درست در پشت دیوار برلین در سمت آلمان شرقی، یک “نوار مرگ” از شن و ماسه، سگهای شرور، نورافکن، ماشین های سه سیم و سربازان قرار داشت تا از تلاش برای فرار جلوگیری کند. ۹۸انسان شجاع یا ناامید بین سال ۱۹۶۱ و سقوط دیوار در سال ۱۹۸۹ جان خود را به دلیل “تله مرگ” از دست دادند.

۴- ردیف های وحشتناک بلوک های بتونی در یادبود یهودیان کشته شده اروپا، با یک پوشش مقاوم در برابر دیوار نویسی پوشیده شده است. این پوشش توسط همان شرکتی که گاز کشنده Zyklon B را برای اردوگاه های کار اجباری تولید می کرد، تهیه شده است.

42 واقعیت در مورد آلمان

لوک های بتونی در یادبود یهودیان

۵- دیوار برلین رسماً دیوار محافظت ضد فاشیست نامیده شد. این  به این معنی است که این دیوار برای محافظت از آلمان شرقی در برابر آلمان غربی ساخته شده بود که هنوز از شر همه عناصر نازیسم خلاص نشده بود.

۶- در طول جنگ سرد، روسها برای بیرون راندن ایالات متحده، انگلیس و فرانسه خطوط تأمین بین آلمان شرقی و غربی را بستند . اما ایالات متحده با هواپیمای معروف برلین، بیش از یک سال، ۲.۳ میلیون تن مواد غذایی و خوراکی وارد آلمان غربی کرد.

۷- در سال ۱۹۳۳ هزاران کتاب از آلبرت انیشتین، هاینریش هاینه، کارل مارکس، اریش ماریا رمارک و دیگران در اعتراض به “روح غیر آلمانی” در Bebelplatz  سوزانده شدند.

۸- بازی های المپیک تابستانی در سال ۱۹۳۶ برگزار می شود، جایی که همه شعارهای ضد یهود می دادند. سال بعد “شب شیشه شکسته” برگزار می شود، زمانی که ۹ کنیسه سوزانده شد، ۱۲۰۰ یهودی دستگیر و به اردوگاه کار اجباری ساکسنهاوزن منتقل شدند.

۹- آلمان سرزمین نقاشی های فری استایل است. اگر به شهر هملین بروید، روی سنگ فرش هایی که شما را در اطراف شهر راهنمایی می کنند، موش های رنگ شده را خواهید دید.

42 واقعیت در مورد آلمان

شهر هملین- نقاشی های فری استایل

۱۰- هنگام حضور در برلین، مراقب عروسک های رنگارنگ بادی در اطراف شهر باشید تا با آنها سلفی بگیرید . حتی یک خرس وجود دارد که در مرکز اروپا ژیمناستیک می کند!

۱۱- فرانکفورت فروشگاه شما برای اسباب بازی است. در اینجا همه چیز از عروسک های دست ساز در Das Spielzimmer گرفته تا اسباب بازی های چوبی در Hannah Kley را پیدا خواهید کرد.

۱۲- به دنبال خرس های عروسکی هستید که شلوار چرمی پوشیده اند؟ در مونیخ آنها را به وفور پیدا می کنید.

۱۳- شب خاموش واقعاً یک آهنگ آلمانی است که در سال ۱۸۱۸ در اتریش ساخته شد.

۱۴- کریس کرینگل از واژه آلمانی Christkindl گرفته شده است که به معنی مسیح کودک است. کودک مسیحی که روز کریسمس به آلمان هدیه می آورد و نه بابا نوئل!

۱۵- ترشی کریسمس یک افسانه است، اما بعضی از خانواده ها هنوز ترشی را روی درخت آویزان کرده و به اولین کودکی که آن را پیدا کند، هدیه می گیرد.

۱۶- درRothenburg، می توانید در تمام طول سال، در بازار کریسمس Reiterlesmarkt ، از کریسمس لذت ببرید.

۱۷- آلمان به آرامی تمام نیروگاه های هسته ای خود را تعطیل می کند . نباید تا سال ۲۰۲۲ نیروگاهی وجود داشته باشد!

۱۸- در زمستان، باواریای جنوبی را در Google Map بررسی کنید . به نظر می رسد یک قسمت از ماه است!

42 واقعیت در مورد آلمان

 باواریای جنوبی- ۴۲ واقعیت در مورد آلمان

۱۹- آلمانی ها عجیب ترین ملکه ها را دارند: ملکه سیب، ملکه ساکسون فیش، کویر آبجو و بیشتر.

۲۰- آلمانی ها به جای بالش های مستطیلی، بالش های مربعی را دوست دارند. آنها بالش های بسیار برزگی دارند.

۲۱- آلمانی ها کدپستی ندارند. پستچی نامه را با نام خانوادگی تحویل می دهد.

۲۲- وقتی برای خوردن غذا به رستورانی در آلمان می روید، انتظار لیوان آب رایگان را نداشته باشید.  باید آب بطری خود را بخرید. در واقع، آبجو در گذشته ارزان تر از آب در آلمان بود!

۲۳- هزینه مردن در آلمان زیاد است. قوانین سختگیرانه در مورد مراسم خاکسپاری بدان معناست که رقابت کمتری در صنعت تشییع جنازه وجود دارد و هزینه های آن واقعاً زیاد است!

۲۴- افراد محلی زیادی را پیدا نمی کنید که بخواهند مواد غذایی مانده را از رستوران ها به خانه ببرند.

۲۵- گوشت خوک ممکن است به زودی از فهرست  غذایی مدرسه های دولتی خارج شود، تا ادیان حلال خور را خشنود کند.

۲۶- بعضی از جاده های Autobahn اصلاً محدودیت سرعت ندارند.

42 واقعیت در مورد آلمان

ماشین…..

۲۷- آلمانی ها هنگام خرید، پول نقد را به کارت اعتباری ترجیح می دهند.

۲۸- قانون بسته شدن مغازه ها در آلمان وجود دارد. انتظار نداشته باشید که یکشنبه ها بعد از ساعت ۸ شب مغازه ای را باز ببینید. برای خرید مواد غذایی روزهای یکشنبه، باید به یک فروشگاه در ایستگاه قطار یا مترو بروید.

۲۹- آلمانی ها از جنگ تخم مرغ در عید پاک لذت می برند . یک تخم مرغ سخت پخته شده بردارید و آن را روی تخم مرغ حریف خود بکشید و ببینید که کدام ابتدا ترک می خورد.

۳۰- با موتور و اسکوتر خود به مسابقه دیوانه Schwalbe بپیوندید.  یک مسابقه سنتی با قدمتی بیش از پنجاه سال که روحیه خود را در برابر مسابقات دوچرخه سواری ماچو از دست نداده است.

۳۱- انکار هولوکاست در آلمان جرم است. واضح است که چرا، اما انجام این کار احمقانه به نظر می رسد حتی اگر یک نئونازی باشید.

۳۲- واقعیت عجیب و غریب. مایکل جکسون پسرش را از بالکن هتلی که در برلین است آویزان کرد.

۳۳- بچه ها می توانند در ۱۳ سالگی در انظار عمومی آبجو و شراب بنوشند. در واقع، نوشیدن مشروبات الکلی در آلمان قانونی است که بسیاری از مناطق دیگر دنیا به آن حسادت می کنند.

۳۴- سازنده دیوانه بستنی (Der verrückte Eismacher) در مونیخ عجیب ترین بستنی هایی که فکرش را هم نمی توانید بکنید، می سازد. از جمله سیب زمینی سرخ شده با بستنی، طعم هایی مانند بیکن، آبجو، حشیش و حتی بارداری (با ترکیب ترشی و نوتلا)!

42 واقعیت در مورد آلمان

Der verrückte Eismacher- واقعیت هایی در مورد آلمان

۳۵- کلم ترش در اصل یک چاشنی برای گوشت و سیب زمینی بود، نه ماهی!

۳۶- آبجو آلمان معروف است. اما نمی توانید شراب را نادیده بگیرید.

۳۷- quintessential یک فست فود آلمانی است که در واقع یک کباب ترکی یا کباب دونر است .

۳۸- آلمانی ها spargels خود را دوست دارند. مارچوبه سفید که خوشمزه و بسیار سالم است!

۳۹- اگر Zungenwurst را در منوی رستورانی مشاهده کردید، بدانید که این به معنای گوشت خونی است. پس فقط در صورت علاقه زیاد به تست انواع غذا آن را امتحان کنید.

۴۰- هات داگ های شور در ظرف شیشه ای؟ آلمانی ها این نوع هاگ و همچنین هات داگ در قوطی کنسرو را دارند.

42 واقعیت در مورد آلمان

هات داگ های شور- ۴۲ واقعیت در مورد آلمان

۴۱- پنیر Head ، از گوشت سر خوک یا گوساله ساخته شده است.

۴۲- سوسیس خامی که می توانید روی نان و کراکر پهن کنید؟ نام این سوسیس  تیورست(Teewurst) است.

منبع: سایت فکت

در ادامه بخوانید:

جاذبه های گردشگری آلمان

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.