۹۱ واقعیت در مورد فرانسه

۹۱ واقعیت در مورد فرانسه

91 واقعیت در مورد فرانسه

۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه که نمی دانستید….

فرانسه ، به طور رسمی جمهوری فرانسه ، کشوری مستقل است که در اروپای غربی واقع شده است . این یک منطقه از ۶۴۳،۸۰۱ کیلومتر مربع است. چندین منطقه و سرزمین خارج از کشور نیز دارد. پاریس پایتخت و بزرگترین شهر آن است. فرانسوی زبان رسمی آن است . واحد پول رسمی آن یورو است. هشت کشور مرزی آن آندورا، بلژیک، آلمان، ایتالیا، لوکزامبورگ، موناکو، اسپانیا و سوئیس هستند

در اینجا ۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه آورده شده است که شامل تاریخ، جغرافیا ، افراد برجسته ، غذا ، فرهنگ ، اقتصاد ، بناهای معروف و موارد دیگر است.

۱- در سراسر جهان، شهرها مملو از ده ها علائم راه هستند و در میان آنها نشانه ایست است. اما آیا می دانید شهر پاریس فقط یک علامت توقف دارد؟

۲- برای بسیاری از افراد، فکر حتی ماندن در یک اتاق با یک جسد مرده شکنجه محض است. اما در فرانسه از نظر قانونی، مجاز به ازدواج با شخص مرده هستید. به راستی هر که گفت عشق هرگز نمی میرد، اشتباه نکرد.

۳- هنگام تولد فرزند، مسئولیت طبیعی و قانونی شماست که از آن مراقبت کنید. نیازی به پاداش نیست. اما در فرانسه، والدینی که چندین کودک با وقار را با موفقیت پرورش می دهند، از طرف دولت به آنها مدال خانواده فرانسوی (La Médaille de La Famille Française)  اهدا می شوند.

۴- همه ما می دانیم که پاریس، پایتخت فرانسه، شهر مشهور جهانی در عشق است. خوب، آنچه شما نمی دانستید اما احتمالاً حدس زده اید این است که مطالعه ای که توسط Durex در سال ۲۰۰۳ انجام شد نشان داد که فرانسوی ها بیشترین رابطه جنسی را در یک سال دارند.

۵- آیا می دانید در منطقه ساووی فرانسه شهر کوچکی به نام Pussy وجود دارد؟ به هر حال شاید به دلیل جمعیت بالای گربه ها در این منطقه به این نام خوانده شده باشد.

91 واقعیت در مورد فرانسه

گربه ها در منطقه ساووی

۶- این واقعیت مشهوری است که بسیاری از مردم به دلیل عشق مرده اند. این مسئله باید در فرانسه نیز صادق باشد. مطالعات نشان داده است که این کشور بالاترین تعداد افراد افسرده را دارد. بنابراین، تبدیل شده به افسرده ترین کشور جهان.

۷- هنگامی که پادشاهی قدرت را دریافت می کند، انتظار می رود که برای مدت زمان طولانی خدمت کند. اما آیا می دانید یکی از کوتاه ترین دوران پادشاهی برای یک پادشاه در فرانسه بود؟ سلطنت پادشاه لوئی نوزدهم به عنوان رهبر فرانسه فقط ۲۰ دقیقه ادامه داشت.

۸- ورزش و بازی برای بیشتر مردم فقط وسیله ای برای سرگرمی است. قوانین بسیار زیاد باعث از بین رفتن سرگرمی می شود. به همین دلیل، کسی بازی ای را که بیش از حد قانون دارد، نمی خواهد. اما در فرانسه، یک بازی سنتی با توپ وجود دارد که به آن بول گفته می شود و دارای یک کتاب قانون ۷۰ صفحه ای است.

۹- خوش شانس ترین فرد تاریخ می تواند به راحتی یکی از روسای جمهور سابق فرانسه باشد. رئیس جمهور شارل دوگل به عنوان شخصی که از بیشترین سوقصد در جهان جان سالم به در برد، در تاریخ ثبت شده است. رئیس جمهور گول از ۳۲ تلاش برای ترور در زندگی خود جان سالم به در برد و خود را در کتاب رکوردهای جهانی گینس جای داد.

۱۰- آیا می دانید یک شهر در فرانسه می توانست مقدس و مقر اصلی پاپ و کلیسای کاتولیک باشد؟ در سال ۱۳۰۹ ، مقر کلیسای کاتولیک توسط پاپ کلمنت پنجم از رم به آوینیون فرانسه منتقل شد. بعداً در سال ۱۳۷۷ به رم بازگردانده شد.

91 واقعیت در مورد فرانسه

آوینیون-فرانسه-۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه

۱۱- یک واقعیت جالب در مورد فرانسه به ما می گوید که تمام جاده های کشور نقطه ای دارند که همه از آنجا شروع می شوند. این نقطه Point Zero نامگذاری شده است و توسط یک ستاره برنزی مشخص شده است که روی سنگ فرش نزدیک ورودی اصلی کلیسای جامع نوتردام در پاریس قرار دارد.

۱۲- ظاهرا انگلستان بیشترین مصرف الکل خالص در سال را دارد در مقایسه با ایالات متحده و فرانسه. اما واقعیت این است که فرانسه بیشترین مصرف را با  10.9 لیتر و پس از آن انگلیس با ۸.۲ لیتر و در آخر ایالات متحده با ۶.۳ لیتر در سال برای هر نفر دارد.

۱۳- فرانسه بزرگترین کشور در اتحادیه اروپا است. این شامل تقریبا یک هفتم از مساحت کل اتحادیه اروپا.

۱۴- بیش از پنج میلیون نفر از نژاد عرب و آفریقایی در فرانسه زندگی می کنند. در گذشته، فرانسه مستعمره ای بود که مردم از مناطق مختلف از سراسر جهان به آنجا می آمدند و در آنجا مستقر می شدند.

۱۵- فرانسه پربازدیدترین کشور در جهان است. فرانسه در سال ۲۰۱۳ از ۸۴ میلیون گردشگر خارجی استقبال کرد. فرانسوی ها انتظار دارند تا پایان سال ۲۰۳۰ این رقم سالانه را به ۱۰۰ میلیون نفر برسانند.

۱۶- پس از آلمان، فرانسه دومین جمعیت کشورهای اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است. ۸۵٪ از جمعیت آن در مناطق شهری زندگی می کنند.

۱۷- با اینکه زبانها و گویشهای دیگر نیز در فرانسه محبوب هستند. اما فرانسوی زبان رسمی و اول ۸۸٪ جمعیت آن است.

۱۸- با توجه به اینکه ایتالیا در غرب فرانسه است، یک میلیون نفر ایتالیایی زبان در فرانسه وجود دارد. بسیاری از آنها نزدیک به مرز ایتالیا زندگی می کنند.

۱۹- آیا می دانید طولانی ترین عمر تأیید شده انسان متعلق به یک زن فرانسوی به نام ژان کالمنت است که ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز زندگی کرد؟ کالمنت در ۲۱ فوریه ۱۸۷۵ متولد شد و در ۴ آگوست ۱۹۹۷ درگذشت. جالب اینجاست که چندین دهه از زندگی دخترش و نوه اش گذشته بود.

91 واقعیت در مورد فرانسه

اتومبیل برقی ساخت فرانسه-۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه

۲۰- اتومبیل های برقی در فرانسه کاملاً مشهور هستند. فرانسه در فروش کل اتومبیل های الکتریکی، سایر کشورهای اروپایی را رهبری می کند. در مجموع 8779 خودروی برقی مسافربری در سال ۲۰۱۳ در فرانسه ثبت شده است.

۲۱- چتر نجات، بالون هوای گرم، دوربین فیلمبرداری، دوچرخه و لاستیک بادی اتومبیل ها، همه از اختراعات فرانسوی ها هستند . فرانسوی ها مشخصاً مردم بسیار باهوشی هستند!

۲۲- ماری کوری، بلیز پاسکال، پیر کوری و ژوزف فوریه از دانشمندان مشهور فرانسه هستند.

۲۳- در فرانسه، بسته به زمان روز، رسم بر این است که به دیگران سلام و احوالپرسی کنیم و بگوییم “سلام” و “صبح بخیر یا عصر”. همه چیز در مورد مودب بودن است.

۲۴- فرانسوی ها مردم مودب را دوست دارند. به همین دلیل است که یک کافی شاپ در فرانسه قهوه را به مشتریانی که قبل از سفارش قهوه سلام می کنند و “بونژور” می گویند، ارزانتر می فروشد.

۲۵- پلاک هایی که امروز در اتومبیل می بینیم اولین بار در فرانسه معرفی شدند .

۲۶- در فرانسه، نامگذاری یک خوک به نام “ناپلئون” غیرقانونی است.

۲۷- فرانسه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شراب در جهان است. آنها هر سال بین ۷-۸ میلیارد بطری تولید می کنند. بسیاری از این شراب ها با قیمت های بسیار بالا در سطح بین المللی به فروش می رسند، در حالی که بقیه به صورت محلی در کشور مصرف می شوند.

91 واقعیت در مورد فرانسه

شراب – ۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه

۲۸- دستگاههای فروش اتوماتیک کاندوم را می توان تقریباً در ۹۰٪ دبیرستانهای فرانسه یافت.

۲۹- در فرانسه 12 منطقه زمانی وجود دارد . این بالاترین رقم در بین سایر ملل جهان است.

۳۰- بین سالهای ۱۸۱۴ و ۱۸۳۰ ، پرچم فرانسه سفید ساده بود (بدون رنگ ، فقط سفید) .

۳۱- فرانسوی ها اگر به آنها به زبان فرانسوی سلام کنید از آنها استقبال می کنند.

۳۲- تا سال ۲۰۱۲ ، پوشیدن شلوار برای زنان در فرانسه غیرقانونی بود.

۳۳- مردم آفریقا بیشتر از فرانسوی ها، فرانسوی صحبت می کنند.

۳۴- در فرانسه، گرفتن مجوز از دولت برای افتتاح فروشگاهی که مساحت آن بیش از ۳۰۰ متر مربع است، اجباری است.

۳۵- فرانسوی ها بیشترین زمان خواب را در بین مردم کشورهای پیشرفته دارند. آنها به طور متوسط 8.83 ساعت در روز می خوابند.

۳۶- بیش از 1500 ایستگاه دوچرخه در پاریس وجود دارد . می توانید با هزینه یک یورو برای یک روز از هر یک از این ایستگاه ها دوچرخه اجاره کنید و در هر ایستگاه دیگری دوچرخه را پس دهید.

91 واقعیت در مورد فرانسه

ایستگاه دوچرخه – ۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه

۳۷- فرانسوی ها سال جدید خود را در ماه سپتامبر آغاز می کنند (از نظر فیزیولوژیکی) که”la rentrée” نامیده می شود . در این زمان، بسیاری از اتفاقات در فرانسه رخ می دهد: بچه ها مدرسه را شروع می کنند، مشاغل قبض مالیات خود را دریافت می کنند و غیره. فرانسوی ها همیشه در یک جشن و تعطیلات به سر می برند.

۳۸- چهارده درصد از جمعیت پاریس را افراد غیر تبعه تشکیل می دهند.

۳۹- اگر طولانی مدت در فرانسه بودید، به احتمال زیاد جذب فرهنگ آنها می شوید و می خواهید ملیت و فرهنگ خود را برای آنها رها کنید.

۴۰- در حال حاضر، آشپزی سنتی فرانسوی در فرانسه رو به زوال است . اکثر رستوران های فرانسه به جای غذاهای تازه، غذاهای آماده ارائه می دهند.

۴۱- پاریس میزبان بسیاری از مشهورترین آثار هنری جهان از جمله مونالیزا و ونوس دو میلو است . این آثار هنری را می توان در موزه لوور مشاهده کرد که از بزرگترین موزه های جهان است.

۴۲- شامپاین، یک شراب گازدار، فقط در”منطقه شامپاین” فرانسه تولید می شود. شراب تولید شده در هر منطقه دیگر شامپاین نامیده نمی شود.

۴۳- برج ایفل به نام مهندس آن، ‘ گوستاو ایفل’ نامگذاری شده است. که یکی از شناخته شده ترین ساختارهای جهان است، حتی اگر ساخت آن توسط برخی از هنرمندان و روشنفکران برجسته فرانسه مورد انتقاد قرار گیرد.

۴۴- هر هفت سال یکبار رنگ آمیزی می شود و هر بار پنج تن رنگ برای اتمام کار لازم است.

۴۵- برج ایفل پربازدیدترین بنای تاریخی در جهان است. در سال ۱۸۸۹ ساخته شده است.

91 واقعیت در مورد فرانسه

Eiffel tower- واقعیت های جالب در مورد فرانسه

۴۶- ارتفاع آن به اندازه یک ساختمان ۸۱ طبقه است . این برج تا زمان ساخت ساختمان کرایسلر در شهر نیویورک در سال ۱۹۳۰ نزدیکترین 41 سال بلندترین سازه ساخته شده توسط بشر بود.

۴۷- ده هزار برده آفریقایی پس از انقلاب فرانسه آزاد شدند.

۴۸- اولین فروشگاه بزرگ جهانی در سال ۱۸۳۸ در پاریس افتتاح شد.

۴۹- مردم فرانسه علاقه مند به غذای خود هستند . قبل از خوردن یک وعده غذایی ، گفتن ” Bon Appetit” مودبانه تلقی می شود . این به معنای واقعی کلمه برای همه کسانی که همراه شما غذا می خورند لذت بخش است.

۵۰- گفته می شود که فرانسه بیش از ۳۶۵ نوع پنیر تولید می کند . بنابراین ، شما می توانید در طول سال هر روز از یک نوع پنیر لذت ببرید.

۵۱- فرانسه دومین صادر کننده بزرگ محصولات کشاورزی در جهان است.

۵۲- خوردن اسب و خرگوش در فرانسه کاملاً رایج است. به راحتی می توانید این موارد را در فهرست غذاهای یک رستوران پیدا کنید.

۵۳- فرانسوی ها شراب را بخشی از هر وعده غذایی می دانند.

۵۴- فرانسوی ها هر ساله تقریباً 500 میلیون حلزون مصرف می کنند.

91 واقعیت در مورد فرانسه

خوراک حلزون – ۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه

۵۵- هزینه غداهای موجود در مک دونالد در فرانسه، دوبرابر آمریکاست. دلیل آن تهیه تقریباً ۹۰٪ مواد تشکیل دهنده در ایالات متحده است.

۵۶- زمان غذا برای فرانسوی ها ارزشمند است. بیشتر صاحبان مغازه ها در فرانسه دو ساعت استراحت ناهار می دهند. آنها بیشتر ساعت ۱۲ ظهر مغازه های خود را تعطیل می کنند و در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر یا حتی ۳ بعدازظهر دوباره باز می شوند.

۵۷- یکی دیگر از واقعیت های سرگرم کننده در فرانسه، سیب زمینی سرخ کرده و نان تست فرانسوی است.

۵۸- پاریس به تنهایی 5000 رستوران چشمگیر دارد.

۵۹- فقط ۱۵٪ از زنان در فرانسه چاق هستند، در حالی که در ایالات متحده ۶۴٪ است.

۶۰- فرانسه در بسیاری از کشورها از جمله:  کانادا، سوئیس، کنگو و لوکزامبورگ یک زبان رسمی است . این زبان همچنین دومین زبان متداول پس از انگلیسی است و زبان مادری بیش از ۷۵ میلیون نفر در سراسر جهان است.

۶۱- ۴۴ میراث جهانی یونسکو در فرانسه وجود دارد.

۶۲- برای بیش از ۳۰۰ سال، فرانسه زبان رسمی انگلیس نیز بود.

۶۳- بوسیدن هنگام سوار شدن به قطار در فرانسه غیرقانونی است.

91 واقعیت در مورد فرانسه

kiss – واقعیت های عجیب کشور فرانسه

۶۴- تمام درختان در پاریس، پایتخت فرانسه، اندازه گیری شده و مراقبت می شوند . تعداد آنها ۴۷۰،۰۰۰ است.

۶۵- در سراسر پاریس فقط یک چراغ راهنمایی وجود دارد در حالی که حدود ۱۷۸۴ نانوایی در آنجا هست.

۶۶- فرانسه همچنین میزبان یکی از چهار مسابقات قهرمانی تنیس گرند اسلم است. مسابقات اوپن فرانسه هر ساله در پاریس برگزار می شود.

۶۷- لوئیس پاستور دانشمند فرانسوی بود که برای جلوگیری از رشد میکروبی و حفظ مواد غذایی مانند شیر ، فرآیند پاستوریزاسیون را اختراع کرد .

۶۸- بوردو، بورگوندی، شامپاین ، لوار و پرووانس نام مناطق شراب سازی در فرانسه هستند.

۶۹- شراب در فرانسه با هر وعده غذایی رایگان است و آبجو لوکس محسوب می شود.

۷۰- The Channel Tunnel که کنت در انگلستان را با کوکل در شمال فرانسه متصل می کند، طولانی ترین تونل دارای قسمت زیر دریا نسبت به هر تونلی در جهان را دارد. طول آن ۵۰.۵ کیلومتر است. این تونل قطارهای مسافربری و باری را حمل می کند و سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است.

91 واقعیت در مورد فرانسه

the channel tunnel in france

۷۱- مفهوم لباس “جین” در فرانسه متولد شد. با نیاز اولیه تولید لباسهای با دوام برای جویندگان طلا، توسط لوی اشتراوس از ایالات متحده آمریکا.

۷۲- در سال ۱۹۸۴ ، فرانسه دارای یک شبکه اینترنتی بود که مردم می توانستند بصورت آنلاین خرید کنند و قبض های آب و برق را پرداخت کنند. این قبل از این بود که دنیا آنقدر اینترنت را بپذیرد که برای میلیاردها نفر در سراسر جهان به یک ضرورت تبدیل شود.

۷۳- شخصی در پاریس(جیم هاینز) طی ۳۰ سال گذشته هر هفته برای شام همه افراد غریبه را دعوت کرده است. برای رزرو صندلی در مهمانی شام آینده می توانید به وب سایت وی مراجعه کنید.

۷۴- آیا می دانید در برج ایفل پاریس 1665 پله وجود دارد ؟ و تا سال ۱۹۰۹ برج با چراغ گازی روشن می شد؟

۷۵- فرانسه همچنین بالاترین مالیات بر ثروت را در اروپا دریافت می کند.

۷۶- یک واقعیت جالب: اعتقاد بر این است که روز اول آوریل (April Fool’s Day ) از فرانسه نشأت گرفته است.

۷۷- مجسمه آزادی هدیه مردم فرانسه به ایالات متحده آمریکا بود. این بنا توسط گوستاو ایفل، مردی که برج ایفل را نیز ساخته است، ساخته شده است.

91 واقعیت در مورد فرانسه

مجسمه آزادی، آمریکا – ۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه

۷۸- ژان نیکو، یک دیپلمات فرانسوی بود که نیکوتین بخاطراو نامگذاری شده است.

۷۹- بر اساس تحقیقی نتیجه گرفته شده است که حداقل سی و چهار درصد از مردم فرانسه می توانند انگلیسی را روان صحبت کنند.

۸۰- کلمه “کارآفرین” نیز توسط فرانسوی ها ابداع شد.

۸۱- فرانسه در سال ۱۹۹۸ قهرمان جام جهانی فوتبال شد. آنها همچنین در آن سال میزبان مسابقات قهرمانی بودند.

۸۲- پیش از معرفی یورو، فرانک فرانسه واحد پول رسمی فرانسه بود. فرانک توسط پادشاه جان دوم در سال ۱۳۶۰ معرفی شد.

۸۳- تا به امروز، در مجموع 67 برنده جایزه نوبل از فرانسه وجود دارد. اولین فرانسوی که برنده این جایزه معتبر شد، سولی پرودومه بود که برنده جایزه ادبیات در سال ۱۹۰۱ شد. فرانسوی ها بیشترین تعداد برندگان جایزه نوبل را در این گروه (ادبیات) دارند.

۸۴- فرانسوی ها به عنوان نوعی سلام و احوالپرسی گونه های یکدیگر را می بوسند.

۸۵- در فرانسه، گرفتن عکس از افسران پلیس یا وسایل نقلیه آنها، حتی در پس زمینه، غیرقانونی است.

۸۶- بین ساعت ۸ صبح تا ۸ عصر، ۷۰ درصد موسیقی پخش شده در رادیو در فرانسه باید توسط هنرمندان فرانسوی باشد.

۸۷- شکل پریزهای برق و ولتاژ در فرانسه هر دو متفاوت از ولتاژهای موجود در ایالات متحده است. اگر در حال بازدید از فرانسه هستید، سعی کنید که چمدان هایتان بیش از حد با وسایل برقی یا الکترونیکی پرنشده باشند. البته می توانید از مبدل ولتاژ هم استفاده کنید.

۸۸- یک باگت سنتی فرانسوی فقط از آرد، مخمر و نمک تشکیل شده است. هر ساله 10 میلیارد باگت در کشور پخته می شود.

91 واقعیت در مورد فرانسه

باگت فرانسوی- ۹۱ واقعیت جالب در مورد فرانسه

۸۹- پاریس، پایتخت فرانسه، به عنوان “شهر نور” شناخته می شود.۲۹۶مکان نورانی در شهر وجود دارد که متشکل از پل ها، کلیساها، چشمه ها، هتل ها و ساختمان های ملی است.

۹۰- هر روز حداقل دو کتاب آشپزی در فرانسه منتشر می شود.

۹۱- و در انتها، فرانسه نوآورترین کشور اروپا است.

منبع: سایت فکت

در ادامه بخوانید:

۴۳ واقعیت در مورد اسرائیل

Leave a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.