۴۸ واقعیت سنگاپور: حقایق جالب درباره سنگاپور

48 واقعیت در مورد سنگاپور

۴۸ واقعیت جالب در مورد سنگاپور که شاید نمی دانستید….

سنگاپور، یک دولت جزیره ای در جنوب شرقی آسیا. مساحت کل 719 کیلومتر مربع. انگلیسی، تامیل، مالایی و چینی زبانهای رسمی آن هستند. واحد پول رسمی آن دلار سنگاپور (SGD) است. در سال ۱۸۱۹ ، سنگاپور به عنوان مستعمره انگلیس اعلام شد و از آن زمان به کشوری آباد و tax-friendly تبدیل شد. سنگاپور سومین منطقه پرجمعیت جهان بعد از ماکائو و موناکو است . سنگاپور در طول جنگ جهانی دوم، توسط ژاپن اشغال شد. امروزه عنوان “آسانترین مکان برای تجارت” توسط بانک جهانی معرفی شده است.

۱- سنگاپور شن و ماسه آسیا را فتح می کند. سنگاپور به خرید بیش از حد شن و ماسه از مالزی، کامبوج و ویتنام متهم شده است.

۲- سنگاپور علاقه زیادی به توالت دارد . دولت سنگاپور قطعنامه سازمان ملل را برای تعیین ۱۹ نوامبر به عنوان روز جهانی توالت ارائه کرد. این نه تنها مورد حمایت ۱۲۲ کشور دیگر قرار گرفت بلکه سازمان جهانی توالت در ۱۹ نوامبر ۲۰۰۱ ، در سنگاپور تشکیل شد.

۳- سنگاپور می تواند به جهانیان درسهایی در مورد صداقت بدهد. این دولت کوچک کمترین فساد در آسیا و پنجمین کشور با کمترین فساد در جهان است.

۴- در سنگاپور، والدین رفتار خوبی را به فرزندان خود یاد می دهند در حالی که دولت به والدین این آموزش ها را می دهد. سنگاپور در سال ۱۹۷۹ یک کمپین خوشخویی ملی را تاسیس کرد که توسط دولت پشتیبانی می شود. جایی که به مردم سنگاپور اخلاق و رفتار می آموزند. با این حال، در سال ۲۰۰۱ ، این جنبش به جنبش مهربانی سنگاپور تغییر یافت.

۵- سنگاپور هر روز در ۷ نوامبر روز ملی درختکاری دارد. در این روز همه از نخست وزیر گرفته تا دیپلمات های خارجی تا شهروندان عادی درخت می کارند. سنگاپوری ها حتی درختانی را به عنوان هدیه تولد یا هدیه عروسی برای فرزندان خود برگزیده و نامگذاری می کنند. 

48 واقعیت در مورد سنگاپور

روز درختکاری- ۴۸ واقعیت در مورد سنگاپور

۶- بیش از ۸۰٪ از جمعیت سنگاپور در خانه های یارانه ای دولت زندگی می کنند. در حالی که میزان مالکیت خانه در سنگاپور به میزان ۹۲٪ (بالاترین در جهان) است. 

۷- یوسین بولت ممکن است سریعترین دونده سرعت جهان باشد، اما سنگاپوری ها در مجموع سریعترین عابران پیاده، روی کره زمین هستند.

۸-در سنگاپور در صورت مشاهده پلیس، جویدن آدامس خود را متوقف کنید. جویدن آدامس در سنگاپور، ممنوع است مگر اینکه با نسخه پزشک باشد.

۹- ترکه (چوب انواع درخت  ها) هنوز در سنگاپور یک نوع تنبیه قانونی است. اگر باعث تخریب بهشت ​​گرمسیری شوید، تا چند هفته نمی توانید درست بنشینید.

۱۰- دوستداران اتومبیل تقریباً در سنگاپور ورشکست می شوند. استفاده از اتومبیل به هیچ عنوان توسط دولت حمایت نمی شود. دارندگان اتومبیل باید ۱.۵ برابر قیمت خودرو را اضافه بپردازند تا خودرو خود را تأیید کنند.

48 واقعیت در مورد سنگاپور

سنگاپور- کشور ثروتمند

۱۱- سنگاپور از نظر ارتفاع ساختمان های خود محدودیتی دارد،۲۸۰ متر. در سنگاپور سه ساختمان به طول دقیقاً 280 متر وجود دارد.

۱۲- خدمت سربازی در سنگاپور اجباری است. برای مردان و در سن ۱۸ سالگی.

۱۳- آسانسورها در سنگاپور دارای دستگاه تشخیص ادرار هستند و در صورت تشخیص بوی آب فیلترشده از کلیه، درها را تا رسیدن پلیس قفل می کند. سنگاپور قانون بسیار خاصی را تصویب کرده است که ادرار در آسانسورها را ممنوع می کند.

۱۴- سنگاپور توانایی دفاع بالایی دارد. طبق گزارش موسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم(SIRP) ، این کشور، پنجمین واردکننده بزرگ اسلحه در جهان است.

۱۵- در سنگاپور،اینکه پس از استفاده از توالت عمومی، سیفون را نکشیدف جرم محسوب می شود و مجازات خواهید شد.

48 واقعیت در مورد سنگاپور

سنگاپور، کشوری ثروتمند- ۴۸ واقعیت در مورد سنگاپور

۱۶- گرچه سنگاپور یک ایالت شهر (شهری که با قلمرو اطراف خود یک کشور مستقل را تشکیل می دهد.) است، اما از 63 جزیره کوچکتر تشکیل شده است.

۱۷- پنج ستاره در پرچم ملی سنگاپور نشان دهنده آرمان های دموکراسی، صلح، پیشرفت، عدالت و برابری است. رنگ قرمز به معنای برادری است در حالی که سفید نشان دهنده خلوص است.

۱۸- بچه های سنگاپوری از بقیه باهوش ترند. آنها در مجموع رده بندی جهانی آموزش ریاضی و علوم، توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) قرار گرفتند. 

۱۹- کودکان و گیاهان قلب و روح سنگاپور هستند. اولین باغ آسیا، اختصاص داده شده به کودکان، باغ کودکان Jacob ballas است.

۲۰- افسانه ها می گویند که Pulau Ubin، یک جزیره سنگاپوری، هنگامی بوجود آمد که بین یک خوک، فیل و قورباغه مسابقه ای برای رسیدن به ساحل برگذار شد که ببیند چه کسی ابتدا به ساحل Johor خواهد رسید. همه آنها شکست خوردند و به صخره تبدیل شدند و جزیره بوجود آمد.

۲۱- باغ وحش سنگاپور یک بهشت ​​گرمسیری است. پر از حیواناتی از سراسر منطقه استوایی. این باغ وحش، بهترین باغ وحش آسیا و سومین باغ وحش جهان شناخته شده است.

۲۲- دولت سنگاپور برای تقویت مهربانی در بین سنگاپورها یک نماد به نام سینگا شیر داشت.

۲۳- مورد پری دریایی افسانه ای شنیده اید اما آیا می دانید نماد ملی سنگاپور The Merlion است؟ موجودی که نیمی شیر و نیمی ماهی است.

48 واقعیت در مورد سنگاپور

Merlion- سنگاپور

۲۴- هر بچه مدرسه ای در سنگاپور افسانه سنگ نیلا اوتاما، شاهزاده ای را که در سال ۱۲۹۹ پادشاهی سنگاپور را تأسیس کرد، می داند.

۲۵- سنگاپور یک هیجان شگفت انگیز به نام Megazip (زیپ لاین)، در جزایر سنتوزا دارد. این تفریح اجازه می دهد تا مردم زندگی را از دید یک پرنده ببینند.

۲۶- استادیوم ملی سنگاپور دارای بزرگترین گنبد جمع شونده با قطر ۳۱۲ متر است. سایبان عظیم این ساختمان می تواند ۵۵ هزار طرفدار را در برابر باران و آفتاب محافظت کند.

۲۷- سنگاپور دو روز به فرزندان خود اختصاص داده است. در حالی که اول اکتبر برای کودکان زیر ۱۲ سال جشن گرفته می شود، اولین یکشنبه هر ماه ژوئیه، برای نوجوانان جشن گرفته می شود. 

۲۸- سنگاپور از سال ۱۹۰۵ تاکنون ۶ بار منطقه زمانی خود را تغییر داده است.

آیا می دانستید؟

۲۹- تنها باغ گرمسیری با عنوان میراث جهانی یونسکو، باغ گیاه شناسی سنگاپور با قدمت ۱۵۶ سال است. این باغ با داشتن ۴.۵ میلیون بازدیدکننده سالانه و یک باغ ملی ارکیده، مادر تمام باغ های گیاه شناسی جهان است. 

۳۰- انگلیسی ها سنگاپور را به مقصد مالزی در سال ۱۹۶۳ ترک کردند و این منطقه در سال ۱۹۶۵ به یک کشور مستقل تبدیل شد. 

۳۱- نکته جالب درباره استقلال ۱۹۶۵ این بود که سنگاپور برای خروج از استعمارمبارزه نکرد. بلکه با رای گیری دموکراتیک از مالزی به بیرون پرتاب شد. 

۳۲- سنگاپور مختصر تغییر نام داشته. Syonan-to که به معنی نور جنوب است، نامی بود که در اشغال ژاپن به سنگاپور داده شد. 

۳۳- سنگاپور یکی از تنها سه city-states باقی مانده در جهان است. دو  کشور دیگر موناکو و واتیکان هستند.

۳۴- سنگاپور متن کامل سرود ملی خود را روی اسکناس های ۱۰۰۰ دلاری سنگاپور چاپ می کند. 

48 واقعیت در مورد سنگاپور

دلار سنگاپور- ۴۸ واقعیت در مورد سنگاپور

۳۵- اندازه مهم نیست.  City-state که از نظر اندازه در رتبه ۱۹۰ قرار دارد، از نظر حقوقی که به رئیس دولت خود می دهد، در رتبه یک قرار دارد. نخست وزیر سنگاپور سالانه بالغ بر ۱.۷ میلیون دلار درآمد کسب می کند که چهار برابر بیشتر از درآمد رئیس جمهور آمریکا است. 

۳۶- لی کوان یو اولین نخست وزیر سنگاپور بود که به مدت سه دهه این سمت را بر عهده داشت، سنگاپور را در یک نسل به یک کشور جهان اول تبدیل کرد. 

۳۷- ۱۷% از جمعیت دارایی به ارزش ۱ میلیون دلار یا بیشتر دارند که بالاترین میزان  دارایی در جهان است.

ادامه مطلب ۴۸ واقعیت در مورد سنگاپور:

۳۸- صندوق بین المللی پول و بانک جهانی هر دو سنگاپور را در رتبه ۳ در فهرست سرانه تولید ناخالص داخلی خود قرار داده اند.

۳۹- سنگاپور از یک طرف واردات و از طرف دیگر صادرات می کند. از شن و ماسه گرفته تا آب شیرین وارد می شود و کل اقتصاد آن بر پایه حمل و نقل است.

۴۰- سنگاپور همچنان گران ترین شهر جهان در سال ۲۰۱۶ است.

۴۱- سنگاپور یک ببر آسیایی است.  این نامی است که به اقتصاد ۴ کشور آسیایی هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی و تایوان داده شده است که در اواخر قرن ۲۰ رشد چشمگیری داشته اند.

۴۲- فرودگاه چانگی در سنگاپور برای چهارمین بار متوالی در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شد. 

۴۳- سنگاپور قبل از خیلی ها فودکورت ها را اختراع کرد. سرآشپزهای دستفروش سنگاپوری به دلیل آشپزی غذاهای کلاس جهانی مشهور هستند.

48 واقعیت در مورد سنگاپور

دستفروشان مواد غذایی کنار خیابان

۴۴- سنگاپور مدتها پیش مورد حمله انبوهی از شمشیر ماهی قرار گرفت. پسر جوانی طرحی درخشان برای به دام انداختن آنها پیشنهاد داد اما توسط شاه، که از هوش او می ترسید ، کشته شد. افسانه ها می گویند که رنگ قرمز خاک منطقه به دلیل خون پسر جوان است. 

۴۵- مردم این کشور دوست دارند از غذای خوب لذت ببرند. هر روز دو رستوران جدید در سنگاپور افتتاح می شود. یک شاهکار نادر، با توجه به اندازه آن. 

۴۶- طبیعت جهانی سنگاپور را می توان با نام گل ملی آن درک کرد. Vanda Miss Joaquim ، ارکیده ای به نام یک باغبان ارمنی. 

۴۷- بزرگترین باغ ارکیده استوایی جهان را می توان در باغ گیاه شناسی سنگاپور یافت. 

۴۸- تنوع سنگاپور باعث شد سینگلیش، ترکیب انگلیسی و سنگاپوری، به صورت واقعی زبان این کشور تبدیل شود.

منبع: سایت فکت

در ادامه بخوانید:

تفریحات رایگان در سنگاپور