۷۱ واقعیت در مورد ایتالیا

۷۱ واقعیت جالب در مورد ایتالیا

ایتالیا، کشوری در جنوب اروپا، وسط دریای مدیترانه.  یک منطقه ۳۰۱،۳۴۰ کیلومتر مربعی. رم پایتخت و بزرگترین شهر آن است. ایتالیایی زبان رسمی آن و یورو واحد پول رسمی آن. کشورهای همسایه زمینی آن اسلوونی، اتریش، سوئیس و فرانسه هستند. دارای غذاهای عالی، هزاران موزه، مردم دوستانه و پرشور و موارد دیگر.

۱- بنیتو موسولینی ممکن است فاشیست باشد، اما او مسئول ارتقا و ورود فوتبال ایتالیا به صحنه های بین المللی بود.

۲- گالیله  نزدیک به ۴۰۰ سال پیش توسط کلیسای کاتولیک روم به دلیل اثبات حرکت زمین به دور خورشید و نه برعکس، دستگیر شد. کلیسا در سال ۱۹۹۲ عذرخواهی رسمی کرد.   

۳- ونیز به دلیل جزر و مد زیاد و سیروکو(توده های هوای گرم و بارانی) در زمستان ها مستعد سیلاب است. در سال ۱۹۷۴ پیاده روهای شهر در حدود ۱۲۰ سانتی متر از سطح دریا ساخته شد. 

۴- فلورانس اولین شهر اروپا بود که در سال ۱۳۳۹ خیابان های خود را آسفالت کرد. در دیگر نقاط به علت ترس از حمله سریعتر دشمنان ، این پروژه با شکست مواجه شد.

۵- پل Ponte Vecchio  روی رودخانه آرنو در فلورانس تنها پلی بود که پس از بمبگذاری های جنگ جهانی دوم برجای مانده بود. شایعات حاکی از آن است که هیتلر از این پل صرف نظر کرد زیرا فکر می کرد این پل برای تخریب بسیار زیباست!

آیا میدانید که…

Venice Automobiles

۶- شهر تورین برای صنعت اتومبیل سازی از سوبسیدهای زیادی برخوردار بود تا بتواند وسایل نقلیه را در اختیار ارتش قرار دهد. این مساله منجر به بمباران و ویرانی آن در جنگ جهانی دوم شد. امروزه به عنوان خانه فیات شناخته می شود.  

۷- پرچم ایتالیا بر اساس پرچم فرانسه است. از زمانی که ناپلئون نیروها و پرچم خود را به ایتالیا در سال ۱۷۹۷ آورد. 

۸- کابیریا اولین فیلم سینمایی پرفروش سینما و یک فیلم حماسی (۲ ساعته) ایتالیایی بود که در تورین پخش شد و این نمایش در سراسر جهان ادامه یافت. 

۹- اولین پیانوی واقعی توسط بارتولومئو کریستوفوری از پادوآ اختراع شد.

۱۰- از سال ۱۹۰۴ تا ۱۹۹۹ ، بچه های ایتالیایی فقط تا ۱۴ سالگی نیاز به تحصیل در مدرسه داشتند. اکنون سن تحصیلات اجباری شانزده سال است.

venice italy

ونیز- ۷۱ واقعیت در مورد ایتالیا

۱۱- معمولاً نام های ایتالیا به -o (برای مردان) و -a (برای زنان) ختم می شوند.  

۱۲- در ساردینیا، جادوگران یا زنانی را می یابید که برای مردم محلی معجون شفابخش درست می کنند و دانش خود را به زبانهای مخفی به دخترانشان می رسانند. اگر دوست دارید با آنها مشورت کنید، مراقب کلاهبرداران باشید. 

۱۳- طرفداران فوتبال ایتالیا “تیفوسی” نامیده می شوند که ممکن است از ریشه همان بیماری “حصبه” باشد. هواداران ایتالیایی می توانند شور و شوق و مهار ناگهانی داشته باشند، و تعصب آنها مسری است.

۱۴- می توانید یک بازی شطرنج انسانی زنده را در Marostica در ماه سپتامبر، انجام دهید. به روشی سنتی که صدها سال قدمت دارد. میدان اصلی شهر تبدیل یک صفحه شطرنج غول پیکر می شود.

۱۵- پسران ایتالیایی حتی در سی سالگی، معمولاً تا زمان ازدواج، با پدر و مادر خود زندگی می کنند. خانواده یک نهاد قوی در کشور است.

Italian multi-generation family.http://www.massimomerlini.it/is/lifestyles.jpghttp://www.massimomerlini.it/is/milan.jpg

۱۶- در خیابان هایVia dei Leoni   در فلورانس امروزی، زمانی شیرهای زنده را در قفس های پشت Palazzo Communale نگهداری می کردند. امروز سر شیرها را در سراسر شهر پیدا خواهید کرد.

۱۷- بسیاری از ایتالیایی ها عضو اسکارامانزیا هستند، که می تواند به راحتی به خرافات ترجمه شود. یکی از خرافات رایج  رومانتیک نبودن شمع و روشن نبودن آن در اتاق است. شمع را برای عزاداری و هنگام فوت افراد روشن می کنند.

۱۸- بیشتر کلیساهای روم دارای لباس مخصوص به خود هستند. مخصوصاً در شهر واتیکان برای مخاطبان پاپ.

۱۹- اگر می خواهید کارت پستال رومی از واتیکان ارسال کنید، نمی توانید از تمبرهای ایتالیایی استفاده کنید. برای این کار باید تمبرهایی را در واتیکان بخرید.

۲۰- در ایتالیا خوردن عدسی پس از ساعت ۱۲:۰۰ معمول است . ایتالیایی ها همچنین پوشیدن لباس زیر قرمز را برای خوش شانسی در آغاز سال جدید همراه می کنند.

طبیعت ایتالیا – واقعیت هایی در مورد ایتالیا

۲۱- بیش از سه چهارم ایتالیا کوهستانی یا تپه ای است. 

۲۲- گردشگران برای خوش شانسی به چشمه Trevi پول اندکی می اندازند. این چشمه در سال ۲۰۱۱ یک میلیون دلار درآمد از این راه کسب کرده است. پول البته برای خیریه هزینه می شود.

۲۳- ونیز طی۱۰ سال گذشته در گل و لایی که بر روی آن ساخته شده است فرو رفته و به سرعت ۲ میلی متر در سال به سمت دریای آدریاتیک متمایل می شود.

۲۴- مهاجمان عرب ماکارونی خشک را به ایتالیا آوردند. قبل از آن، ایتالیایی ها ماکارونی تازه می خوردند.

۲۵- در بعضی از مناطق ایتالیا هنوز می توانید صندوق های پستی به سبک قدیمی با قسمت های جداگانه برای انواع نامه های پستی، مکاتبات شهری، نامه ها و کارت پستال ها، نامه هوایی و پست سریع و غیره را ببینید.

ادامه مطلب ۷۱ واقعیت در مورد ایتالیا

۲۶- در Siena ، هر ساله یک مسابقه اسب دوانی با نام Palio در جولای و آگوست برگزار می شود. مسابقه بین ۱۷ اردوگاه، در قلب شهر در Piazza del Campo برگزار می شود که برای  مردم Sienese قسمت بزرگی از زندگی آنها است.

۲۷- پینوکیو، پسر چوبی با بینی بلند فلورانسی بود و توسط شخصی به نام کولودی برای انتشار محلی در قرن نوزدهم ایجاد شد. 

۲۸- یکی از مشهورترین صحنه های نقاشی دیواری، توسط میکل آنژ در کلیسای سیستین در رم، آفرینش آدم است. امروزه برخی از کارشناسان معتقدند که این نقاشی خارج از درک انسان است.

۲۹- شهرهای ایتالیا فاقد سرویس بهداشتی عمومی هستند. بدون استفاده از سرویس بهداشتی هرگز موزه را ترک نکنید.

۳۰- طولانی ترین تونل جهان، تونل Gotthard Base Tunnel است که از سوئیس تا ایتالیا ادامه دارد. ساخت این تونل ۱۷ سال طول کشید و ۵۷ کیلومتر طول دارد.

71 واقعیت در مورد ایتالیا

Gotthard Base Tunnel

۳۱- ۳۸٪ ایتالیایی ها و ۳۳٪ پرتغالی ها هرگز از اینترنت استفاده نکرده اند.

۳۲- دانشگاه بولونیا در ایتالیا، قدیمی ترین دانشگاه اروپا است که از سال ۱۰۸۸ به طور مداوم فعالیت می کند.

۳۳- ایتالیا از نظر تعداد میراث جهانی یونسکو با مجموع ۴۷ مکان فرهنگی و چهار مکان طبیعی از هر کشور دیگری در جهان پیشی می گیرد.   

۳۴- ایتالیا بزرگترین تولید کننده شراب در جهان است در حالی که ایالات متحده بزرگترین مصرف کننده شراب است. 

۳۵- پلیس راهنمایی و رانندگی ایتالیا دو دستگاه لامبورگینی گالادو در خدمت دارد. 

۳۶- ایتالیا یک منطقه زلزله خیز است. این کشور زمین لرزه را بیش از هر کشور اروپایی دیگری تجربه می کند. یونان، بلغارستان، رومانی و ترکیه نیز از جمله مناطقی هستند که بیشترین آسیب ها را از زمین لرزه خورده اند.

۳۷- ایتالیایی ها همیشه در معرض تهدید آتشفشان ها هستند. زیرا بیشترین و بزرگ ترین آتشفشان های موجود در منطقه را دارند. Etna ، Stromboli و Vesuvius سه آتشفشان بزرگ ایتالیا هستند.

۳۸- آرمانی، ورساچه، گوچی و پرادا همه مارک های مد ایتالیا هستند. ایتالیا همچنین به خاطر فیلم های سریع و خشمگین و استفاده از اتومبیل های ایتالیایی مانند فراری و لامبورگینی مشهور است.

۳۹- بیشتر جمعیت ۲۰۰۰ نفره شهر Acciaroli بالای صد سال عمر دارند. این شهر به دلیل میزان کم بیماری قلبی و آلزایمر مشهور است. ساکنان این شهر رژیم های غذایی سنگین ماهی و روغن زیتون دارند که این می تواند یکی از دلایل سلامتی آنها در سنین بالا باشد.

۴۰- ایتالیا دو ایالت مستقل دارد که به طور کامل در مرزهای خود قرار دارند: سان مارینو و واتیکان.

71 واقعیت در مورد ایتالیا

واتیکان – ۷۱ واقعیت در مورد ایتالیا

۴۱- شماره 17 در ایتالیا بدشانسی تلقی می شود، به همین دلیل برخی از هتل های این کشور طبقه ۱۷ ندارند.

۴۲- از آنجا که ۱۳ نفر در “شام آخر” حضور داشتند (نقاشی معروف لئوناردو داوینچی)، نشستن ۱۳ نفر در کنار میز شام بدشانسی تلقی می شود.

۴۳- به طور سنتی ایتالیایی ها کوفته های خود را در ماکارونی خود قرار نمی دهند. در بیشتر وعده های غذایی ایتالیایی، غذای اول (Primo piatto) ماکارونی و به دنبال آن غذای اصلی گوشت یا ماهی (secondo piatto) است.

۴۴- ایتالیایی ها در مورد استفاده از انواع سس ها و ماکارونی ها در کنار هم، بسیار دقیق هستند . شما به ندرت راگو ضخیم با لینگوینی نازک را می توانید در ایتالیا پیدا کنید.

۴۵- آلفردو که تقریباً در هر رستوران ایتالیایی در نسخه های مختلف پیدا می شود، اصلاً ایتالیایی نیست.

۴۶- اگر به دنبال “لاته” مورد علاقه خود در ایتالیا هستید، احتمالاً یک لیوان شیر برای شما سرو می شود. “latte macchiato” که شیر همراه با اسپرسو است، را سفارش دهید.

۴۷- صبحانه در ایتالیا بسیار ساده است. اگر می خواهید مانند مردم محلی غذا بخورید، فقط باید یک کاپوچینو و یک کروسان بخورید.

۴۸-  Spaghetti Bolognese را نیز در منو ایتالیایی نخواهید یافت.

۴۹- ایتالیایی ها گوشت اعضای بدن و خون خوک خود را دوست دارند. در جنوب ایتالیا، مردم یک پودینگ خون خوک شیرین را مخلوط با شکلات و خامه می خورند. مردم محلی آن را Sanguinaccio dolce می نامند. 

۵۰- یکی دیگر از غذاهای واقعا عجیب و غریب ایتالیایی که برای همه مناسب نیست، Casu marzu (نوعی پنیر فاسد) است. این پنیر واقعاً فاسد و خراب، ساخته شده از شیر گوسفند و حاوی لاروهای زنده واقعی است.

71 واقعیت در مورد ایتالیا
Casu Marzu

Casu marzu

۵۱- نزدیک کریسمس، ایتالیایی ها چیزی بنام zampone، درست می کنند. zampone یک سوسیس قدیمی و سنتی از گوشت ها و ادویه هایی است که درون پوسته حیوانات نگه داری می شود تا آماده شود.

۵۲- در حالی که مرغ در ماکارونی در ایتالیا وجود ندارد، اما ماهی در ماکارونی چیزی متداول است. ماکارونی غذاهای دریایی ایتالیا به ویژه در سیسیل بسیار خوشمزه است. جایی که آنها می توانند از ماهی شمشیر (pesce spada) گرفته تا ساردین (sarde) و موارد دیگر را در ماکارونی شما قرار دهند.

۵۳- وقتی مک دونالد برای اولین بار در ایتالیا افتتاح شد، رومی ها با دادن اسپاگتی رایگان به طرفداران اعتراض کردند.

۵۴- ایتالیایی ها از تحصیلات بالایی برخوردارند. بیش از ۹۹٪ می توانند بخوانند و بنویسند.

۵۵- خرس قهوه ای ایتالیایی، معروف به خرس قهوه ای مارسیکان، در معرض خطر انقراض است. اما هنوز هم در پارک ملی ابروزو دیده می شود.

71 واقعیت در مورد ایتالیا

۵۶- بزرگترین تعطیلات در ایتالیا کریسمس است. مردم ساختن صحنه گهواره مسیح را بسیار مهم می دانند.

۵۷- ایتالیایی ها بستنی جهانی را همانطور که امروز می شناسیم آوردند. اما ممکن است چین اولین بستنی را درست کرده باشد.

۵۸- پیتزا همانطور که در آمریکا می شناسیم چیزی شبیه پیتزای اصلی ایتالیایی نیست. در ایتالیا، آنها پیتزا را با ادویه و سس گوجه فرنگی مزه نمی دهند، اما از گوجه فرنگی تازه یا سس گوجه فرنگی، سبزیجات و گیاهان و گاهی پنیر موزارلا استفاده می کنند.

۵۹- هر ساله تعداد کودک کمتری در ایتالیا نسبت به اکثر نقاط دیگر دنیا به دنیا می آید.

۶۰- در تورین یک تکه پارچه کتانی به نام کفن تورین وجود دارد که گفته می شود حاوی نقش واقعی چهره عیسی مسیح است.

71 واقعیت در مورد ایتالیا

کفن تورین – ۷۱ واقعیت در مورد ایتالیا

۶۱- ایتالیا کمی بزرگتر از آریزونا است اما هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است.

۶۲- روم قرن هاست که شهر ابدی نامیده می شود زیرا رومی ها معتقد بودند که این شهر برای همیشه وجود خواهد داشت. 

۶۳- جزیره سیسیل به خاطر سازمان جنایتکار مافیایی مشهور است. 

۶۴- ایتالیا بلندترین قله اروپا، به نام مونت بیانکو (کوه سفید) را در خود جای داده که ۱۵،۷۷۱ فوت ارتفاع دارد و بخشی از آلپ است.

۶۵- لئوناردو داوینچی، گالیله گالیله، کریستوفر کلمبوس، لئوناردو فیبوناچی، انزو فراری و گوگلیمو مارکونی از مشاهیر متولد ایتالیا هستند.

۶۶- برج پیزا که در سال ۱۱۷۳ ساخته شده، یک بنای معروف ایتالیایی است. این برج احتمالاً به دلیل ضعف پایه خود خیلی زود پس از ساخت شروع به خم شدن کرد. کار بازسازی در سال ۲۰۰۸ انجام شد و مهندسان آن را برای ۲۰۰ سال دیگر ایمن اعلام کردند.

۶۷- برای کسانی که در تورین زندگی می کنند و سگ دارند، اجباری است که حداقل سه بار در روز حیوان خانگی خود را پیاده روی ببرند. در غیر این صورت ممکن است جریمه شوند.

۶۸- طبق حکم دادگاه، مردان ایتالیایی مجاز به لمس اندام تناسلی خود در ملا عام نیستند.

71 واقعیت در مورد ایتالیا

Pizza Margarita

۶۹- در میلان یک قانون قدیمی است که وقتی در مکان عمومی قرار می گیرد مدام لبخند بزنی . تنها موارد استثنا در این قانون کسانی هستند که در مراسم خاکسپاری شرکت می کنند و کسانی که در بیمارستانها کار می کنند. اگر از قانون پیروی نکنید جریمه خواهید شد.   

۷۰- غذا خوردن در فضای باز در مرکز تاریخی رم مجاز نیست.

۷۱- ایتالیا اجازه پوشیدن دامن در ملاعام را به مردان نمی دهد.

منبع: سایت فکت

در ادامه بخوانید:

بهترین پیتزافروشی های ونیز،ایتالیا